erzet
06.12.10,12:39
Naša zamestnankyňa mala pracovný úraz dňa 27.10.2010. Vystupovala po schodoch, vykonávať činnosť na príkaz vedúceho a pri vhodnom obutí sa jej podvrtla noha, na schodoch, padla, narazila si pravé koleno a spôsobila si distorziu pravého kolena. Záznam som zaslal na IP, jej zdravotnú poisťovňu a na sociálku.
S takmer "banálneho zranenia", čo potvrdil aj ošetrujúci lekár, na základe chirurga. Zranená mala ukončiť PN pre pracovný úraz 3.12.2010. Túto informáciu som dostal zo Sociálnej poisťovne aj od jej lekára. Zo sociálnej poisťovne mi túto informáciu potvrdili ešte aj 3.12.2010 o, cca, 8:00 hod. O, cca, 11:00 hod. mi zo Sociálnej poisťovne volali, že všetko je inak, zranená priniesla od chirurga potvrdenie o pokračovaní PN pre pracovný úraz (prečo to zdôrazňujem? Pretože medzi tým bola hospitalizovaná v nemocnici pre psychické problémy.). Každého som informoval, že zranená bola videná chodiť po obchodoch, po kaderníctvach. Keď sa zranená od svojho lekára dozvedela, že si zbieram informácie o jej zdravotnom stave pre dĺžku PN pretože sa to blížilo ku 42 dňom, čo je Závažne poškodenie zdravia, zranená mi zavolala. Mne. Doteraz z nikým v spoločnosti nekomunikovala. Nemá dobré vzťahy na pracovisku, so spolupracovníčkami ani s jej vedúcimi. Oficiálne nevedeli ani, že je v nemocnici, podľa j. p. p. som to zistil ja, nedala ani prechod PN z mesiaca do mesiaca. Informovala ma, že jej údajne vyťahovali vodu z kolena, von chodí iba k lekárovi a inak v rámci vychádzok. Povedal som jej, že či sa jej to páči alebo nepáči jej, alebo či sa to páči mne alebo nie musím to nahlásiť na IP ako Závažné poškodenie zdravia. Dnes som informačne volal na IP.
Dnes som volal aj na ústredie jej zdravotnej poisťovne. Vraj čo povedal chirurg je "sväté".
Bohužiaľ, nik nemá záujem prešetriť dodržiavanie liečebného režimu ani postup lekára. Či je to Sociálna poisťovňa, ani jej zdravotná poisťovňa. My sme, tak trochu, obliga, pretože my platíme PN prvých 10 dní. Hlavne to, či sa môže, alebo mohla, pohybovať, mať vychádzky, keď má zranené koleno a či náhodou nedošlo k vyťahovaniu vody z kolena následkom nadmernej záťaže kolena, pohybom. Ja viem že mi to nevyriešite iba vás informujem aká situácia môže nastať.
alabut
06.12.10,15:29
Erzet, nespmenul si, ci ste mali prvy a posledny schod oznaceny a ci zabradlie bolo tiez farebne odlisne od okolia. Tiez je dolezita intenzita osvetlenia. Podla veku sa sa intenzita zvysolala, pravda, ak sa odvtedy nezmenili normativy. V Nemecku boli velmi tvrde, kazdych desat rokov veku sa musela intenzita osvetlenia zvysit o stupen podla tabuliek. Dalej sa skumalo oslnenie, ci su pouzite svietidla, ktore maju uroven oslnenia pod stanovenu medzu. Dalej sa skumalo farebne podanie osvetenia, ci boli oznacene prekazky v danej vlnovej dlzke dobre viditelne. Viem, ze ti ide o ine, ale ako bezpecak by si poznat aj tieto podmienky urazu, pretoze urazom treba v prvom rade zabranit, potom riesit vzniknute problemy. Aj poskodena aj firma to vidi inak. Snaz sa byt nestranny. :-)
erzet
07.12.10,05:54
Som bezpečnostný technik, toto neriešim ako bezpečnosť práce a preto som to dal do "Zdravia"
alabut
07.12.10,06:07
Ja som to tak pochopil, ale nepoznas psychiku tej zeny a ak sa ani chirurgovi jej stav nepozdaval, to nie je obvodak ... Uz to, ze nebola komunikativna naznacuje, ze mala absolvovat psychologicke vysetrenie. Ale ktorej firme zalezi na mukloch?
erzet
07.12.10,06:09
Veď bola hospitalizovaná aj na psychiatrii, v nemocnici, je to v príspevku.
alabut
07.12.10,06:30
A co ti pisem? Psychiater mal byt pred urazom, alebo aspon po prvom kontakte s chirurgiou. Sok zo zranenia jej mohol navodit narusenie mysle a staci, aby si nejaku chorobu vsugerovala, dostane ju. :-)
erzet
07.12.10,06:38
Ona mala narušenú myseľ už pred úrazom. Nech mi prepáči. Sú na to dôkazy jej vulgárnych, sprostých SMS z iných ako jej mobilného čísla. SMS jej vedúcej a jej kolegyniam. Robila zlú krv na pracovisku. Ešte im brala aj toaletný papier, vodu aj mne zjedla zákusok, poobede čo som mal na meniny (inak toto nemá vplyv na riešenie jej prac. úrazu, z mojej strany, som profík, to ide bokom. Tu ide iba o opis jej ... stavu. Samo že sa to nedá dokázať, ale je to na 98 % isté. To že ju videli kde, kade mi povedali, ale keby to mal niekto povedať oficiálne, tak by sa mi otočili všetci chrbtom. Teraz bude naťahovať maródku pretože vie čo ju čaká. Vyhadzov.
alabut
07.12.10,06:42
Tak bola malo zamestnana, ked mala dostatok casu. :-)
erzet
07.12.10,06:44
SMS písala po pracovnej dobe, aj brala, keď si odpichla, akože už nebola na pracovisku. Ale to je iná téma.