Jarka27
05.12.10,18:07
asi pred rokom som prisla k mojej-novej-zubarke s tym ze ma boli zub,ktori som mala zaplombovany od mojho povodneho zubara a bolelo ma z toho zubu uz aj ucho aj hlava.zubarka mi plombu dala von,rozvrtala mi zub a povedala,ze ho bude liecit a dala mi tam liecivu vlozku, a povedala ze o mesiac mam urcite prist,nech mi ho dorobi.lenze ja som neprisla a vykaslala som sa na to.preslo pol roka a asi pred 2 tyzdnami ma zub zacal boliet ale az tak,ze som nemohla uplne zakusnut ani sa ho dotknut,lebo aj na dotyk ma tak bolel ze som isla umriet.objednala som sa az na 14. decembra s tym,ze dotial vydrzim.v piatok som ale opuchla,zdalo sa mi aj,ze mam horucku.:(zub ma uz sice neboli uz mi to aj odpuchlo trochu ale som rozhodnuta zajtra ist zubarke,nech to mam za sebou.co si myslite ze mam s tym zubom a co mi bude robit?strasne sa bojim zubarov:-(
mzdarka renca
05.12.10,17:13
asi pred rokom som prisla k mojej-novej-zubarke s tym ze ma boli zub,ktori som mala zaplombovany od mojho povodneho zubara a bolelo ma z toho zubu uz aj ucho aj hlava.zubarka mi plombu dala von,rozvrtala mi zub a povedala,ze ho bude liecit a dala mi tam liecivu vlozku, a povedala ze o mesiac mam urcite prist,nech mi ho dorobi.lenze ja som neprisla a vykaslala som sa na to.preslo pol roka a asi pred 2 tyzdnami ma zub zacal boliet ale az tak,ze som nemohla uplne zakusnut ani sa ho dotknut,lebo aj na dotyk ma tak bolel ze som isla umriet.objednala som sa az na 14. decembra s tym,ze dotial vydrzim.v piatok som ale opuchla,zdalo sa mi aj,ze mam horucku.:(zub ma uz sice neboli uz mi to aj odpuchlo trochu ale som rozhodnuta zajtra ist zubarke,nech to mam za sebou.co si myslite ze mam s tym zubom a co mi bude robit?strasne sa bojim zubarov:-(

máš zápal ........... a čo ti bude robiť, tak to vie len zubár, ale myslím si, že ti ho prelieči, ak už nebude neskoro. ak bude neskoro, zub ide von, ale neboj, pichne ti injekciu, aby ťa to nebolelo.
bubkoch
05.12.10,17:15
ja by som mal doplnujucu otazku:
je mozne aby zdravotna poistovna naklady na osetrenie nasledkov nezodpovedneho pristupu a porusenia liecebneho procesu dala pacientovi preplatit ?
Jarka27
05.12.10,17:17
ja som u nej neplatila vtedy nic,lebo som sa opytala co som dlzna a ona vtedy ze NIC,AZ KED VYLIECIME A DOKONCIME.a pritom som nemala ani preventivnu vtedy:-/
Jarka27
05.12.10,17:19
ja sa na jednej strane bojim ale na druhej by som aj bola rada,keby isiel von,lebo co som si uz vytrpela kvoli tomu zubu a furt sa dopujem liekmi.ale zas vselijake nazori pocuvam a potom sa este viac bojim.jeden mi povie,ze tam mam zapal a bude mi to liecit antibiotikami,druhy,ze mi to vytrhne,dalsi,ze mi to nareze a vycisti od hnisu atd atd.....
mzdarka renca
05.12.10,17:26
ja sa na jednej strane bojim ale na druhej by som aj bola rada,keby isiel von,lebo co som si uz vytrpela kvoli tomu zubu a furt sa dopujem liekmi.ale zas vselijake nazori pocuvam a potom sa este viac bojim.jeden mi povie,ze tam mam zapal a bude mi to liecit antibiotikami,druhy,ze mi to vytrhne,dalsi,ze mi to nareze a vycisti od hnisu atd atd.....

neboj sa, nič horšie, ako je tá bolesť, čo máš teraz sa ti nestane. máš tam isto zápal, ak bude možné, dá ti ATB vložku do zubu na preliečenie.
mzdarka renca
05.12.10,17:27
ja by som mal doplnujucu otazku:
je mozne aby zdravotna poistovna naklady na osetrenie nasledkov nezodpovedneho pristupu a porusenia liecebneho procesu dala pacientovi preplatit ?

k tomuto:
strach je veľký pán...........
vieraaaa
05.12.10,17:49
u nás sa hovorí - "strach má veľké oči"
Jarka27
05.12.10,17:51
ved uvidim.ale uz asi 3x som tam mala nejaku vlozku a prebiehalo to asi tak ze-prisla som k nej,dala mi vlozku,objednala som sa,vlozka mi vypadla,prisla som k nej,opytala sa ma-BOLI?ja ze ANO.a zas.dala vlozku.....proste ona je dobra zubarka,aj sestre vyborne urobila zuby.len sa snazila aby mi ho nemusela zbytocne vytrhnut,ak sa da este preliecit.len ja som taka,aj sa hanbim to napisat,ved 22 rokov mam-ale ja pridem zubarke a ked vojdem medzi dvere a uvidim ju,porat slzy do oci a bojim sa jak decko male aj minule -PROSIM VAS,DAJDE MI INJEKCIU OD BOLESTI.sa smiala ze NEBOJ,SAK TI ESTE NIC NEROBIM.ale ja som taka proste:-(
Jarka27
05.12.10,17:56
co to znamena?strach ma velke oci?...
vieraaaa
05.12.10,18:17
že keď sa niečoho bojíme, tak si namýšlame, domýšľame, zveličujeme - vidíme za tým všetko najhoršie, strašné, zbytočne dramatizujeme ...; čiže z malej banálnej záležitosti si zbytočne robíme veľkú drámu
Inak sa nechcem vysmievať, aj ja sa bojím zubára a preto sa radšej nepýtam, čo mi asi budú robiť a ako. Obyčajne si vravím, že nepoznám nikoho, kto by zomrel v zubárskom kresle a že sú určite ďaleko horšie veci, ktoré ma môžu postretnúť.
Zimama
05.12.10,22:23
Ja som ešte ako puberťáčka zažila párkrát "spontánnu" bolesť zubov - TO bolo na umretie... :eek: !, nie posedenie u zubára :---. Odvtedy bežím radšej k zubárovi, len čo ma trocha v zube pichne... :D Držím palce! :) Zimama
ivantt
06.12.10,06:49
Aj ked sa bojis, chod a viac zuby nezanedbavaj. Más stastie ze este mas dovod chodit zubarovi.. to sa nam takmer bezzubym velmi neoplati a neostava nam nic ine len tisko zavidiet "zubatým" ludom a lutovat ze sme nesli zubarovi ked to bolo treba, alebo aj ked to treba nebolo... mohol som mat este zuby...
micinka1*
17.06.12,14:54
Dobrý deň.

Pravdepodobne Vám tam tá vložka začala hnisať a zapálil sa z toho zub, ďasná aj blízke okolie. Sama som to mala. Mala som liečivú vložku (plombu) liečivú plombu no v zube, priznajme si, že viac ako ty..takmer rok, ale začali ma bolieť z tej vložky nervy, po troch týždňoch plných mukov a utrpení, (za ktoré si môžem sama) som sa konečne dostala k objednaniu u zubára. Zub išiel hneď von (nechcem ťa strašiť a plašiť, ale s veľkými bolesťami) išiel von, ale odvtedy nič nebolí...je svätý pokoj...

Prajem ti , aby to bolo menej bolestivé ako to moje, ja som síce neopuchla ale ani anestetikum nepomohlo...ale nie každému...tak papa.
arizona
17.06.12,16:41
odpovedas na temu staru 2 roky...
Chobot
17.06.12,19:56
Dobrý deň.

Pravdepodobne Vám tam tá vložka začala hnisať a zapálil sa z toho zub, ďasná aj blízke okolie. Sama som to mala. Mala som liečivú vložku (plombu) liečivú plombu no v zube, priznajme si, že viac ako ty..takmer rok, ale začali ma bolieť z tej vložky nervy, po troch týždňoch plných mukov a utrpení, (za ktoré si môžem sama) som sa konečne dostala k objednaniu u zubára. Zub išiel hneď von (nechcem ťa strašiť a plašiť, ale s veľkými bolesťami) išiel von, ale odvtedy nič nebolí...je svätý pokoj...

Prajem ti , aby to bolo menej bolestivé ako to moje, ja som síce neopuchla ale ani anestetikum nepomohlo...ale nie každému...tak papa.

Micinka, neviem, či si si všimla, ale Jarku bolel ten zub pred jeden a pol rokom. Teraz ho už má určite buď vonku alebo riadne preliečený.

Je zbytočné otvárať staré témy, ak tam nie je žiadny nová otázka....