Dáša_
04.12.10,08:27
Chceli by sme v týždni ísť do Viedne na Vianočné trhy vlakom. V starších debatách som sa dočítala, že minulý rok, ked sa v Bratislave kúpil spiatočný lístok na vlak do Viedne, tak platil vo Viedni aj na MHD. Dá sa taký lístok kúpiť aj tento rok?
Prípadne máte nejaké rady na takýto výlet? My sme boli už aj minulý rok, ale boli sme cez víkend s organizovaným zájazdom a tie davy ľudí, to už nechcem zažiť. Preto chceme ísť sami a cez týždeň.
osky
05.12.10,20:26
na toto sa musis spatat priamo pri kupe listka,ale myslim ze je to este aktualne.
a co sa trhov tyka,ludi je plno vzdy.je hrozne vela turistov,zajazdov.....ale oplati sa prist,je to krasne,sice asi nekupite nic,ceny oproti vlanajsku znova stupli-punc3,50-so salkou 5,50;kiachel-siska s lekvarom alebo kapustou 3,70 atd........vsetko stuplo zhruba o jedno euro.
napriek tomu je tu nostalgicka nalada,sneh,mraz a vianocne kuzlo.;)
Dáša_
05.12.10,20:36
na toto sa musis spatat priamo pri kupe listka,ale myslim ze je to este aktualne.
a co sa trhov tyka,ludi je plno vzdy.je hrozne vela turistov,zajazdov.....ale oplati sa prist,je to krasne,sice asi nekupite nic,ceny oproti vlanajsku znova stupli-punc3,50-so salkou 5,50;kiachel-siska s lekvarom alebo kapustou 3,70 atd........vsetko stuplo zhruba o jedno euro.
napriek tomu je tu nostalgicka nalada,sneh,mraz a vianocne kuzlo.;)

Dakujem za odpoved. O nejaké veľké nákupy nám nejde. Skôr si chceme urobiť výlet. Verím, že tak plné ako minulý rok v sobotu to nebude :)
martuli
06.12.10,18:27
Dáši, pozri si aj stránku www.slovakrail.sk určite tam nájdeš potrebné info. Áno fungovalo to tak, ja som bola so sestrou vlani, alebo predvlani, platilo to aj na MHD, ale neviem či už fungujú normálne trate, lebo niečo sa dialo s traťou na rakúskej strane a napr. IC šlo predtým priamo do Viedne z KE, ako je to teraz neviem.
Prajem pekný výlet.
simbata
08.12.10,04:34
Jasne, platí to aj tento rok, cena spiatočného lístka vlakom s MHD vo Viedni je 14 Eur, bez lístka MHD je to tuším okolo 11,50. (Z Bratislavy)

Pekný výlet! ;)
ppaalloo
08.12.10,11:22
Máš pravdu,lepšie je asi ísť cez týždeň, minulú sobotu sme boli, je to nádhera ako je všetko vysvietené, ale to množstvo národov, nedalo sa hýbať.
ZuzanaP
09.12.10,06:11
Dáši, my sme boli aj tento rok s organizovaným zájazdom, bol spojený s nákupom v Parndorfe a bolo super. Nebolo toľko ľudí...