adad
28.11.05,11:59
Ahojte poraďáci, mám takýto problém: môj známy je zamestnaný a podarilo sa mu zarobiť si mimo zamestnania 20 000,- Sk. Teraz zvažujeme na koho by bolo najlepšie tých 20 000, Sk napísať (má tú možnosť že to nemusí byť na neho) aby zaplatili čo najmenej daň a odvody. Jeho manželka je nezamestnaná a neberie žiadnu podporu ani dávky. Neviem čo by bolo najlepšie mu poradiť... čo by mu bolo najvýhodnejšie ??
NADEJKA
28.11.05,11:39
Ak je manželka evidovaná na úrade práce,tak by to rozumné nebolo,nakoľko tam je stanovený limit,koľko si može zarobiť,ideálne by bolo napísať dohodu na dochodcu, tam je iba daň vo výške 19%.Ak sa mýlim,dúfam,že ma ostatní poraďáci opravia.
renča1
28.11.05,11:46
Ved pokiaľ manželka neberie podporu v nezamestnanosti , tak nie je ani evidov. V tom prípade nemá žiadnu obmedzenosť. Ja si myslím, že na manželku by sa to môhlo dať, ako dohoda o vykon.práce.
Palino
28.11.05,12:09
Ved pokiaľ manželka neberie podporu v nezamestnanosti , tak nie je ani evidov. V tom prípade nemá žiadnu obmedzenosť. Ja si myslím, že na manželku by sa to môhlo dať, ako dohoda o vykon.práce.
Tiež si myslím, že by to bolo najlepšie a v daňovom priznaní si môže uplatniť odpočitateľnú položku, kým dôchodca nemôže.
NADEJKA
28.11.05,12:09
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom,nevšimla som si,že neberie žiadne dávky.
symona
28.11.05,12:26
Ak by sa jednalo o príležitostný vedľajší príjem viď § 8, ods. 1, písm. a), mohol by sa napísať na manželku (ak nemá žiadne svoje vlastné príjmy) a využiť pritom § 9, ods.1, písm h, podľa ktorého by tento príjem bol od dane oslobodený a nemusela by dávať daňové priznanie.
Ihunger
29.11.05,08:32
Ved pokiaľ manželka neberie podporu v nezamestnanosti , tak nie je ani evidov. V tom prípade nemá žiadnu obmedzenosť. Ja si myslím, že na manželku by sa to môhlo dať, ako dohoda o vykon.práce.
Môžem sa opýtať na tú prvú vetu ? Moja manželka neberie žiadnu podporu a chodí sa pravidelne hlásiť na úrad práce....nie je to evidencia ?