mazur021
03.12.10,22:12
dobry vecer, chcela by som si preverit par veci ci tomu dobre rozumiem a bola by som velmi vdacna za pomoc.
1: Momentalne som na rodicovskej dovolenke, som zamestnanec banky.Chcela by som sa dobrovolne pripoistit. Co z toho pre mna vyplyva: keby som ja bola chora tak dostanem za tie dni /samozrejme po 270 dnoch platenia dobrovolneho pripoistenia/ nejake peniazky aj ked som na rodicovskom? Treba si pytat nejaky papier od doktora? Keby bolo chore moje dieta a starala by som sa o neho tiez na rodicovskej dovolenke tak tiez dostanem prasule? A co manzel? Keby som sa o neho starala tak to bude tiez platene z mojeho dobrovolneho poistenia alebo by musel byt aj on dobrovolne pripoisteny?
2: Ako si mam vyratat kolko by som mala platit mesacne na DNM? Mam rodicovsky 256e do 2 rokov dietata
3:Planujeme s manzelom odist zit do Polska, on je poliak. Trvaly pobyt by som si chcela nechat na Slovensku a zaroven platit na Slovensku DNP. Bude sa mi to zaratavat aj do dochodku ako odpracovane roky? Samozrejme ze si budem platit zdravotne,socialne aj v Polsku. Z toho vyplyva ze budem platit poistenie v 2 statoch a v obidvoch sa mi to bude zaratavat do dochodku?
Dopredu velmi pekne dakujem za odpovede na moje pre mna tazke otazky.
S pozdravom
Monika