e.va
04.12.10,19:46
Neviem či prerábať účtovníctvo ,ale tento rok som robil zápočty cez pokladňu najprv som zaúčtoval pohľadávky a potom záväzky takžer som mal v pokladni po zápočtoch pôvodný stav.Na porade som sa teraz dočítal,že to treba cez interné doklady.Môžem už to čo mám zaúčtované nechať tak?Alebo prerobiť a keď prerobiť tak ako sa to účtuje cez interné doklady.
grammatika
06.12.10,16:16
Zápočet pohľadávok a záväzkov sa robí na základe postupov účtovania v JU cez uzávierkové operácie.
katka s.
06.12.10,16:37
Robíš to presne tak isto ako cez pokladňu. Interný doklad - Príjem -vyrovnanie pohľadávky. Interný doklad - Výdaj - vyrovnanie záväzku. Priamo v rozúčtovaní si vyberieš stĺpec peňažného denníka (Výdavok za mater., tovar, prevádz.réžia alebo príjem za služby, tovar). Určite nie cez pokladňu. Nie je to pohyb peňažných prostriedkov v hotovosti.
e.va
14.12.10,03:34
Ďakujem už to aj idem prerobiť.Pri nahadzovaní interných dokladov sa ma ALFA pýta či je to ID doklad uzavierkový dávam,že nie.Je tento postup správny?Alebo sa zápočty riešia ako uzávierkové ID?
Poradí ešte niekto?
lenkam68
14.12.10,07:51
Ďakujem už to aj idem prerobiť.Pri nahadzovaní interných dokladov sa ma ALFA pýta či je to ID doklad uzavierkový dávam,že nie.Je tento postup správny?Alebo sa zápočty riešia ako uzávierkové ID?
Poradí ešte niekto?
A čítala si príspevok od grammatika? Jasne je tam napísané, že vzáj. zápočet sa účtuje v zmysle postupov, ako uzávierková operácia.