Apache23
07.12.10,12:41
Ahoj poraďáci,
Nakoľko sa mi tu už niekoľkokrát dostalo adekvátnej pomoci znovu sa na vás obraciam s otázkou a prosbou o jej zodpovedanie.

SITUACIA:
Mam podnikatelsky zamer, bussines plan a odhodlanie zacat na Slovensku podnikat. Momentalne zhanam prostriedky. Nastastie ich nemusim zhanat ako zivnostnik ale zastresuje ma rodinna firma ktora funguje od roku 2007 a venuje sa inej cinnosti, no cinnost moju ma medzi cinnostami ktore moze robit.

Firma mi poskytla na rozbeh 20 000€
Od Banky potrebujem este 50 000€ (15 000 € stroj, 25 000 € vybavenie prevadzky, prerabky, zariadenie, mzdy na 3 mesiace atď....10 000 € Auto nakolko bez neho to nepojde a ja nemam)

Obehal som kvoli uveru vsetky mozne banky.

1. Tatra - jediny rokuju a snazia sa, no jedine co mi ponukli je vyskladanie leasingu na auto, na stroj a nejaky ich mensi uver.
2. VUB - jedine zalozit nehnutelnost inak vysokánsky úrok
3. SLSP - pan je neustale chory a je tam jediny kto sa mi moze venovat cize uz dva tyzdne stojim
4. CSOB - nedaju
5. Postova - na biznis uver len od 150 000 €
6. Dexia ze meni majitela a teraz je to tam kadejake
7. OTP - zvlastny pristup

V jednom bazare mi ponukli auto na bezurocny leasing..... neusetril by som tak uroky na 10 000 € keby som oto ponizil uver? Pripadne nema niekto nejake skusenosti ako vyhodne poskladat sumu ktoru potrebujem?

DAKUJEM za kazdu reakciu.

EDIT: Zabudol som dvolezite info. Je moznost rucit chatou ktora sa prave prekvalifikovava na rodinny dom pripadne mozno uz v januari bude aj moznost rucit bytom. Len ak by to pomohlo ponizit uroky.
KEJKA
07.12.10,12:36
nehľadaj naraz 50000, ale ber po častiach, kde sa ti čo ponúkne.
leasing bez úrokov nepoznám, ale dajme tomu. Ber to tak, že ak auto je OK a cena primeraná, tak si poznač splátky.
leasing na stroj - opýtaj sa konkrétne na leasing vo viacerých inštitúciách a porovnaj. TTB je konzervatívna, rokuje ochotne a pred podpisom zmluvy z nich vylezie, že okrem úrokov ešte zaplatíš poplatok za zmluvu, o iných poplatkoch radšej mlčia, ked sa neopýtaš, nevieš.
Takže stroj si tiež zoberieš na leasing.
Výhoda leasingov je o.i. v tom, že hodnotu predmetov dostaneš skôr do nákladov, čím ušetríš na dani z príjmu - čo môže byť pri ziskovosti zaujímavé.
Na zvyšok - 25000 € ti dajú hocikde, prípadne rozdelíš čiastku na dva samostatné úvery, možno ani ručiteľa nebudeš potrebovať.
V budúcnosti, keď už budeš môcť ručiť nehnuteľnosťou - chata=RD, byt, tak môžeš skúšať vybaviť prefinancovanie - spojiť všetky úvery, leasingy, zaručiť sa nehnuteľnosťou, možno získaš na úrokoch, možno nižšie splátky, to uvidíš.
============
ja som využívala o.i. aj možnosť v každom peňažnom ústave ísť do mínusu, ešte som si vybavila firemný kontokorentný úver. takže v prípade potreby som mohla ísť do mínusu a využívať cudzie zdroje do celkovej výšky cca 10000-12000 EUR.
Apache23
07.12.10,12:43
Ďakujem za reakciu.
No len ono aj na ten stroj a akontacie plus prve splatky kym v marci otvorim prevadzku ktora je velmi specificka nakolko bude jedina na SVK a bude musiet prerazit nejak musim financne vykryť.
Neexistuju ludia co sa tymto zivias a sleduju uvery,leasingy ci ine moznosti ako sa dostat k peniazom? Je to dost penazi a pomalinky dochadza cas aj prostriedky a rad by som mal v tejto otazke jasno.
Dakujem este raz za reakciu a cas jej venovany.