plavčík
28.11.05,08:48
Mám 3 kamošov-VŠ-elektro. 2 sú dialkári a 1 denný študent. Chceli by začať podnikať ako robiť PC siete a správcovstvo sietí. No a nevedia akou formou by mali začať...
Keby si všetci traja založili živnosť na koho by potom kupovali súčiatky..., na s.r.o. nemajú dostatok financií.... Samozrejme aj s prihliadnutím na odvody a iné povinnosti si nevedia rady a ani ja im akosi enviem poradiť. Tak ako by to mohli spraviť?
Prosím poradíte?!
ďakujem
sway
28.11.05,07:54
Mám 3 kamošov-VŠ-elektro. 2 sú dialkári a 1 denný študent. Chceli by začať podnikať ako robiť PC siete a správcovstvo sietí. No a nevedia akou formou by mali začať...
Keby si všetci traja založili živnosť na koho by potom kupovali súčiatky..., na s.r.o. nemajú dostatok financií.... Samozrejme aj s prihliadnutím na odvody a iné povinnosti si nevedia rady a ani ja im akosi enviem poradiť. Tak ako by to mohli spraviť?
Prosím poradíte?!
ďakujem

Ja by som predsa len dumala nad tou SRO - čkou, vklad 200 000 v skutočnosti mať nemusíte - len peniažky na založenie a tak..., a dá sa aj kúpiť už založená čistá sro-čka - je to oveľa lepšie ako 3 živnosti a všetky problémy s tým spojené - fakturácie medzi sebou..., 3x daňové priznania..., a potom aj platiť si ekonóma jednodchšie 1x na s.r.o. ako 3x na živnosť....,
A možnosť spolupráce 3x živnosť je ešte združenie..., ale hovorím kopec problémov s tým....
určite ti tu s tým poradíme ak sa rozhodneš....:)
plavčík
28.11.05,08:02
ďakujem!!!!!!!!!!
Ja si tiž myslím, že s.r.o. je asi naj-riešenie. Ale ako je to potom-všeci by boli konatelia a zároveň zamestnanci? Aby boli "rovnocenní"
sway
28.11.05,08:10
ďakujem!!!!!!!!!!
Ja si tiž myslím, že s.r.o. je asi naj-riešenie. Ale ako je to potom-všeci by boli konatelia a zároveň zamestnanci? Aby boli "rovnocenní"

Určite je to najlepšia forma , aj tak môže byť, ale stači 3 spoločníci s 33,333% poddielom a sú rovnocenní.
Zamestnanci nemusia byť, ale môžu - ak chcú. Ak si budú chcieť uplatňovať rôzne výdavky (PHM....) - tak musia byť.
Konateľ stačí 1. - myslím si:confused: ... čo ostatní, na to?
plavčík
28.11.05,08:51
Ešte raz ĎAKUJEM!!!!
bef
28.11.05,12:50
Ďalšou možnosťou, tak ako už sway spomenula je združenie FO. Musia mať všetci traja živnosť, ale môžu viesť iba jedno spoločné jednoduché účtovníctvo. Je to pre začiatok menej výdavkov. Všetky podmienky musia byť v zmluve o združení. Táto tematika tu už bola dosť podrobne rozoberaná. Skús si dať vyhľadávanie (združenie FO).
Pekný deň :)
ajobs
28.11.05,14:37
Určite je to najlepšia forma , aj tak môže byť, ale stači 3 spoločníci s 33,333% poddielom a sú rovnocenní.
Zamestnanci nemusia byť, ale môžu - ak chcú. Ak si budú chcieť uplatňovať rôzne výdavky (PHM....) - tak musia byť.
Konateľ stačí 1. - myslím si:confused: ... čo ostatní, na to?

Súhlasím s Ivkou, konateľov by pri 3 spoločníkoch v s.r.o. malo byť čo najmenej, a najlepší je nepárny počet. Summa summarum = 1, slovom jeden.:)