stanicapap
28.11.05,10:58
ahojte,
mam k vam prosbu - prosim, poslite mi "kostru" vypovede dohodou, resp. skončenie pracovného pomeru dohodou. vopred x-krat dakujem..
stanicapap
28.11.05,09:59
ahojte,
mam k vam prosbu - prosim, poslite mi "kostru" vypovede dohodou, resp. skončenie pracovného pomeru dohodou. vopred x-krat dakujem..
nikulik
28.11.05,10:21
DOHODA O SKONČENÍ PRACOVNÉHO POMERU


Dňa ... bola uzatvorená medzi spoločnosťou:


Firma:




IČO:
konateľka:



ďalej len "zamestnávateľ"


a zamestnancom:


Zamestnanec:




číslo OP:



ďalej len "zamestnanec"




dohoda o skončení pracovného pomeru (§ 60 Zákonníka práce).




Pracovný pomer medzi zamestnávateľom a zamestnancom, ktorý vznikol na základe pracovnej zmluvy zo dňa ... sa skončí dňom ....


Táto dohoda bola vyhotovená dvojmo. Jedno vyhotovenie dostane zamestnávateľ a jedno zamestnanec.

Mesto, dátum







................. ...................
zamestnanec zamestnávateľ
Bionda
28.11.05,11:14
Ale tej dohode by mala predchádzať žiadosť o ukončenie prac. pomeru dohodou, kde je návrh dátumu skončenia a v prípade, že obe strany súhlasia, nasleduje uvedená dohoda.
SILVIA54
28.11.05,11:52
Keď som končila ja tak som len zavolala vedúcej a povedala som jej že končím a následne som poslala výpoveď dohodou hneď v dvoch vyhotoveniach a ona mi potom jedno poslala spat s odpoveďou súhlasím a bolo to.
ALDA
28.11.05,12:02
Ale tej dohode by mala predchádzať žiadosť o ukončenie prac. pomeru dohodou, kde je návrh dátumu skončenia a v prípade, že obe strany súhlasia, nasleduje uvedená dohoda.


Dohode nemusí predchádzať žiadosť o........ Dohodu môže navrhnuť aj zamestnávateľ a nebude zamestnanca žiadať o .......
Ajuška
28.11.05,12:02
... nasleduje uvedená dohoda.

...alebo už len písomný súhlas /resp. nesúhlas/ so žiadosťou....
stanicapap
28.11.05,12:04
vsetkym srdecna vdaka..
Ajuška
28.11.05,12:07
Dohode nemusí predchádzať žiadosť o........ Dohodu môže navrhnuť aj zamestnávateľ a nebude zamestnanca žiadať o .......

...Aldi ide o skončenie zmluvného vzťahu. Rovnako jedna strana môže požiadať druhú o jeho ukončenie...
stanicapap
28.11.05,12:22
ahojte, a predsa este jedna otazocka: dohodou som skoncila prac.pomer, ale ten isty zamestnanec bude od buduceho mesiaca pracovat u mna ako zivnostnik - aku zmluvu mam s nim teraz podpisat? t.z. do konca mesiaca pracuje ako riadny zamestnanec - teraz som s nim k poslednemu dnu uzavrela dohodu o skonceni PP, a od noveho mesiaca bude pre mna pracovat, ale uz ako zivnostnik - poradte prosim ako postupovat!!! a mozem dohodu o skonceni PP uzavret v ten isty den ako konci PP?
Luba2
28.11.05,12:43
Dohodu môžeš uzavrieť aj v posledný deň a od nasledujúceho dňa mu daj zmluvu podľa obchodného zákonníka podľa toho čo bude robiť.
anto
28.11.05,13:58
Upozorňujem na znenie Zákonníka práce, ktorý hovorí, že zamestnávateľ má v prvom rade plniť svoje podnikateľské ciele pracovníkmi v pracovnom pomere. Ak ten občan bude opäť robiť tú istú prácu, čo predtým, neviem, ako sa to obháji pred inšpektorátom práce, ktorý rád skúma tieto vieci
ajobs
30.11.05,19:06
Upozorňujem na znenie Zákonníka práce, ktorý hovorí, že zamestnávateľ má v prvom rade plniť svoje podnikateľské ciele pracovníkmi v pracovnom pomere. Ak ten občan bude opäť robiť tú istú prácu, čo predtým, neviem, ako sa to obháji pred inšpektorátom práce, ktorý rád skúma tieto vieci

Treba dať na to pozor, lebo pokiaľ ten živnostník bude ponúkať iba svoju "prácu", je to v podstate simulovaný právny úkon na obchádzanie zákonníka práce, a teda pracovnej zmluvy. Aby mal status živnostníka, musí mať nejaké svoje výrobné prostriedky, musí robiť aj pre iných obchodných partnerov v obchodných záväzkových vzťahoch, nielen pre jedného obchodného partnera. Musí mať možnosť slobodne si zvoliť typ a ceny zákaziek, mať vlastné alebo prenajaté priestory a pod., aby spĺňal status "živnostníka".