JanZV
03.12.10,12:41
Dobry den vsetkym

Uz dlhsie sa zaoberam myslienkou ze by bolo dobre zacat sporit pre moje dve deti (4 a7) kazdy mesiac az do ich dospelosti. Je vela sposobov, ale co by ste mi odporucili? Pocul som ze zatial je na trhu vraj navyhodnejsie stavebne sporenie. Fondy nechcem.

Dakujem vopred za typy :-)
zdenka131
03.12.10,11:47
Betina2
03.12.10,11:47
Aj ja som mala takúto dilemu, deti mám podobne staré a tiež som si vybrala stavebné sporenie. Vtedy mali akciu bez poplatku za uzavretie zmluvy a na vkladných knižkách sa to nezhodnocovalo vôbec. Vyhralo SS Junior extra s extra garanciou. Ak nevieš investovať velkú čiastku na dlhšie obdobie alebo sa nevyznáš v obchodovaní s fondami, tak pre dlhodobý horizont a výhody štátnej prémie aj celkom slušné úročenie určite SS. V každej inštitúcii Ti však ako najvýhodnejší budú práve svoj produkt ponúkať. Možno by bolo vhodné sa aj poradiť s nejakým finančným poradcom ?
Chobot
03.12.10,11:51
Dobry den vsetkym

Uz dlhsie sa zaoberam myslienkou ze by bolo dobre zacat sporit pre moje dve deti (4 a7) kazdy mesiac az do ich dospelosti. Je vela sposobov, ale co by ste mi odporucili? Pocul som ze zatial je na trhu vraj navyhodnejsie stavebne sporenie. Fondy nechcem.

Dakujem vopred za typy :-)

Z bezpečných finančných nástrojov (garantované a zabezpečené) je zatiaľ stále najvýnosnejšie stavebné sporenie. Ak si ho založíš u W., tak na jednu zmluvu môžeš napísať obe deti a ušetríš na jednom poplatku za vedenie účtu (ročne to je 15 EUR). V prípade potreby potom môžeš účty rozdeliť (poplatok 10 EUR) a každé dieťa dostane do života vlastný účet stav. sporenia a ak bude potrebovať, môže dostať úver prakticky veľmi rýchlo.

Otázne je tiež, koľko chceš ročne na dieťa sporiť. SS je výhodné do sumy cca 500 EUR ročne na dieťa.
JanZV
03.12.10,12:16
dakujem za rady. asi je fakt to stavebne najlepsie aj ked ma trohu odradza ten vstupny poplatok za uzatvorenie zmluvy (1%)
Betina2
04.12.10,13:26
dakujem za rady. asi je fakt to stavebne najlepsie aj ked ma trohu odradza ten vstupny poplatok za uzatvorenie zmluvy (1%)

Ten poplatok tuším neplatíš naraz celý na začiatku, ale postupne Ti to zo splátok strhávajú. Treba sa informovať v konkrétnej stavebnej sporiteľni. :)
Chobot
04.12.10,22:21
Ten poplatok tuším neplatíš naraz celý na začiatku, ale postupne Ti to zo splátok strhávajú. Treba sa informovať v konkrétnej stavebnej sporiteľni. :)

Poplatok je splatný pri uzatvorení sporenia. Strhne sa hneď, keď je dostatok peňazí na účte, nie postupne. Navyše, poplatok nevstupuje do základu na poskytnutie št. príspevku.
Stanislav 1975
04.12.10,22:22
Nemyslím si,že by stavebko bolo to najideálnejšie sporenie...
gardenia
04.12.10,22:59
Dnes je ozaj ťažké vybrať si nejakú banku a produkt, ja som už vyskúšala všelijaké formy sporenia a takmer vždy mi banka znehodnotila peniaze. Najprv si stiahnu vysoký poplatok a až potom idú úroky klientovi a keď sa pri výbere divíte, že prečo tak málo, tak vraj je kríza a zle sa investuje.
Teraz som mala termín.vklad na 1 rok v Pošt. banke a celkom slušne mi pripísali. Uvažujem, že ich otočím znovu, je akcia - 3% úrok na 1 a pol roka.