JankaII
07.12.10,10:35
súrne hľadám právnika ,ktorý by mi vedel skontrolovať kupnopredajnú zmluvu,vypracovanú právnikom kupujúceho
dana9
07.12.10,09:39
Priloz ju sem a mozme sa na to pozriet
JankaII
07.12.10,09:48
no to by som takto verejne nedávala,predsa je to vypracovaná zmluva so všetkými náležitosťami..cena ,inicialy,... radšej by som to súkromne riešila aj keď asi by sa to nemalo ,aby aj ostatní boli poučení ,ale v tomto prípade by som bola rada ,keby som to mohla porušiť a vážne mám záujem o odborníka v tejto oblasti
Xanti
07.12.10,09:51
Iniciály sa dajú premazať.
A odborník, žiaden Ti zadarmo neporadí konkretne. Môžeš si zaplatiť vlastného právnika aby Ti prešiel zmluvu, alebo ju zverejni to gro čo si chceš overiť bez údajov, kt. ťa identifikujú alebo identifikujú majetok a pomôžu Ti všetci veľmi radi.
dana9
07.12.10,10:22
Ahoj,
tak hned na zaciatok by som zasadne pripomienkovala sposob uhrady kupnej ceny - je to absolutne neseriozne - az 7 dni po zapise vlastnickeho prava.
Osobne odporucam vinkulaciu kupnej ceny, zriadenu na naklady kupujuceho, ktora bude na tvoj ucet prevedena bezodkladne po predlozeni LV, eventuelne po podani navrhu na vklad -
je to seriozne voci obom strananm a obe strany su maximalne chranene (v ramci moznosti)
dana9
07.12.10,10:26
keby po zapise! az po doruceni ozunamenia spravy katastra!!!!

skoro som odpadla
Xanti
07.12.10,10:27
Ved zápis do katastra trvá až 60 dní, pokiaľ nie je zrýchlený.

A vinkulácia penazí na účte v banke, alebo notárska úschova je lepšia.
JankaII
07.12.10,10:32
veď to ma zarazilo
JankaII
07.12.10,10:34
ten zápis má byť zrýchlený,vraj majú známu riaditeľku katastra a má to byť do 15 dní
dana9
07.12.10,10:34
Je to maximalne neseriozne, skus im navrhnut nieco takteo (pripadne nech sa estekolegovia z porady vyjadria :-))

Kúpnu cenu podľa čl. ....... bod ............. tejto zmluvy bude kupujúcim vinkulovaná v plnej výške v prospech predávajúceho v .................., a.s., ................ a to do 3 pracovných dní od podpísania tejto zmluvy s tým, že podmienky uvoľnenia vinkulovanej sumy budú určené nasledovne:

Celá vinkulovaná kúpna cena bude uvoľnená vinkulujúcou bankou v prospech účtu predávajúceho vedeného v ................, a.s. č.ú. .................. bezodkladne, najneskôr však do troch bankových dní po predložení originálu alebo notársky overenej kópie výpisu z LV č. .................... na ktorom budú prevádzané nehnuteľnosti ................. zapísané v prospech kupujúceho ako ich výlučného vlastníka s tým.

Vinkulácia kúpnej ceny musí byť zriadená najmenej na dobu ........... kalendárnych mesiacov; prípadný bankový úrok prirastený počas vinkulácie k vinkulovanej kúpnej cene patrí kupujúcemu.

Kupujúci je povinný odovzdať listinu o vinkulácii kúpnej ceny a/alebo oznámenie o vinkulácii kúpnej ceny vystavenú a potvrdenú vinkulujúcou bankou predávajúcemu najneskôr do 4 pracovných dní od podpisu tejto zmluvy.

Prezentáciu dokumentu pre uvoľnenie vinkulovanej kúpnej ceny v prospech predávajúceho je oprávnená vykonať voči vinkulujúcej banke ktorákoľvek zo zmluvných strán.

a este tam dopln, ze ak kupujuci nepredlozi do styroch dni listinu o vinkulacii, mas pravo od zmluvy odstupit. a navrh na vklad sa poda az po predlozeni takejto listiny
Xanti
07.12.10,10:36
JankaII Dnes, 12:34 PM
ten zápis má byť zrýchlený,vraj majú známu riaditeľku katastra a má to byť do 15 dní

No za zrýchlený zápis treba zaplatiť 265,50 € aby to bolo do 15 dní, a ver tomu na katastry sa nepretrhnú aby to urobili za dva dni, ale čakajú na posledné možné termíny.
dana9
07.12.10,10:39
No za zrýchlený zápis treba zaplatiť 265,50 € aby to bolo do 15 dní, a ver tomu na katastry sa nepretrhnú aby to urobili za dva dni, ale čakajú na posledné možné termíny.

Suhlasim a navyse samotne dorucovanie tiez trva relativne dlho. takze by vzniklo relativne dlhe obdobie, kedy by si nemala ani pozemok, ani peniaze.
Xanti
07.12.10,10:43
Suhlasim a navyse samotne dorucovanie tiez trva relativne dlho. takze by vzniklo relativne dlhe obdobie, kedy by si nemala ani pozemok, ani peniaze.
Dá sa požiadať kataster, že si to dotyčný prevezme sám. Ale to potom treba každú chvílku volať na kataster či je povolený vklad už.

Vlastná skúsenosť : odo dňa podania na kataster do držania LV v ruke pri zrýchlenom konaní 17 kalendárnych dní a medzi tým kopa telefonátov.
JankaII
07.12.10,10:57
takže ich asi aj zo zmluvou pošlem do ...kelu:( a zdá sa mi ,že s tou notárskou úschovou by to bolo najlepšie:)
Xanti
07.12.10,11:11
Určite tú zmluvu treba opraviť, aby bola vyvážená pre obe strany a aby neznevýhodňovala len kupujúceho.
JankaII
07.12.10,11:17
ďakujem za rady a ak vás ešte niečo napadne ,prosím napíšte ..zachvíľu sa musím odpojiť
buchač
07.12.10,11:34
keby po zapise! az po doruceni ozunamenia spravy katastra!!!!

skoro som odpadla

Ja som sa pre zmenu skoro kávou oblial ...od smiechu ...:D
Nikdy by som sa na takúto cestu platby nedal ...neexistuje .

Len tak na okraj ...
Momentálne tiež mám v procese riešenia jednu zmluvu - záhradu predávam .

Predbežná - ústna dohoda znie tak , že sa vypracuje zmluva , urobia sa overovačky podpisov a pred vkladom do katastra kupujúci peniaze na drevo položí ...
doktor23
07.12.10,14:25
Ja som sa pre zmenu skoro kávou oblial ...od smiechu ...:D
Nikdy by som sa na takúto cestu platby nedal ...neexistuje .

Len tak na okraj ...
Momentálne tiež mám v procese riešenia jednu zmluvu - záhradu predávam .

Predbežná - ústna dohoda znie tak , že sa vypracuje zmluva , urobia sa overovačky podpisov a pred vkladom do katastra kupujúci peniaze na drevo položí ...

Ty sa na to pozeráš zo svojho pohľadu. A čo ak sa stane, že Ti exekútor dá exekučné záložné právo na všetky Tvoje nehnuteľnosti počas vkladového konania? Kataster konanie preruší a ak Ty nič nespravíš, lebo si salámista (len uvádzam príklad) a kupujúci nemá ani peniaze, ani Tvoju záhradu.
Je jasné, že Ty sa na to pozeráš tak, ab ysi bol Ty spokojný, ale zmluva má byť vyvážená .... na obidve strany
bobekoad
07.12.10,14:40
Sory, pozeral som tu zmluvu, ale ak nechces spristupnit udaje v nej vytmavene, tak zmluvu stiahni a opat ju prilep na poradu ale v takom zneni ze tie udaje jednoducho zmaz.
JankaII
07.12.10,14:53
dík
buchač
08.12.10,10:09
Ty sa na to pozeráš zo svojho pohľadu.
Máš pravdu ...nehádam sa ...
A čo ak sa stane, že Ti exekútor dá exekučné záložné právo na všetky Tvoje nehnuteľnosti počas vkladového konania?
Nehrozí ...teda v mojom prípade ....klopem ale na drevo , nestraš radšej :rolleyes:
Kataster konanie preruší a ak Ty nič nespravíš, lebo si salámista (len uvádzam príklad)
Kua ...ale si sa trafil ...:D...mám niektoré veci na saláme , fakt je , ale v takýchto prípadoch som smrteľne vážny !!!
a kupujúci nemá ani peniaze, ani Tvoju záhradu.
Opakujem sa...nehrozí !!!
V mojom prípade verím na to staré podanie ruky , na spečanie obchodu .
Aj keď momentálne jeden spor riešim , to podanie ruky bol z tej druhej strany len prázdne gesto .
Je jasné, že Ty sa na to pozeráš tak, ab ysi bol Ty spokojný, ale zmluva má byť vyvážená .... na obidve strany
Správne ...jednoznačne .
Je potrebné sa učiť na chybách iných a nie na svojich ...
Zajtra tú druhú stranu sudca bude riešiť , to prázdne gesto ...dúfam , že to spečatí - spočíta...;)
trisestri
10.12.10,10:10
Mám taký problém-sroočka hospodariaca na mojích pozemkoch prišla z ponukou odkupenia týchto pozemkov,po urgenciach my zaslali kúpnopredajnú zmluvu,bola dohoda z ich strany že im nemám zasielat po overení poodpisu tie zmluvy,ale že ich sekretarka si ich u mna vyzdvihne,súčasne my uhradi kupnú cenu,aj dlžné najomné za 3 roky,mala ma telefonický kontaktovat v určitom termine,ked tak neurobila,tak som ju chcel kontaktovat ale na emaily neodpovedá,telefonický už nie je na uvedenom čísle a kolegyne jú zatajujú,ked to chcem riešit z nimi,tak arogantne sa vyhovarajú na kompetencie tejto osoby ktorú zatajujú,odmietajú dat kontakt na nu,predpokladam že keby som im poslal zmluvu poštou,tak but jú neprevezmu,alebo čo je horšie možu ju zneužit na zapis do katastra,lebo v zmluve je uvedené že kupna cena bude uhradená pri podpise-ako mám postupovat pri vymahaní jej plnenia-možem to riešit súdnou cestou,aj ked rovnopis zmluvy nemá druha strana-da sa odvolat na to že si ju odmietajú prevzat osobne podla dohody s účelom zmarit jej plnenie? Vdaka za odpovede.
Mária27
10.12.10,10:24
Ak je kúpna zmluva podpísaná oboma stranami, je platná bez ohľadu na to, či ju jedna stana drží alebo nedrží v ruke. Ich povinnosť je teraz zaplatiť, potom sa vloží do katastra.
Ak zmluva nie je podpísaná z ich strany, bude ťažšie dokazovať, že návrh vôbec prijali. Zmluva o kúpe nehnuteľnosti musí mať písomnú formu. Asi to kúpiť nechcú, zváž inú možnosť.
Máte tam nejaké termíny? Máte nejaké odstupné alebo zmluvné pokuty?
trisestri
10.12.10,10:44
Háčik je v tom že táto zmluva má ustanovenie že kupná cena sa uhradí pri jej podpise,dal som na telefonický prislup že po oznamení podpisania a overení podpisu si ju zastupkyna kupujúceho v jej vyhovojúcom termíne príde vyzdvihnut a uhradí kupnú cenu-neviem či ma nejaký pravný účinok horeuvedené ustanovenie,inak tam nie sú žiadné termíny,ani sankcie,podpisané zastupcami obidvoch strán-inak iné možnosti nemám,tieto pozemky obhospodaruje dotyčný subjekt,keby neprebehol predaj hospodarili by si tam nadalej a nemal by som z toho nič,kedže je tam síce nájomna zmluva na 10 rokov,ale ešte doteraz dlžia nájom za 3 roky uživania./nájom okolo 20 eur za to obdobie je asi zbytočne súdne vymáhat/
Mária27
10.12.10,14:42
Požiadaj ich písomne o vyjadrenie, kedy sú schopní dlh ti uhradiť. Ak ten dlh písomne uznajú, premlčacia doba bude 10 rokov. O vklad do katastra sa môžu starať oni.
taiko
14.12.10,14:57
Ja mam podobny pripad. Chcem kupit pozemok. Dostal som zmluvu od predavajuceho, len sa mi zda malicsko nesymetricka. vedeli by sme sa mi na to pozriet?
dana9
14.12.10,15:23
Ja mam podobny pripad. Chcem kupit pozemok. Dostal som zmluvu od predavajuceho, len sa mi zda malicsko nesymetricka. vedeli by sme sa mi na to pozriet?

ahoj

1. uhrada kupnej ceny 90% do ruk predavajucemu pri podpise je nefer, ako uz bolo uvedene vyssie pre obidve strany je korektne dohodnut sa na vinkulacii resp notarskej uschove
takto je kupujuci zranitelny, medzi podpisom zmluvy a zapisom do katastra - kedy sa kupujuci realne stane vlastnikom nehnutelnosti je prilis dlha doba -moze sa stat ze ti nezostanu ani peniaze ani pozemok

2. navyse je tam chyba - predavajuci zaplati predavajucemu

3. a tie inzinierske siete, co ak ich predavajuci nedokonci? mozno sa predavajucemu viac opalati siete nedokoncit a vykaslat sa na 10% ceny, neviem to posudit
- dokonca aj ked ich nedokonci - si povinny uhradit celu kupnu cenu, to je maximalne nefer

4 veta: Predávajúci Pozemok predáva so všetkými právami a povinnosťami - táto veta vo mne vyvoláva predstavu ze pozemok je zatazeny povinnostami - napriklad neuhradene dane o podobne, ktore prechadzaju na kupujuceho, takze pozor

5. zmluva neobsahuje ustanovenia o tom ze pozemok nie je zatazeny, nie je zacate exekucne konanie , neviaznu na nom tarchy, najomne prava ine ako tie ktore sa zapisuju do LV

osobne sa mi ta zmluva vobec nepaci a tebe ako kupujucemu by som ju neodporucala podpisat
buchač
07.01.11,11:06
Ja som sa pre zmenu skoro kávou oblial ...od smiechu ...:D
Nikdy by som sa na takúto cestu platby nedal ...neexistuje .

Len tak na okraj ...
Momentálne tiež mám v procese riešenia jednu zmluvu - záhradu predávam .

Predbežná - ústna dohoda znie tak , že sa vypracuje zmluva , urobia sa overovačky podpisov a pred vkladom do katastra kupujúci peniaze na drevo položí ...

...hm , no nie ani tak na drevo ...:rolleyes:

No je to už jedno ...proste urobil vklad na účet , pred mojimi očami ...za pár minút som SMS-ku dostal ...

Lovky sú nabehnutééé ...http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-41-whew.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-42-happy.gif