Babika7711
04.12.10,13:54
Pekný deň, mám veľký problém - teda všetci obyvatelia. Nebytové priestory na prízemí v zadnom chode kupil nový majiteľ - na zmluve mu byvalý majiteľ predal aj chodbu , ktorú ale nemal kúpenú...ale kedže to sú spoločné priestory tak si to na katastri asi nevšimli, alebo čo.. teraz nový majiteľ chce zmenu účelu nebyt.priestorov na ubytovňu a stavebný úrad mu to odklepol, kedže predložil zmluvu o tom že chodba je jeho... Na chodbu ale neexistuje list vlastníctva..má ibu kupnu zmluvu, byvalý majitel to kupil tiež tak, ale od seba,kedže to staval. Ale tú zmluvu mu na katastri neuznali, ale aj tak to použil. Stavebný úrad mu to povolil že vraj chodba je jeho. Kde môžem nájsť zákon, ktorý píše že spoločné priestory sú spoločné a nemôže ich nik z majiteľov vlastniť?? Prosím o pomoc...Ďakujem
Halli
04.12.10,13:01
Treba podať podnet na Prokuratúru , aby sa to riešilo. To, aké podvody robia stavebné úrady na Slovensku, nemá obdoby, viem o pár takých a .......keď má niekto peniaze a známosti TU IDE VŠETKO !:mad:
Babika7711
04.12.10,13:58
Takže sa máme podľa infa z webu obrátiť na Okresný súd ? tam je prvostupňový súd. Inak smiešne je že stavebý úrad nám poslal rozhodnutie až 10 dní po vydaní... s tým že odovlať sa možeme do 15 dni, ale od doručenia na Krajský stav.urad.:) smiešne!
Halli
04.12.10,14:09
Takže sa máme podľa infa z webu obrátiť na Okresný súd ? tam je prvostupňový súd. Inak smiešne je že stavebý úrad nám poslal rozhodnutie až 10 dní po vydaní... s tým že odovlať sa možeme do 15 dni, ale od doručenia na Krajský stav.urad.:) smiešne!

Lebo Vám povedia, že to bolo vyvesené na "úradnej tabuli" a vy ste tam mali každý deň chodiť a kontorolvať, či tam náhodou !!! :eek: nie je niečo , čo sa týka Vášho paneláku....:rolleyes:...takto totiž kamuflujú stavebné úrady to, čo nechcú aby sa dostalo tam kde treba...holá relita na Slovensku...:cool:
Mária27
04.12.10,15:32
Pekný deň, mám veľký problém - teda všetci obyvatelia. Nebytové priestory na prízemí v zadnom chode kupil nový majiteľ - na zmluve mu byvalý majiteľ predal aj chodbu , ktorú ale nemal kúpenú...ale kedže to sú spoločné priestory tak si to na katastri asi nevšimli, alebo čo.. teraz nový majiteľ chce zmenu účelu nebyt.priestorov na ubytovňu a stavebný úrad mu to odklepol, kedže predložil zmluvu o tom že chodba je jeho... Na chodbu ale neexistuje list vlastníctva..má ibu kupnu zmluvu, byvalý majitel to kupil tiež tak, ale od seba,kedže to staval. Ale tú zmluvu mu na katastri neuznali, ale aj tak to použil. Stavebný úrad mu to povolil že vraj chodba je jeho. Kde môžem nájsť zákon, ktorý píše že spoločné priestory sú spoločné a nemôže ich nik z majiteľov vlastniť?? Prosím o pomoc...Ďakujem
Zákonč. 182/1993 - Máš ho v tejto sekcii hore
Stavebnému úradu napíšte, že on nie je vlastníkom, nakoľko nie je zápis v katastri. Zmenu spoločných častí na nebytové priestory môžu urobiť po dohode len všetci spoluvlastníci v dome.
Ak by to nepomohlo, môže sa dať na súd žaloba na vypratanie chodby, v rámci ktorej sa bude aj dokazovať, kto je jej vlastníkom.


§ 2
(4) Spoločnými časťami domu sa na účely tohto zákona rozumejú časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie.

§ 19
(1) Spoločné časti domu a spoločné zariadenia domu a príslušenstvo sú v spoluvlastníctve vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, ak sa nedohodnú vlastníci inak.
profesional
04.12.10,15:40
1. Na sud podaj navrh na vydanie predbezneho opatrenisa ktorym sa zakazuje stavebnemu uradu vo veci pravoplatne rozhodnut kym sa meritorne a pravoplatne nerozhodne vo veci vlastnictva spolocneho priestoru.

2. Podaj na prislusny sud urcovaciu zalobu ktorou sa urci kto je vlastnikom spolocnych priestorov. Pricom sud samozrejme bude vychadzat z toho ze nikto nemoze na ineho previest viac prav ako sam ma.

3. Pre istotu podaj staznost na prislusnu prokuraturu kde namietaj nezakonnost konania prislusneho stavebneho uradu.
Babika7711
05.12.10,15:41
Ahojte, ďakujem za pomoc:) je fajn, že aj cez víkend niekto pomáha:) Podáme odvolanie na rozhodnutie v utorok. A tiež všetky tie veci, Inak sme aj písali na stavebný úrad aby vydal predbežné opatrenie, aby tam nikto nebýval kým sa to nevyrieši a ?:) od mája tam bývajú robotníci... Podáme na sud o vydanie predbežného opatrenia a tiež aj na určovaciu žalobu a tiež aj sťažnosť. Napíšem Vám ako to dopadlo... verím, že v prospech nás, lebo nechápem potom načo sú nám zákony.

Pekný večer
felix1
05.12.10,22:45
Toto je priklad nekompetentnosti alebo skorumpovanosti pracovnikov na uradoch. Preco sa mame domahat za velke financne naklady svojich prav na sudoch ked ludia na urade poberaju beztrestne uplatky za taketo rozhodnuztia bez osobneho postihu pri dokazani ich pochybenia. Tento pripad je dokazom totalnej neschopnosti alebo priamej korupcie konkretneho pracovnika. Nie urad, nie nahoda, ale konkretna osoba je zodpovedna za toto rozhodnutie. Pokuste sa dotiahnut vec do konca aj s dosledkom na pracovnika uradu.
Ak si trufate na radikalne ale naucinnejsie riesenie, zamurovanie vstupu do priestoru moze byt pri tomto chapani situacie posudzovane paradoxne tiez ako poskodzovanie Vasho majetku... :)
220870
06.12.10,04:51
By som hneď podal žalobu aj na pracovníka úradu čo to podpísal.Trestný čin podvodu ,úplatkárstva,obmedzovanie osobnej domovej slobody či ako sa to presne nazýva.Inak vám takýto chrapúň zajtra skonfiškuje aj schodište a začne vyberať poplatky za dýchanie spoločného vzduchu.Minimálne bol spolupáchatel.
Babika7711
06.12.10,07:13
Ahojte, áno..máte pravdu, oni sa poznajú... dokonca nový majiteľ je v nejakom zastupení na úrade . O tom, že to nie je ok vieme, aj oni to vedia, že vieme:) ale majú väčšiu moc. Od začatku nás zavádzali s tým, aké máme práva. Verila som , že bude si plniť riadne povinnosti a nebrániť len svoje záujmy. Dnes napríklad mal byť v práci o 7 hod ráno... boli sme tam do pol ôsmej a nič... ja som kvôli nemu vzala voľno z práce. A vraj úrady sú pre ľudí... nonsens. Ideme spísať tie veci a dám vedieť čo a ako.
Matias.S
07.12.10,04:52
Ahojte, áno..máte pravdu, oni sa poznajú... dokonca nový majiteľ je v nejakom zastupení na úrade . O tom, že to nie je ok vieme, aj oni to vedia, že vieme:) ale majú väčšiu moc. Od začatku nás zavádzali s tým, aké máme práva. Verila som , že bude si plniť riadne povinnosti a nebrániť len svoje záujmy. Dnes napríklad mal byť v práci o 7 hod ráno... boli sme tam do pol ôsmej a nič... ja som kvôli nemu vzala voľno z práce. A vraj úrady sú pre ľudí... nonsens. Ideme spísať tie veci a dám vedieť čo a ako.

V prípade, že viete o koho sa jedná konkrétne, ak budete podávať oficiálne listiny, dávajte to doručenou poštou priamo na konkrétnu osobu a odkladajte si podacie lístky. Takto pri súdnom spore budete mať podklady o preukázaní obštrukcií a úmyselného zavádzania v danej veci. Odporúčam vždy si všetky doklady nechať podpísať preberacím protokolom, ak už viete o tom že došlo k úmyselnému zavádzaniu a falšovaniu dokladov.
Určite to bude mať právnu dohru ... veľa zdaru...
Babika7711
04.01.11,11:40
Ahojte, takže z Okresnuho sudu nám vrátili návrh na pozastavenie konania, vraj v tomto stave o tom oni nerozhoduju. Ideme podať na sud určovaciu žalobu na schodisko.. držte palce a ešte podávame na prokuraturu , aby prešetrili ako to že Kataster prijal zmluvu ktorá odporuje so zákonom...
felix1
04.01.11,20:07
Nezabudnite na konkretneho pracovnika stav uradu ! Tu sa zacina mnoho nedorozumeni a ak to nieje z neznalosti zakona pracovnika uradu tak je to potom terstny cin zneuzitia pravomoci pripadne ina trestna kvalifikacia takehoto konania. Bolo by nespravodlive aby za taketo rozhodnitia neniesol niekto na stav. urade osobnu zodpovednost. Drzim palce.