felama67
05.12.10,19:22
Prosím o radu, som zamestnaná od 01.09.2010 nepoberala som daňový bonus na deti v zamestnaní. Zároveň mám živnosť celý rok, zo živnosti budem mať stratu. Môžem si uplatniť daňový bonus v daňovom priznaní?
mzdarka renca
05.12.10,18:24
Prosím o radu, som zamestnaná od 01.09.2010 nepoberala som daňový bonus na deti v zamestnaní. Zároveň mám živnosť celý rok, zo živnosti budem mať stratu. Môžem si uplatniť daňový bonus v daňovom priznaní?

áno, ak tvoj príjem zo zamestnania bude rovný, alebo vyšší ako 6 násobok minimálnej mzdy.
veronikasad
05.12.10,20:24
Prosím o radu, som zamestnaná od 01.09.2010 nepoberala som daňový bonus na deti v zamestnaní. Zároveň mám živnosť celý rok, zo živnosti budem mať stratu. Môžem si uplatniť daňový bonus v daňovom priznaní?
V DP si môžeš uplatniť DB len za predpokladu, že tvoj príjem zo zamestnania dosiahne 6-násobok min.mzdy. Ak nedosiahne, nárok na DB ti nevznikne vôbec. Ak by si mala podpísané vyhlásenie u zamestnávatela a mesačný príjem dosahoval 1/2 min.mzdy, DB by si mala od 9/10 vyplácaný mesačne a nemusela by si ho vracať.

Zo živnosti ti pri strate nárok na DBnevznikne.