mimuška
28.11.05,11:24
Môj šéf-konateľ sa rozhodol,že napriek povinnosti auditu- ho nechce.
Chce ušetriť cca 60tis.
Poradte mi prosím argumenty proti jeho skvelému nápadu.
Kde by som našla ,či hrozí z DÚ pokuta a koľko ?
Veľká vďaka za odpovede vopred

PS : nech žijú "veľkí" šéfovia
ALDA
28.11.05,10:35
Môj šéf-konateľ sa rozhodol,že napriek povinnosti auditu- ho nechce.
Chce ušetriť cca 60tis.
Poradte mi prosím argumenty proti jeho skvelému nápadu.
Kde by som našla ,či hrozí z DÚ pokuta a koľko ?
Veľká vďaka za odpovede vopred

PS : nech žijú "veľkí" šéfovia

Vysvetli mu, že ak má audit zo zákona, musí ho doložiť k DP. A ak bude potrebovať úver, alebo niečo iné, nikdy nemôže vedieť, všade budú žiadať zápisnicu z auditu!:D Podľa mňa nič neušetrí. Daňové úrady vôbec neberú ohľady či má firma audit, alebo nie! Skôr som zažila, že práve preto si chceli zgustnúť. Bolo to na strednom Slovensku.
Tweety
28.11.05,11:12
Môj šéf-konateľ sa rozhodol,že napriek povinnosti auditu- ho nechce.
Chce ušetriť cca 60tis.
Poradte mi prosím argumenty proti jeho skvelému nápadu.
Kde by som našla ,či hrozí z DÚ pokuta a koľko ?
Veľká vďaka za odpovede vopred
PS : nech žijú "veľkí" šéfovia
Keď sa nedá presvedčiť augumentmi nech, veď za všetko zodpovedá jedine on, nad nim budú "lámať palicu".
PS: takých mudrlantov je viac.:cool: :rolleyes:
mimuška
28.11.05,11:39
no a našla som §38 zákon o účtovníctve
pokuta hrozí 3% z celkovej sumy majetku
tak dúfam ,že pochopí ..........
Tweety
28.11.05,11:44
no a našla som §38 zákon o účtovníctve
pokuta hrozí 3% z celkovej sumy majetku
tak dúfam ,že pochopí ..........
Je to tak, môžeš mu pohroziť a on sa musí rozhodnúť ako ďalej, ale konečný verdikt je na ňom.:cool: :rolleyes: :o
va1ke
27.12.05,18:17
mimuška a čo takto si nájsť lacnejšieho audítora. cca 6Otis je trochu veľa. my platíme 3Otis.
andrej_rv
27.12.05,19:55
mimuška a čo takto si nájsť lacnejšieho audítora. cca 6Otis je trochu veľa. my platíme 3Otis. Neviem, či najlacnejší audítor je najlacnejšie riešenie. Ak by som musel mať audit, asi by som si vyberal audítora podľa kvality a žiadal by som nie formálny papier, ale audit zameraný na odstránenie nedostatkov a možných rizík s nepríjemným daňovým dopadom. A som presvedčený, že ten cenový rozdiel medzi formálnym a odborne fundovaným auditom by sa mi určite oplatil.
va1ke
27.12.05,21:38
ja som nemala na mysli auditora, ktorý dáva len nie formálny papier. s takým som sa ešte nestretla. ale sú aj kvalitní audítori, ktorí nepýtajú veľké peniaze.