filka
28.11.05,11:57
Dobrý deň,
chcela som sa opýtať či niekto nemá skúsenosti s možnosťou zakotviť v pracovnom poriadku zamestnávateľa ustanovenie o tom,že porušením pracovnej disciplíny je aj "rečnenie" pri práci atd.
Ide konkrétne o výrobu,kde robia ženy na výr.linke a popri tom stihnú kadečo prebrať,no a výsledkom sú nekvalitné výrobky.
Ďakujem za vaše názory.
Bionda
28.11.05,11:11
Myslím si, že zamestnávateľ by sa mal zamerať skôr na výsledky práce a to zakotviť do pracovného poriadku a aj to sankcionovať ( v prípade nepodarkov .. na to právo má) a nie to či sa ľudia v práci rozprávajú.
ALDA
28.11.05,11:14
Dobrý deň,
chcela som sa opýtať či niekto nemá skúsenosti s možnosťou zakotviť v pracovnom poriadku zamestnávateľa ustanovenie o tom,že porušením pracovnej disciplíny je aj "rečnenie" pri práci atd.
Ide konkrétne o výrobu,kde robia ženy na výr.linke a popri tom stihnú kadečo prebrať,no a výsledkom sú nekvalitné výrobky.
Ďakujem za vaše názory.

Myslíš, že ak budú mať zalepené ústa budú odvádzať kvalitnejšiu prácu?
Ja by som to riešila vo mzde. Podľa percenta nekvalitných výrobkov by som zohľadnila vo výplate. Je na to veľa spôsobov. Veď nekvalitné výrobky sa nedajú predávať. Dávali by si väčší pozor.
Tweety
28.11.05,11:14
Myslím si, že zamestnávateľ by sa mal zamerať skôr na výsledky práce a to zakotviť do pracovného poriadku a aj to sankcionovať ( v prípade nepodarkov .. na to právo má) a nie to či sa ľudia v práci rozprávajú.
Súhlasím, výsledky sú predsa dôležité. Niekto je taký šikovný, že stíha to aj to, iný nestíha nič a na toho by som si dala pozor.:rolleyes:
filka
28.11.05,11:32
nie je to take jednoduche,a vobec nejde o zalepenie ust aj ked to tak mozno vyzera.Samozrejme nikomu nemozno zakazat vyjadrovat svoj nazor,sloboda slova,prejavu atd.
Ide vsak o to,ze sa navzajom rozptyluju a najst konkretneho vinnika je dost tazke...
Aj tak dakujem za postrehy.
Tweety
28.11.05,11:37
nie je to take jednoduche,a vobec nejde o zalepenie ust aj ked to tak mozno vyzera.Samozrejme nikomu nemozno zakazat vyjadrovat svoj nazor,sloboda slova,prejavu atd.
Ide vsak o to,ze sa navzajom rozptyluju a najst konkretneho vinnika je dost tazke...
Aj tak dakujem za postrehy.
Skôr by som to riešila pracovným poriadkom a popisom v pracovnej náplni.:rolleyes:
pavel9
28.11.05,15:10
Nemyslím si, že zakotvením nejakého zákazu aj do pracovného poriadku sa zvyši kvalita odvedenj práce, nehovoriac, že pracovný poriadom musí schváliť aj odborová organizácia, ináč je to neplatné. Zákonník práce definuje čo je chybná práca a jej sankcionovanie. Možno si to niekto neuvedomuje ale monotónna práca vytvára podmienky na nepodarky a chyby.
pavel9
28.11.05,15:11
Nemyslím si, že zakotvením nejakého zákazu aj do pracovného poriadku sa zvyši kvalita odvedenej práce, nehovoriac, že pracovný poriadok musí schváliť aj odborová organizácia, ináč je to neplatné. Zákonník práce definuje čo je chybná práca a jej sankcionovanie. Možno si to niekto neuvedomuje ale monotónna práca vytvára podmienky na nepodarky a chyby.
karol.za
28.11.05,16:57
Ja som na opačnej strane moja pracovná náplň informátor mi prikazuje v práci rozprávať.Ale keby som rozprával niečo čo je v rozpore s mojími úlohami tak by ma zamestnávateľ za to nepochválil.
Ale vážne:
Rečneniu pri práci sa nedá zamedziť,ale sa dá zamedziť zle vykonanej práce
V pracovnom poriadku,alebo organižačnom alebo v mzdovom poriadku uviešť znenie §126 Zákonníka práce o mzde pri chybnej práci
a ak vznikne pri chybnej práci tovar ktorý sa nedá opraviť alebo predať dať si ho zamestnancom zaplatiť,
ale toto musí byť uvedené v nejakom poriadku a zamestnanec musí byť preukázateľne s tým oboznámený
Napríklad záznam o oboznámení sa s pracovným poriadkom + podpis zamestnanca a myslím že sa to zmení k lepšiemu
Tweety
28.11.05,18:05
[QUOTE=karol.za]Ja som na opačnej strane moja pracovná náplň informátor mi prikazuje v práci rozprávať.Ale keby som rozprával niečo čo je v rozpore s mojími úlohami tak by ma zamestnávateľ za to nepochválil.
Teba by sa možno mohol týkať postih za to, že v práci niekedy málo povieš. :rolleyes: ;) :o :cool:
1at1
28.11.05,18:06
Skús to dať ako návrh do Európ.parlamentu cez niektorého poslanca, nech zakážu rozprávať zamestnancom počes výkonu svojej práce, určite bude naša republika týmto ako unikát! Keby sa nejednalo o prácu na páse, tak mám z toho dojem, že sa jedná o pohrebnú službu priamo pri obrade. Tam je to otázkou etiky, ale inak?
Bionda
29.11.05,08:08
Filka, určite každá smena odovzdáva po skončení práce svoj výsledok , ktorým sú ich produkty, ak budete postupovať v zmysle ZP, máte predsa možnosť postupovať v zmysle zákona (pri chybnej práci event. nepodarkoch ) a postih musí byť celoplošný (všetci čo v tej danej smene robili- diskriminovať predsa nemôžeš, že ten áno a ten nie= všetci). Ver, že účinok bude zaručený, nakoľko každí sme citliví na financie a na akékoľvek postihy. Naozaj za to, či sa ľudia rozprávajú alebo nie nemôžeš nikoho trestať . Je to naozaj len a len v tom, hodnotiť prácu, na ktorú boli ľudia prijatí a zaškolení a odmeňovať ich za ňu.