tomasjuve
04.12.10,21:19
ako ma postupovat absolvent vysokej skoly aby si nasiel pracu ? abstrahujme teraz od jeho vzdelania a schopnosti.

ja to problem pre mna aktualny teda ako

1. hladat na serveroch ponukajucich pracu - a reagovat na ponuky , prim hra u nas asi profesia.sk poznate este nejake servery kde sa daju najst dalsie mnozstvo zaujimavych ponuk?

2. mozno su nejake firmy alebo urady ktore ponukaju pracu priamo na svojich domovskych strankach , to by bola pracnejsia uloha to vyhladavat, a spohladu firiem aj nelogicke keby to zverejnovali len na svojich strankach. preto otazka do plena Su firmy a urady ktore zverejnuju pracovne ponuky len na svojich strankach , a teda ma zmysel takto vyhladavat pracovne ponuky ?

3. firmy a urady nezverejnuju pracovne ponuky ale mozem skusit poslat zivotopis ci nemaju nejake volne miesto. Ma toto nadej na nejaky uspech?

cize mozte sa vyjadrit k tymto bodom pripadne poskytnut aj dalsie rady aky zvysit svoje sance najst si pracu . ci viac moznosti tym vacsia sanca ze bude dobra
veronikasad
04.12.10,20:20
www.kariera.sk
terezamaria
04.12.10,20:27
Môžeš si napísať profesný životopis a žiadosť do zamestnania, ale bolo by dobre, keď by si to roznosil do podnikov, ktoré máš v predstave sám.

Pokiaľ navštíviš aspoň vedúceho personálneho oddelenia, zostaneš mu v povedomí a " možno " si na Teba spomenie, keď bude potrebovať
pracovníka s Tvojou profesiou.:)
KEJKA
05.12.10,07:46
využi personálnu agentúru vo svojom okolí.
Syn je registrovaný v takej agentúre, síce už pracuje, ale hovorí, že je otvorený novým ponukám, takže z času na čas ho tá agentúra osloví s novou možnosťou.
Mimotémy - s hľadaním práce a získavaním praxe netreba čakať až po absolvovaní školy. Všeobecne z môjho pohľadu tak skôr robia študentky, chlapci si "dávajú na čas".