dvd
28.11.05,10:38
Myslím, že vo vyhláške o ERP nie sú žiadne výnimky, takže ERP sa musí používať pri predaji tovaru v hotovosti aj napr. na vianočných trhoch v stánkoch. Mám pravdu?? :o
Sany
28.11.05,10:51
áno máš pravdu, niektorí poctivejší ju aj používajú. Ale nájdu sa samozrejme aj takí, ktorí na to kašlú. Daňové kontroly by si tam zgustli, len sa im asi nechce. Asi to nie je pre nich zaujímavé. Radšej sa budú v teple kancelárií prehŕňať v dokladoch, než chodiť do zimy na trhy.
lenkak
28.11.05,17:56
áno, má sa používať aj na trhoch.
ALBO
29.11.05,09:40
Musí ERP používať aj obchodný zástupca? Otvorí živnosť(musí) a predáva nejakú konkrétnu vec ale viac menej formou podomového predaja-díler, nemá miesto, kde by s tou pokladňou sedel.Aká vyhláška to rieši?
Sany
30.11.05,11:46
ALBO, musí. Ak predávaš za hotovosť, tak áno. Sú aj prenosné reg.pokladnice.
ALBO
30.11.05,13:25
Dakujem, takže mi zostáva druhá cesta, faktúra a následne hotovosť. To už som tu naštudovala.
betka
30.11.05,19:25
Ked vystavite FA, potom uhradu treba napisat az nasledujuci den, Pretoze s vystavenim Fa mi vznikne pohladavka az nasledujuci den. Keby bola FA vystavena a vyplatena v ten isty den, musi byt ERP. Pozor na to!
evina
30.11.05,21:01
Ked vystavite FA, potom uhradu treba napisat az nasledujuci den, Pretoze s vystavenim Fa mi vznikne pohladavka az nasledujuci den. Keby bola FA vystavena a vyplatena v ten isty den, musi byt ERP. Pozor na to!

Betka prosí pozri tému.:http://www.porada.sk/t4816-p2-prjem-v-hotovosti.html
Nemôžem sa ubrániť tomuto vyjadreniu, ale veľmi ma mrzí, keď sa nám podarí niečo na tejto stránke vyriešiť, a potom zbytočne mýlime ostatných, najmä keď v téme, ktorú som tu označila si bola:)
Prosím pozor pre ostatných:
Na základe vystavenej faktúry ste mohli prijať platbu v hotovosti na základe príjmového dokladu v ten istý deň už od 1.1.1997.