krtulko
07.12.10,13:12
Dobry den, budem sa snazit dokladne vysvetlit situaciu.
Moja svokra od 1sep2009 zacala brat davky podpory. V decembri 2009 si nasla brigadu v jednej agenture. Ku koncu roka, mali frmol, a potrebovali, aby imeste pomohla. S pani sefkou sa dohodla tak, ze na urad prace jej da doklad, ze odpracovala len to maximum, co moze, teda to bolo cca 136eur, tento doklad zaniesla na urad prace, ale v skutocnosti odpracovala viac, ale pani sefka jej slubila, ze zvysne peniaze jej prenesie do januara. Lenze po roku, teda teraz 25nov2010 prislo rozhodnutie z Urad pracu, ze zistili, ze odpracovala viac. Zatial je to v konani. Prosim viete mi poradit, co mame robit? Budeme musiet teraz peniaze vratit? A kolko, celu davku - teda celu podporu? a za ake obdobie, naco sa mame pripravit? dakujem za radu
mzdarka renca
07.12.10,18:45
Dobry den, budem sa snazit dokladne vysvetlit situaciu.
Moja svokra od 1sep2009 zacala brat davky podpory. V decembri 2009 si nasla brigadu v jednej agenture. Ku koncu roka, mali frmol, a potrebovali, aby imeste pomohla. S pani sefkou sa dohodla tak, ze na urad prace jej da doklad, ze odpracovala len to maximum, co moze, teda to bolo cca 136eur, tento doklad zaniesla na urad prace, ale v skutocnosti odpracovala viac, ale pani sefka jej slubila, ze zvysne peniaze jej prenesie do januara. Lenze po roku, teda teraz 25nov2010 prislo rozhodnutie z Urad pracu, ze zistili, ze odpracovala viac. Zatial je to v konani. Prosim viete mi poradit, co mame robit? Budeme musiet teraz peniaze vratit? A kolko, celu davku - teda celu podporu? a za ake obdobie, naco sa mame pripravit? dakujem za radu

evidentne zamestnávateľ tvojej svokry priznal skutočne odpracovanú odmenu z dohody.

s poľutovaním ti musím oznámiť, že bude spätne vyradená z evidencie uchádzačov o zamestnanie a tým pádom neoprávnene vyplatenú podporu v nezamestnanosti bude svokra musieť vrátiť.

.... ale to nie je všetko, ak ju spätne vyradia, tak si svokra bude musieť od dátumu vyradania sama zaplatiť zdravotné poistenie.
drobeceva
07.12.10,18:50
súhlasím s Renkou a doplním, že problémy môže aj zodpovedná osoba, že neuviedla správne údaje
krtulko
07.12.10,20:09
dakujem za odpoved
krtulko
07.12.10,20:14
a co by ste mi vedeli poradit? dnes som sa bola pytat v SP, a povedali, ze agentura by mohla ten vykaz opravit, ze maju na to pravo sa pomylit, myslite, ze to je este mozne? Ved to je ich chyba.
veronikasad
07.12.10,21:44
a co by ste mi vedeli poradit? dnes som sa bola pytat v SP, a povedali, ze agentura by mohla ten vykaz opravit, ze maju na to pravo sa pomylit, myslite, ze to je este mozne? Ved to je ich chyba.
Každá mzdárka je tiež len človek a mýliť sa je ľudské. Ale myslím, že takúto opravu si na svoje triko žiadna nezoberie, najmä keď sa jedná o rok 2009 a malo by to vplyv na opravu množstva ďalších výkazov. (Ak peniaze prebrala za december, mala to reklamovať a nie čakať, kým na to príde UP).
UP je prepojený so SP a prekročenie príjmu zistil z mesačného výkazu.
krtulko
08.12.10,11:35
Tak dakujem za rady, uvidime ako to dopadne, agentura si chybu uznala...tak budeme cakat, ideme sa odvolat. dakujem este raz