mmv38
06.12.10,12:47
syn dostal za uraz poistne asi 19000 sk, a neviem co stymito peniazmi robit. platim mu poistku so setrenim mesacne, minut by som ich nechcel, najradsej by som mu zalozil nejake sporenie, kde by sa prispievalo prilezitostne- narodeniny, atd., ale neviem ake, poradte ak vas nieco napadlo. dakujem.
Tweety
06.12.10,11:55
syn dostal za uraz poistne asi 19000 sk, a neviem co stymito peniazmi robit. platim mu poistku so setrenim mesacne, minut by som ich nechcel, najradsej by som mu zalozil nejake sporenie, kde by sa prispievalo prilezitostne- narodeniny, atd., ale neviem ake, poradte ak vas nieco napadlo. dakujem.
AKo koruny, keď už druhý rok máme €? Ak sú to predsa len euráčiky, tak šup s nimi do banky , napr. sporiaci účet.
KEJKA
06.12.10,11:59
vyskúšaj poštovú banku, realitné fondy sú do konca decembra bez poplatku, výnos cca 6%, alebo klasické sporenie-neviazaný vklad 2,5%. dala som sa aj na jedno aj na druhé, obe mi dajú možnosť dostať sa k peniazom podľa potreby.
a ako je to s tými Sk?
veronikasad
06.12.10,12:01
syn dostal za uraz poistne asi 19000 sk, a neviem co stymito peniazmi robit. platim mu poistku so setrenim mesacne, minut by som ich nechcel, najradsej by som mu zalozil nejake sporenie, kde by sa prispievalo prilezitostne- narodeniny, atd., ale neviem ake, poradte ak vas nieco napadlo. dakujem.
KOlko má rokov ? Neuvažoval nad stavebným sporením ? Aj keď je do konca roku len pár týždňov, získa nárok na ročnú štátnu prémiu.

(poplatok za uzatvorenie zmluvy sa odvíja od cielovej sumy, nech sa nedá nahovoriť na zmluvu s vysokou cielovou sumou).
Chobot
06.12.10,12:35
syn dostal za uraz poistne asi 19000 sk, a neviem co stymito peniazmi robit. platim mu poistku so setrenim mesacne, minut by som ich nechcel, najradsej by som mu zalozil nejake sporenie, kde by sa prispievalo prilezitostne- narodeniny, atd., ale neviem ake, poradte ak vas nieco napadlo. dakujem.

19000 SKK v eurách je nejakých 630 EUR. S takou sumou žiadne terno nenarobíš ani na tom nezbohatneš. Z tej sumy životné poistenie neurobíš, na stavebné sporenie by si musel dať takú sumu každý rok. Nemá zmysel o tom toľko špekuľovať. Ak máš v banke bežný účet, vytvor k nemu termínovaný. JE zbytočné hľadať banku a vyberať, či je lepšie 1,8 alebo 2,1 %. Vyberaj podľa jednoduchosti.

Koľko rokov má tvoj syn? Ak je tesne pred pubertou, nechaj mu tie peniaze ako vreckové na nejakom termiňáku. Z toho mu potom môžeš prideľovať mesačne napr. 30 EUR. Alebo ak máš internet, tak založ konto v mBanke a urob úložku na 12 mesiacov - tam je 2,5 %. Neskôr môže syn účet využívať, dostane k tomu aj platobnú kartu.
Stanislav 1975
06.12.10,12:38
19000 SKK v eurách je nejakých 630 EUR. S takou sumou žiadne terno nenarobíš ani na tom nezbohatneš. Z tej sumy životné poistenie neurobíš, na stavebné sporenie by si musel dať takú sumu každý rok. Nemá zmysel o tom toľko špekuľovať. Ak máš v banke bežný účet, vytvor k nemu termínovaný. JE zbytočné hľadať banku a vyberať, či je lepšie 1,8 alebo 2,1 %. Vyberaj podľa jednoduchosti.

Koľko rokov má tvoj syn? Ak je tesne pred pubertou, nechaj mu tie peniaze ako vreckové na nejakom termiňáku. Z toho mu potom môžeš prideľovať mesačne napr. 30 EUR. Alebo ak máš internet, tak založ konto v mBanke a urob úložku na 12 mesiacov - tam je 2,5 %. Neskôr môže syn účet využívať, dostane k tomu aj platobnú kartu.

Moja reč...
KEJKA
06.12.10,13:39
a ešte je tu aj ZUNO..............
http://www.zuno.sk/
.........ale nejako zvlášť ma neoslovili.
mmv38
06.12.10,18:28
19000 SKK v eurách je nejakých 630 EUR. S takou sumou žiadne terno nenarobíš ani na tom nezbohatneš. Z tej sumy životné poistenie neurobíš, na stavebné sporenie by si musel dať takú sumu každý rok. Nemá zmysel o tom toľko špekuľovať. Ak máš v banke bežný účet, vytvor k nemu termínovaný. JE zbytočné hľadať banku a vyberať, či je lepšie 1,8 alebo 2,1 %. Vyberaj podľa jednoduchosti.

Koľko rokov má tvoj syn? Ak je tesne pred pubertou, nechaj mu tie peniaze ako vreckové na nejakom termiňáku. Z toho mu potom môžeš prideľovať mesačne napr. 30 EUR. Alebo ak máš internet, tak založ konto v mBanke a urob úložku na 12 mesiacov - tam je 2,5 %. Neskôr môže syn účet využívať, dostane k tomu aj platobnú kartu.
prave o to ide, ze syn ma 5 rokov, na sporenie mu prispievam na ine konto mesacne - poistka+ setrenie, takze na dalsi ucet by sa prispievalo sporadicky-narodeniny atd, ide o to, aby mi tie peniaze nezostali doma len tak, dakujem.
Chobot
07.12.10,08:02
prave o to ide, ze syn ma 5 rokov, na sporenie mu prispievam na ine konto mesacne - poistka+ setrenie, takze na dalsi ucet by sa prispievalo sporadicky-narodeniny atd, ide o to, aby mi tie peniaze nezostali doma len tak, dakujem.

Keď chceš na dlho odložiť peniaze, tak napr. VUB má na 36 mesiacov Flexivklad Extra za 2,5%. A 3 roky máš po starostiach... ;)
zk24
07.12.10,08:05
Neviem, hovorime naozaj o 600 €? Ked ich das do banky na superterminovany vklad so superurokom 3 percenta, tak za tie roky budu mat aj tak mensiu hodnotu ako maju teraz...

Pokial sa nejedna o desattisice eur, kupila by som mu bicykel.
Oliwa
08.12.10,11:27
Neviem, hovorime naozaj o 600 €? Ked ich das do banky na superterminovany vklad so superurokom 3 percenta, tak za tie roky budu mat aj tak mensiu hodnotu ako maju teraz...

Pokial sa nejedna o desattisice eur, kupila by som mu bicykel.
No neviem, pre 5 ročné dieťa bicykel za 630 eur? :eek:
Alebo si snáď myslela dospelácky bicykel a čakať, kým dočiahne na pedále? :o To hádam nie... Skôr môže za ten čas zhrdzavieť...
horka
08.12.10,11:53
Podla mna to treba uložiť na termínovaný vklad, napríklad poštová banka má neviazaný vklad 2,5 % p.a. čo je dosť slušné a ked nie, vlož mu to napríklad na stavebné sporenie.