ROLETA
06.12.10,11:57
ahojte poradaci,
velakrat mi uz porada pomohla pri mojich otázkach. pridávam prvýkrát, tak snád správne a niekto sa co najskor najde, kto mi pomoze.
Firmy xy postavila bytovku, v ktorej je 16 bytov. dph si odpočítala celú zo vsetkych bytov pretoze boli urcené na predaj. časť z nich predali. koeficient v predchádzajúcich rokoch bol 1, takze bez problemov.
kedze trh sa vyvinul tak ako je to teraz, tak firma nechce predávat tieto byty za nízke ceny, preto sa rozhodli, ze niektoré z nich budú prenajímat.
mam otazku. mozem povazovat bytovku ako jeden celok, aby firma nemusela prepocitavat dph, kedze tieto byty v budúcnosti chce aj tak predat?/myslím zmenu účelu použitia/ alebo musím z bytov /z kazdeho samostatne/ cast dph vratit?
a pokial aj tieto byty prenajíma a koeficient sa nezmení o viac ako 0,1 aj tak by musela cast dph z odpoctu bytov vracat? ale mam zmenu účelu pouzitia nehnutelnosti riesit az ked sa mi koeficient zmení o viac ako 0,1. PROSÍM!!! dakujem :-)
KEJKA
06.12.10,11:43
zadávaš duplicitne - prečo?
tu som ti napísala odpoveď
http://www.porada.sk/1583056-post20.html
ROLETA
06.12.10,11:53
ano, uz som nasla, dakujem pekne. este aj tak mam nejaké otázky, aby som neurobila chybu. na poradu som zadavala prvýkrát tak mam trosku zmätok :-)))
KEJKA
06.12.10,12:01
musíš čakať na odpoveď, a ak neprichádza - tak na druhý deň, alebo aj po niekoľkých hodinách nájdi svoju tému a napíš "posúvam" ako nový príspevok, tým sa tvoja otázka dostane do popredia.
k tomuto zadaniu hore zaklikávam vyriešené - klikni a uzavri tak tému ty.