elenar
07.12.10,06:24
V r. 2006 v mesiacoch jún, júl majiteľ firmy MH FINAL Miroslav Hoferica, Partizánska 1111/31, Považská Bystrica, prevádzal zateplovanie 6-bytovky v Hornom Srní, okr. Trenčín, fasádnym obkladom Slovinyl Siding. Pred zateplovaním si na stenách, ktoré sa zateplovali, niektorí majitelia si vymieňali aj okná, čo sme urobili aj my. Pri vymieňaní okien sa narušila vonkajšia omietka (brizolit), ktorá miestami okolo okien opadala a vznikli nerovnosti. Keď som upozorňoval na nedostatky, ktoré vznikali, reakcia bola taká - nervózne sa ma spýtal, aké mám zasa problémy, lebo bol ovplyvňovaný našim susedom, neobmedzeným "kádrom" Mačinom, ktorý bol predsedom bytového spoločenstva. Pri tomto zateplovaní vznikli mnohé závady, ktoré som telefonicky reklamoval (Mačina to prebral ako, bez akýchkoľvek závad), Hoferica ma odbil, že sa nemá so mnou o čom baviť, na to je predseda bytového spoločenstva, spomínaný Mačina. Sú to závady dosť závažné - vlhnutie kúta v obývačke od balkóna (zateplovanie na balkóne si musím prerábať sám na vlastné náklady), poutápané okná tak, že rámiky so sieťovinou sa nedajú vybrať, obklad okolo okien urobený nakrivo, parapetné plechy nedostatočne upevnené, keď fúka vietor podfukuje ich, lupkajú a v strede sú povydúvané. Viackrát som sa snažil, aby to tento "podnikateľ" Hoferica opravil. SOI v Prievidzi nám odporučili riešiť to súdnou cestou okresného súdu. Ale ani jeden právnik v Trenčíne sa týmto nechcel zaoberať, zrejme pre nedostatok peňazí za obhajovanie. Za iný prípad by dostal viac a ani sa nemusí toľko namáhať. Taktiež sme sa písomne obrátili na markízacku Lampáreň, ani nám neodpovedali na náš list. Týmto by som chcel poukázať na nezáujem riešiť podobné problémy, ktoré má určite viac ľudí. A upozorniť záujemcov o zateplovanie svojich bytov alebo rodinných domov, aby sa vyvarovali tohto "podnikateľa" Hofericu. Ak niekomu niečo robí a dá si za to zaplatiť, mal by sa snažiť, aby zákazníkovi odviedol kvalitnú prácu a prípadné reklámacie odstránil a nie kýmsi sa dať oplyvniť a urobiť robotu tak za akú je platený.:confused:
sito
07.12.10,05:34
A nebola vám podozrivá minimálne tá ulica " PARTIZÁNSKA" :);)
profesional
07.12.10,06:09
1. Za spolocenstvo vlastnikov bytov kona osoba ktora ma na to statut. Nie kazdy. A teda prislusny subjekt naozaj nema dovod prijat reklamaciu od neopravnenej osoby.

2. V pripade ak sa Vam nepaci postup toho Macina, zvolajte schodzu a bud ho odvolajte a nahradte novym clovekom co to bude riesit, alebo ho moze schodza priamo zaviazat by reklamoval zistene nedostatky. Za skody sposobene spolocenstvu nekonanim potom osobne zodpoveda.

3. Nemozte ist na sud kym vec nebola pravoplatne reklamovana. Takze najprv musi byt podana reklamacia. A to PISOMNE a musi byt dorucena firme toho Hofericu.

Necudujem sa ze zasdtupovanie ziadny pravnik nechce prebrat, lebo tym ze ste nepodali este ani reklamaciu nie je zakonny dovod na podanie zalopby na sud. Reklamacia sa totiz nepodava telefonicky, ale pisomne.
Jozef I
07.12.10,13:35
Zateplovalo sa v roku 2006. Prečo sa to neriešilo počas zateplovania. Musel byť predsa nejaký projekt. Od vtedy ste nemali schôdzu? Neriešili ste uvedené problémy ? Nepodali ste reklamáciu písomnú firme, ktorá to realizovala? Sú to 4 roky.