mirka2709
03.12.10,19:57
Prosim Vas o radu, ci je mozne v sucasnosti pracovat popri rodicovskej dovolenke (aj predlzenej, z dovodu nepriazniveho zdr. stavu). Syncek bude mat v januari 2011 tri roky. Do materskej skoly ho nebudem umiestnovat. Nazory na nete sa roznia. Na rodicovsku dovolenku som nastupovala este v r. 2008. Podla toho co som nasla, mohla by som pracovat na dohodu aj zivnost bez obmedzenia, vzhladom k nastupu na RD v roku 2008. Je to tak? Je nejake obmedzenie v pocte odrobenych hodin, popr. vyska zarobku?
Dakujem za odpoved.
pepa2506
04.12.10,09:22
Ahoj,ja tiež chcem pracovať na dohodu popri RD,vraj po novom roku sa to bude dať a ešte nám ostane aj 190 eur. Mám dojem že na dohodu sa dá pracovať u jedného zámestnavatela 350 hod.
vieraaaa
04.12.10,09:30
U dohody o vyknaní práce je max. 350 hodín za rok na jednu dohodu u jedného zamestnávateľa, pričom môže byť uzatvorených súčasne viacej dohôd na rôzne práce, pokiaľ by to bolo u toho istého zamestnávateľa alebo môžu byť dohody uzatvorené u viacerých zamestnávateľov.
U dohody o pracovnej činnosti je to max. 10 hodín týždenne jedného zamestnávateľa a tak isto môže byť súčasne viac dohôd, viď dohoda o vykonaní práce.
Čo sa týka výšky odmeny, tá nie je limitovaná.
mirka2709
04.12.10,10:13
ano, bolo to planovane od roku 2011. lenze mam pocit, ze ten zakon zatial schvaleny nebol, vzhladom k protestom mamiciek k vyske prispevku.