dasa.sabova
06.12.10,22:37
Dobrý deň. Chcela by som kúpiť ornú pôdu, ktorú obec plánuje v buducnosti využiť na výstavbu RD, čiže sa to už môže považovať za "stavebný pozemok". Chcela by som ale radu v tom, na čo si treba dať pozor pri kúpe, kupujem pozemok cez realitku a nechcem, aby sa stalo, že ma oklamú, alebo nejako podvedú. Napr. poradte mi, čo by mala obsahovať zmluva o budúcej kúpnej zmluve, poprípade nejaké háčiky, ktoré by mohli nastať pri prevode vlastníctva a na čo si mám dať pozor. Napadlo ma, či by nebolo dobré pri podpise zmluvy o budúcej zmluve mať notára hm? Či nepreháňam to?Vopred ďakujem.
sarasara
08.12.10,03:29
Zmluva o budúcej zmluve musí obsahovať čo kupuješ, za akú cenu, (táto cena by mala byť konečná, už by sa nemala meniť), podmienky, za akých vyplatíš cenu, dátum, kedy (dokedy) sa podpíše kúpna zmluva.
Prečo nie je možné podpísať kúpnu zmluvu hneď?
dasa.sabova
08.12.10,07:47
Pretože ešte nemáme vybavený úver. Zatiaľ dáme majiteľovi pozemku zálohu 1500,-eur a do 2-3 mesiacov pozemok vyplatíme. Zmluva o budúcej zmluve sa uzatvára preto, aby mal majiteľ pozeku istotu, že ho naozaj kúpime :-)
doktor23
08.12.10,08:37
ale to je možné riešiť aj v riadnej zmluve, ktorá ešte nebude zaslaná na kataster ....
draik
08.12.10,19:44
V prvom rade si na stavebnom urade (zrejme v tej istej obci) vyziadajte uzemnoplanovaciu informaciu alebo zistite, ci sa aspon rozbehlo konanie o zmene uzemneho planu (v akej je faze) a zvazovanych podmienkach vystavby, aby dane pozemky boli skutocne "stavebne". Inak sa Vam moze stat, ze budete mat policko ci luku za cenu "stavebneho" pozemku. Podobne predaje pody, ako pisete, prebiehali v case realitneho boomu, ked sa predalo skoro vsetko a zdaleka to vsetko nebolo v prospech kupujucich. Ak sa aj uzemny plan zmeni (zmena nie je otazkou dni ani tyzdnov), vlastnici parciel budu musiet zainvestovat do inzinierskych sieti a pristupovej cesty, aby dostali stavebne povolenie. Predpokladam, ze to cena parcely zohladnuje /je nizka/.