frantisek22
05.12.10,12:06
Vie niekto poradiť ako postupovať pri vysťahovaní podnájomníka – neplatiča, ak odmieta opustiť môj byt?
- dá sa to zrealizovať skôr ako sa to celé rozhodne na súde?
Mária27
05.12.10,11:45
Najskôr musí mať výpovednú lehotu a potom - ak neodíde - vypratanie. Je to najlepšie urobiť exekútorom, aby nedošlo k obvineniu z poškodenia alebo straty vecí. Ak to však zariskuješ, oznámiš mu, kedy a kam ho vypraceš ... nech si veci chráni sám.
frantisek22
05.12.10,12:40
cauko poradak a dakujem.
kamoska1
05.12.10,18:32
Najskôr musí mať výpovednú lehotu a potom - ak neodíde - vypratanie. Je to najlepšie urobiť exekútorom, aby nedošlo k obvineniu z poškodenia alebo straty vecí. Ak to však zariskuješ, oznámiš mu, kedy a kam ho vypraceš ... nech si veci chráni sám.
Zaujímalo by ma,či treba ísť najprv s najomnou zmluvou za pravnikom,alebo hneď za exekútorom.A kto ho má vypratať prenajímateľ?
superoman
05.12.10,19:24
ak s nim mas zmluvu tak urob vypoved podla zmluvy (predpokladam, ze v zmluve ste uviedli podmienky vypovede)
ak zmluvu nemas jednoducho ho vyhod (je to tvrde, ale inak to asi v tvojom pripade nejde), napr. vymen zamky, vystahuj prostrednictvom policie, to ze ma najomnik u teba trvaly, ci prechodny pobyt nic neznamena, podstatne je, ze si vlastnikom bytu (v minulosti mohli nastat komplikacie v suvislosti s trvalym/prechodnym pobytom najomnika, ale v sucasnosti rozhoduje list vlastnictva)
misoft
06.12.10,16:48
ak zmluvu nemas jednoducho ho vyhod (je to tvrde, ale inak to asi v tvojom pripade nejde) je tam neoprávnene - môže to byť aj zlodej :D, napr. vymen zamky, vystahuj prostrednictvom policie - podozrenie z vlámania, to ze ma najomnik u teba trvaly, ci prechodny pobyt nic neznamena ako majiteľ môžeš kedykoľvek zrušiť, potom dupľom tam nemá čo robiť, podstatne je, ze si vlastnikom bytu (v minulosti mohli nastat komplikacie v suvislosti s trvalym/prechodnym pobytom najomnika , ale v sucasnosti rozhoduje list vlastnictva) papier je papier a ten nepustínázor v texte
buchač
06.12.10,19:26
Zaujímalo by ma,či treba ísť najprv s najomnou zmluvou za pravnikom,alebo hneď za exekútorom.A kto ho má vypratať prenajímateľ?
...ani ...ani ...ani ...:rolleyes:

názor v texte
Môj názor je hádam jasný ...;)
misoft
07.12.10,18:51
buchač
07.12.10,19:27
Vie niekto poradiť ako postupovať pri vysťahovaní podnájomníka – neplatiča, ak odmieta opustiť môj byt?
- dá sa to zrealizovať skôr ako sa to celé rozhodne na súde?
To je aká otázka ???

Najskôr musí mať výpovednú lehotu a potom - ak neodíde - vypratanie. Je to najlepšie urobiť exekútorom, aby nedošlo k obvineniu z poškodenia alebo straty vecí. Ak to však zariskuješ, oznámiš mu, kedy a kam ho vypraceš ... nech si veci chráni sám.
Určite ....nemá napríklad zmluvu ...tak by som dotyčného po inštanciách vláčil ....to určite ...:rolleyes:

Zaujímalo by ma,či treba ísť najprv s najomnou zmluvou za pravnikom,alebo hneď za exekútorom.A kto ho má vypratať prenajímateľ?
Záleží na tom , ako dlho má ešte zmluva platnosť ...

ak s nim mas zmluvu tak urob vypoved podla zmluvy (predpokladam, ze v zmluve ste uviedli podmienky vypovede)
ak zmluvu nemas jednoducho ho vyhod (je to tvrde, ale inak to asi v tvojom pripade nejde), napr. vymen zamky, vystahuj prostrednictvom policie, to ze ma najomnik u teba trvaly, ci prechodny pobyt nic neznamena, podstatne je, ze si vlastnikom bytu (v minulosti mohli nastat komplikacie v suvislosti s trvalym/prechodnym pobytom najomnika, ale v sucasnosti rozhoduje list vlastnictva)
Tvrdéééé ??? ;):D
Nemyslím si ...raz som už bol spomenul .
Sused mal podobný problém ...dotyčný podnájomník bol rád , že len s jednou bombou medzi očami odišiel , ani sa príliš nezdržoval ...
Podotýkam , že mal družku a ona tri deti ...aj tak šiel kade ľahšie ..../ ale , podotýkam , boli tam aj iné okolnosti /.

P.S.:Pre Tezaurusa ....teraz porozmýšľaj ...
hipi
07.12.10,19:31
ked ho nechces bit, tak staci ,ze mu zoberies okna a dvere. Je to legalne riesenie.
misoft
08.12.10,16:12
Volá sa to aj "rekonštrukcia" :D
vicki007
17.09.12,05:23
Ja mám tiež tento problém, odmieta opustiť byt, nedvíha telefón. Mám platnú nájomnú zmluvu, ale podľa občianskeho zákonníka môže u mňa ešte bývať tri mesiace bez toho, aby platila nájom. Čo ak mi odmietne prevziať výpoveď, To budú ďalšie naťahovačky, veď výpoveď sa považuje za doručenú, ak ju adresát prevezme. Môžem teda iba s listom vlastníctva nabehnúť s políciou a tá ju z bytu vykopne? Môže to celé prebehnúť za asistencie polície?
Mária27
17.09.12,16:23
tri mesiace bez toho, aby platila nájom? To je kde v zákone?
Výpoveď sa považuje za doručenú, keď sa ti vráti zásielka do vlastných rúk nevyzdvihnutá - ako súdna zásielka: pozri § 710.
misoft
17.09.12,17:16
vicki007: ty si si pomýlila niečo - možno si čítala výpovedná lehota, výpovedná doba - to je doba, ktorá sa počíta od doručenia niečoho (teda výpovede z nájmu a pod.), ale to neznamená, že dotyčný si bude užívať zadarmo - musí i naďalej platiť, veď predsa užíva nejakú vec. Ako Mária27 poznamenala , pokiaľ si poslala doporučene výpoveď - oznamovacia povinnosť je splnená, to že ju nevyzdvihol, alebo "nevyzdvihol" - je irelevantné (príklad: ak niekomu príde obsielka k súdu a on ju neprevezme, neznamená, že súd nebude - bude a pre neho ešte horší). Takže dátum, kedy sa ti vrátila ako nevyzdvihnutá + výpovedná doba = už je to od neho neoprávnený vstup do cudzieho bytu. Buď sa dostaneš do svojho majetku násilím (za účasti svedkov, aby nepindal), alebo žaloba na neho o vypratanie + vyplatenie nákladov + meškajúce platby za služby.
LenkaM80
09.10.12,08:17
Ako mozem vystahovat surodenca neplatica z vlastneho bytu, ak nemame ziadnu zmluvu, iba ustnu dohodu? Byva tam s priatelkou, za poslednych 10 mesiacov zaplatili 3x, vsetko platim ja, aj ked v byte nebyvam, vraj maju financne problemy.

Dakujem.
misoft
09.10.12,15:11
Je spoluvlastníkom tohto bytu? Nie? Má zmluvu? Nie? Platí? Nie? Má tam trvalý pobyt? Nie? (Ak áno - zruš mu ho, ako majiteľ sa ho na to pýtať nemusíš, je to tvoje právo mu zrušiť trvalý pobyt). Obýva teda byt neoprávnene - jednoducho mu jeho veci vylož pred dvere, vymeň zámok a basta.
LenkaM80
10.10.12,06:16
Vdaka. Nemoze ma za to nejako zazalovat? Da sa to riesit aj nejakym inym sposobom?
aktaK
10.10.12,06:39
iným spôsobom, žeby dohovorom? :D
bubkoch
10.10.12,06:48
Vdaka. Nemoze ma za to nejako zazalovat? Da sa to riesit aj nejakym inym sposobom?

samozrejme ze ta moze zazalovat ... a bude mat pravdu bohuzial ... ked budes konat ako ti misoft radi, vyrobis si akurat kopec problemov so sudmi a s policiou ...
srska
10.10.12,06:52
samozrejme ze ta moze zazalovat ... a bude mat pravdu bohuzial ... ked budes konat ako ti misoft radi, vyrobis si akurat kopec problemov so sudmi a s policiou ...ešte dodám - má lenkaM80 nahlásený prenájom bytu na dú?