claudia11
03.12.10,13:15
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ak zamestnanci pracujú v nepretržitej prevádzke, v tzv. štvorzmennej a podľa rozpisu pracovných zmien majú pracovať aj cez určité dni vianočných sviatkov /konkrétne zmena FB1 a FB2 24. a 25.12., FB2 24.,25. aj 26. 12. a FB4 nemá pracovať / a firma v priestoroch ktorej pracujú, vyhlási od 24.12. do 10.1.2011 celozávodnú dovolenku, bude sa náhrada za ich neodpracované dni brať ako za dovolenku alebo čo sa týka sviatkov náhrada mzdy za sviatok ?

Konkrétne zamestnanci zmeny FB1 budú mať za
24. a 25. 12 náhradu mzdy za neodpracovaný sviatok a ostatné dni náhradu mzdy za dovolenku, alebo všetky dni sa budú brať ako dovolenka.

Vopred ďakujem za odpovede.
mzdarka renca
03.12.10,12:21
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ak zamestnanci pracujú v nepretržitej prevádzke, v tzv. štvorzmennej a podľa rozpisu pracovných zmien majú pracovať aj cez určité dni vianočných sviatkov /konkrétne zmena FB1 a FB2 24. a 25.12., FB2 24.,25. aj 26. 12. a FB4 nemá pracovať / a firma v priestoroch ktorej pracujú, vyhlási od 24.12. do 10.1.2011 celozávodnú dovolenku, bude sa náhrada za ich neodpracované dni brať ako za dovolenku alebo čo sa týka sviatkov náhrada mzdy za sviatok ?

Konkrétne zamestnanci zmeny FB1 budú mať za
24. a 25. 12 náhradu mzdy za neodpracovaný sviatok a ostatné dni náhradu mzdy za dovolenku, alebo všetky dni sa budú brať ako dovolenka.

Vopred ďakujem za odpovede.

dni, ktoré pripadnú jednotlivým zmenám na sviatok, tak budú mať zaplatenú náhradu za sviatok, ostatné dni bude dovolenka.
rozala111
05.12.10,18:41
Aj ja by som sa chcela opytať, lebo tomuto zase až tak nerozumiem
Môj otec tiež pracuje nepretržite. Počas vianoc je firma zatvorená - odstávka.
povedali im, že 24, 25 sú dni pracovného pokoja a tak si musia dať dovolenku, lebo to nie je štátny sviatok. Ale ostatným, ktorý v tej firme pracujú len dennú zmenu zaplatia za tie dni štátny sviatok. Ako to potom má byť? Ako je možné, že jedným prislúcha sviatok a iným (môj otec má vtedy dennú zmenu) povedia, že musia čerpať dovolenku, aj keď to nie je vlastne ich vina, že nemôžu ísť do práce.
ďakujem za zrozumiteľné odpovede.
mzdarka renca
05.12.10,18:44
Aj ja by som sa chcela opytať, lebo tomuto zase až tak nerozumiem
Môj otec tiež pracuje nepretržite. Počas vianoc je firma zatvorená - odstávka.
povedali im, že 24, 25 sú dni pracovného pokoja a tak si musia dať dovolenku, lebo to nie je štátny sviatok. Ale ostatným, ktorý v tej firme pracujú len dennú zmenu zaplatia za tie dni štátny sviatok. Ako to potom má byť? Ako je možné, že jedným prislúcha sviatok a iným (môj otec má vtedy dennú zmenu) povedia, že musia čerpať dovolenku, aj keď to nie je vlastne ich vina, že nemôžu ísť do práce.
ďakujem za zrozumiteľné odpovede.

tu nejde o to, koho je to vina, alebo nie, ale ak majú na tie dni naplánovanú zmenu, patrí im náhrada za sviatok, isto nie dovolenka.
jholubok
13.01.11,13:07
takže aj keď mali zamestnanci naplánovanú dovolenku od 23.1 do 9.1 (dlhodobo o tom vedeli - je to už viacročná záležitosť - každý rok je to tak 2 týždne celozávodná dovolenka) mám im preplatiť sviatok, ktorý vychádza na 25 a 26.12.(sobota,nedeľa) ? Akosi tomu nerozumiem - veď neboli ani naplánované smeny. Ďakujem