Luckak
03.12.10,12:40
Ahoj, potrebovala by som poradiť ohľadom ukončenia PP. Zamestnancovi plynula výpovedná lehota, ale 3 dni pred jej skončením ostal PN. Tak sme to brali tak, že keď ukončí PN, pracovný pomer skončí. Teraz už ale prešlo 13 mesiacov čo je na PN, zatiaľ sme nedostali žiadne ukončenie. Momentálne sa chystá na invalidný dôchodok. Môžem mu po 52 týždňoch ukončiť pracovný pomer a odhlásiť ho z poisťovní, alebo nie, alebo som to všetko mohla urobiť už dávno? Ďakujem
Tweety
03.12.10,11:41
Ahoj, potrebovala by som poradiť ohľadom ukončenia PP. Zamestnancovi plynula výpovedná lehota, ale 3 dni pred jej skončením ostal PN. Tak sme to brali tak, že keď ukončí PN, pracovný pomer skončí. Teraz už ale prešlo 13 mesiacov čo je na PN, zatiaľ sme nedostali žiadne ukončenie. Momentálne sa chystá na invalidný dôchodok. Môžem mu po 52 týždňoch ukončiť pracovný pomer a odhlásiť ho z poisťovní, alebo nie, alebo som to všetko mohla urobiť už dávno? Ďakujem
Počas PN nie je možné mu skončiť PP, jedine, ak by súhlasil, že na PP netrvá.
§64 ZP
(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.
veronikasad
03.12.10,11:44
Ahoj, potrebovala by som poradiť ohľadom ukončenia PP. Zamestnancovi plynula výpovedná lehota, ale 3 dni pred jej skončením ostal PN. Tak sme to brali tak, že keď ukončí PN, pracovný pomer skončí. Teraz už ale prešlo 13 mesiacov čo je na PN, zatiaľ sme nedostali žiadne ukončenie. Momentálne sa chystá na invalidný dôchodok. Môžem mu po 52 týždňoch ukončiť pracovný pomer a odhlásiť ho z poisťovní, alebo nie, alebo som to všetko mohla urobiť už dávno? Ďakujem
Ak je zamestnanec PN, pracovný pomer nekončí uplynutím výpovednej doby. Odkedy trvá posledná PN-ka ?
Luckak
03.12.10,12:32
PN mu trvá od 29.10.2009
ivka70
03.12.10,13:12
A dal vypoved on alebo dostal vypoved?
Luckak
03.12.10,13:28
dostal výpoveď
ivka70
03.12.10,13:32
dostal výpoveď
a paragraf ?
Luckak
03.12.10,14:01
§63 ods. 1 písmeno b)Z.p.
Tweety
03.12.10,14:02
§63 ods. 1 písmeno b)Z.p.
Platí odpoveď v príspevku č. 2.
veronikasad
03.12.10,14:11
PN mu trvá od 29.10.2009
Pýtala som sa na začiatok poslednej PN-ky z toho dôvodu, že prerušenie v SP nahlasuješ na reg.liste FO až po 52 týždňoch od začiatku poslednej PN, aj keď zamestnanec nemá nárok na výplatu nemocenského.

Spýtaj sa aj v ZP, či náhodou nemajú iný kod ako 1O pre zmenu platitela poistného (štát), ak ide o zamestnanca, ktorý už nedostáva nemocenské
Luckak
03.12.10,14:35
ďakujem