hodinar
06.12.10,11:36
Zdravim poradaci,

chcel by som sa opytat, ci by mi vedel niekto poradit s mensim problemom v exceli.
Potreboval by som vlozit nazvy listov (v jednom subore) do buniek v jednom liste, tak aby ked zmenim nazov toho konkretneho listu zmeni sa aj jeho nazov v tej danej bunke (takisto, ked pridam medzi tieto listy dalsi list a premenujem ho podla potreby, aby tento nazov vznikol aj v tej bunke, v ktorej je odkaz na nazov listu, tzn, listy sa posunu, aby ostali zachovane nazvy tych co tam boli dovtedy).
Dufam, ze som to nenapisal, nezrozumitelne :D
ak ano, poslem sem ten xls subor, v ktorom potrebujem uz len tuto upravu :)

dakujem za pomoc :)
PaloPa
06.12.10,17:07
Treba odsledovať udalosti nad objektom ThisWorkbook a nad jedným listom (napr. Sheet1) kde budú názvy.

Viď príklad (VBA kód - ALT+F11).

Palo
hodinar
09.12.10,08:13
Pali,

dakujem velmi pekne, presne to je to co som chcel :D 3 tyzdne som to hladal kadetade na nete, po angl. forach a kdekade :D

zbezne som to pozrel, ale je to presne ono - dakujem :)))) vidno kto je profik a kto lama :D

idem pozriet co si mi to tam pisal s tym Alt+F11, atd.

prijemny den, hodo.
arion92
10.12.10,07:17
Treba odsledovať udalosti nad objektom ThisWorkbook a nad jedným listom (napr. Sheet1) kde budú názvy.

Viď príklad (VBA kód - ALT+F11).

Palo
Tato rada aj mne velmi pomoze. :) Chcem sa este opytat, ako by sa dalo nastavit, aby to fungovalo aj opacne. To znamena v pripade odstranenia harku sa zmeni zoznam v bunkach.
dab_VT
20.06.11,11:31
Odpoveď na to, ako dostať názov listu do bunky v ňom hľadám aj ja. Ale nepochopila som, ako to treba urobiť.

Môžem poprosiť o presný popis.

ďakujem
marjankaj
20.06.11,13:58
Tato rada aj mne velmi pomoze. :) Chcem sa este opytat, ako by sa dalo nastavit, aby to fungovalo aj opacne. To znamena v pripade odstranenia harku sa zmeni zoznam v bunkach.

No upravil som trochu ten Paliho súbor.
Malo by to fungovať ako si chcel.
PaloPa
20.06.11,14:24
Odpoveď na to, ako dostať názov listu do bunky v ňom hľadám aj ja. Ale nepochopila som, ako to treba urobiť.

Môžem poprosiť o presný popis.

ďakujem


Public Sub SheetsNamesToCell()

Dim xSh As Worksheet, i As Byte
Sheets("ListA").Range("B:B").Clear
For i = 1 To ActiveWorkbook.Sheets.Count
Set xSh = ActiveWorkbook.Sheets(i)
If xSh.Name <> Sheets(1).Range("B" & i) Then Sheets("ListA").Range("B" & i) = xSh.Name
Next i
End SubPreložené do ľudskej reči:
nad zošitom bdie špión, ktorý kontroluje či sa niečo zmenilo ohľadne názvov hárkov.
A ak áno, v cykle hodí názvy jednotlivých hárkov do buniek hárku ListA.

P.