LadyK
06.12.10,11:22
Ahojte, milí poraďáci.
Naša firma podniká o.i. aj ako agentúra dočasného zamestnania. Zatiaľ spolupracujeme s firmami na Slovensku a v Čechách. Chceli by sme začať spoluprácu so zlievarňou aj v Rakúsku - ide o "hlavnú" fabriku, s pobočkou ktorej tu na Slovensku sme už spolupracovali.

Vedeli by ste mi niekto poradiť, aké kritériá musíme spĺňať, ak sa jedná o spostredkovanie práce do Rakúska? Predpokladám, že sú tam iné resp. širšie kritériá ako pri sprostredkovaní práce "doma"...

Vďaka za odpovede! :o
profesional
07.12.10,06:19
Dolezite nie je ake su kriteria v krajine kde bude praca ale krajina v ktorej dochadza k sprostredkovaniu. Tj. ak budete sprostredkovat na uzemi SR, tj. pre Slovakov pracu v Rakusku, ta musite splnat nase Slovenske podmienky. V zasade v EU plati ze ak splnas podmienky v jednej krajine, tak ich splnas v kazdej krajine EU.
LadyK
07.12.10,07:50
Ja keď vidím, že agentura sidli v BJ, VV, či SK tak čím rýchlejšiše utekám preč.

vieš, úprimne...vlastne nie, to by som sa asi neudržala a vynadala ti :-P...
máme veľmi dobré firmy, dobrých robotníkov, pracantov...áno, takmer všetci sú to Rómovia, ale sú to ľudia takí ako ja alebo ty, chcú pracovať a pracujú jak besní. Zarábajú viac, než som ja kedy zarábala a nie kvôli tomu, že ja nepracujem. Sú to zvárači, odlievači kovov, pilčíci, tesári a podobne. Makajú jak fretky, lebo chcú makať ako fretky.
Neviem, prečo takto "útočíš" na ADZ na východe... Je tu kopec nezamestnaných, ktorí nemajú KDE sa zamestnať a vycestovať napr. do tej všetkými neskutočne obdivovanej Bratislavy nemajú ZA ČO... máme síce menej firiem, ale za to s nimi spolupracujeme dlhodobo a máme dobré vzťahy. Áno, občas naši zamestnanci vymyslia nejakú blbosť, ale to sa vždy jednoducho vyrieši. K zamestnancom sa správame férovo, preplácame im takmer všetko, čo sa dá, platíme im dobre, robota je po celom Slovensku i v Čechách už dlhú dobu... povedz mi konkrétne, čo sa ti nepáči na ADZ na východe???
LadyK
07.12.10,07:51
BTW ako sa tvoj príspevok dotýkal mojej otázky?!? eeeeeh...asi nijak...
LadyK
07.12.10,07:53
Dolezite nie je ake su kriteria v krajine kde bude praca ale krajina v ktorej dochadza k sprostredkovaniu. Tj. ak budete sprostredkovat na uzemi SR, tj. pre Slovakov pracu v Rakusku, ta musite splnat nase Slovenske podmienky. V zasade v EU plati ze ak splnas podmienky v jednej krajine, tak ich splnas v kazdej krajine EU.

ďakujem za odpoveď, takže vlastne neexistujú žiadne "nové" kritériá pri Rakúsku, rozumiem správne, hej? :)
profesional
07.12.10,15:04
Ako som napisal, si povinna respektovat pravny poriadok tej krajiny kde vykonavas cinnost. Tj. sj ked zamestnavatelia su v Rakusku, ty vykonavas sprostredkovanie na Slovensku a vztahuju sa na teba nase predpisy.
LadyK
08.12.10,09:35
Ďakujem! ;-)
vvlasto.ke
05.01.11,13:33
Je pravda, ze povolenie na sprostredkovanie pre Agentúru Dočasného Zamestnavania teraz vydava živnostens.urad, a nie Upsvar ako predtym? dakujem