jojopo
04.12.10,07:44
Dobry den,
prestahovali sme sa aj s manzelom do stvorbytovky, ku ktorej patri aj dvor, ktory vsak nepatri spolocenstvu, ale firme, ktorej patrila bytovka. (pozemok pod bytovkou je vysporiadany)O dvor sa uz 15 rokov staraju vlastnici, firma preukazatelny zaujem o dvor neprejavila, predat nam ho vsak odmieta. Zaujima ma ci existuje nejaka moznost, ako pozemok ziskat. Dakujem.
sito
04.12.10,07:00
Dobry den,
prestahovali sme sa aj s manzelom do stvorbytovky, ku ktorej patri aj dvor, ktory vsak nepatri spolocenstvu, ale firme, ktorej patrila bytovka. (pozemok pod bytovkou je vysporiadany)O dvor sa uz 15 rokov staraju vlastnici, firma preukazatelny zaujem o dvor neprejavila, predat nam ho vsak odmieta. Zaujima ma ci existuje nejaka moznost, ako pozemok ziskat. Dakujem.

Čo vám vlastné patrí, na čo máte list vlastníctva??? :confused: :);)

Pozemok sa nedá ukradnúť, vždy je tam kde je. Iné veci sa dajú. Aj sa dejú.
jojopo
04.12.10,07:08
dakujem za odpoved!!!
sito
04.12.10,07:18
dakujem za odpoved!!!

Ale, ja som sa pýtal, čo vám patrí? Aj za opýtnie sa ďakuje? Pripúšťam. Pomohlo?
jojopo
04.12.10,07:25
...mne je jasne, ze sa pozemok neda ukradnut.......na LV mame byty, pozemky pod bytovkou + pozemok pod garazami, v ramci dvora....pozemok nokolobytovky - dvor patri firme, ktorej predtym bytovka patrila..:-)
sito
04.12.10,08:08
...mne je jasne, ze sa pozemok neda ukradnut.......na LV mame byty, pozemky pod bytovkou + pozemok pod garazami, v ramci dvora....pozemok nokolobytovky - dvor patri firme, ktorej predtym bytovka patrila..:-)

No, už je to jasnejšie aj medzi nami. Dúfam, že prístupová cesta k bytovke je vysporiadaná vo váš prospech. Alebo nie???
jojopo
04.12.10,08:10
..praveze nie je :-(
sito
04.12.10,10:35
..praveze nie je :-(

Medzi nami, alebo sa budete, budete musieť naučiť lietať?
jojopo
04.12.10,10:39
tak zatial nic take nehrozi...a pokial viem pristup k nehnutelnosti musi ostat zachovany....skor mi ide o to, ci neexistuje nejaka pravna finta na to ako ich presvedcit, aby nam ten zvysok dvora predali....
sito
04.12.10,10:44
tak zatial nic take nehrozi...a pokial viem pristup k nehnutelnosti musi ostat zachovany....skor mi ide o to, ci neexistuje nejaka pravna finta na to ako ich presvedcit, aby nam ten zvysok dvora predali....

Vecné bremeno?
jojopo
04.12.10,11:10
ano ano...ale to je stale mozne len v ramci pristupu do bytovky, ide skor o ten zvysok dvora...
Mária27
04.12.10,11:55
Môžete sa pokúsiť získať pozemok tak, že budete dokazovať, že ide o priľahlý pozemok, ktorý vám bol vlastník domu povinný previesť podľa § 23 bytového zákona. Úspech (na súde) môžete mať najmä vtedy, ak dom s garážami obklopuje dvor, resp. ak je z dvora prístup do vchodu bytovky.

§ 23
Práva k pozemku

(1) S vlastníctvom bytu alebo nebytového priestoru v dome je nerozlučne spojené aj spoluvlastníctvo alebo iné spoločné právo k pozemku, na ktorom je dom postavený, a k priľahlému pozemku. Ak je vlastník domu aj vlastníkom pozemku, musí previesť zmluvou o prevode vlastníctva bytu na vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome aj príslušný spoluvlastnícky podiel na pozemku a na priľahlom pozemku.