Marla
06.12.10,18:02
Po neplatnom ukončení pracovného pomeru som sa so zamestnávateľom dohodla na mimosúdnom vyrovnaní. Navrhujú mi náhradu mzdy, z ktorej musím odviesť daň, odvody do soc. a zdravotnej poisťovne a do DDP. Dá sa zmeniť forma náhrady (odstupné alebo pod.) tak, aby napr. odvody do zdravotnej poisťovne nebolo treba vykonať? Sú taktiež povinní ešte aj dnes odviesť odvody do DDP, ak o to nemám záujem? Ďakujem vopred za pomoc.
ivka70
06.12.10,17:12
Nemyslim si, ze si mozes vyberat, zamestnavatel musi zaplatit vsetky odvody spatne, kvoli neplatne skoncenemu prac. pomeru.
Marla
06.12.10,17:55
Nedá sa to urobiť ani tak, aby sa ta dohoda uzavrela tak, že zamestnanecký pomer nekončí teraz ale že skončil niekedy v minulosti? Ja som si sama platila odvody zdravotné, do DDP som neplatila vôbec. Dan je jasná, tam niet čo vymýšľať... Budem mať potom nárok na vratenie platieb do zdravotnej poisťovne ako dobrovoľné nezamestnaná?
ivka70
07.12.10,10:30
Nedá sa to urobiť ani tak, aby sa ta dohoda uzavrela tak, že zamestnanecký pomer nekončí teraz ale že skončil niekedy v minulosti? Ja som si sama platila odvody zdravotné, do DDP som neplatila vôbec. Dan je jasná, tam niet čo vymýšľať... Budem mať potom nárok na vratenie platieb do zdravotnej poisťovne ako dobrovoľné nezamestnaná?

Retrospektivne urcite nie.
Takto sa ti cely ten cas bude pocitat aj do dochodku, preco ist sama proti sebe?
Narok na vratenie zdravotneho poistenia si uplatnis v rocnom zuctovani zdravotneho poistenia.
Marla
07.12.10,11:02
Nuž, na soc.poistenie v starobe sa v tomto štáte veľmi nespolieham, ale keď sa ináč nedá, tak čo sa dá robiť. A to DDP nemôžem tiež zrušiť? Lebo to som si už teraz neplatila.