marekce
07.12.10,15:15
Dobry den,

mam otazku ohladom zrazkovej dane. Ide o to, ze akciova spol., ktora podnika na SLovensku vyuziva sluzby rakuskej spolocnosti, ktora neposobi ako podnik. subjekt v SR. Tym, ze rak. spolocnost vystavi fakture, vznika podla objednavatela povinnst uhradit zrazkovu dan do 15 dni. Objednavatel vsak pozaduje, aby suma za sluzby bola ukratena o zrazkovu dan s tym, ze si ju dodavatel, rakuska spolocnost potom odpocita z dane zo zisku...je nieco taketo mozne, resp. povoluje takto nieco zakon. Ja som nazoru, ze slov. spol tuto dan odvedie a nasledne si ju vyziada pri dan. priznani. Vopred dakujem za pomoc.
Zoltán Kovács
07.12.10,14:36
Mám dojem, že sa tu pletú dva druhy dane. A to daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty.
marekce
07.12.10,14:39
ktoru dan teda slov. podnik musi podla zakona odvzadzat za sluzby, ktore mu poskytuje rak. firma? lebo uz v tom mam riadny chaos...
marekce
07.12.10,14:42
slovensky podnik sa odvolava na Zákon o dani z príjmov č.595/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov
profesional
07.12.10,15:20
Asi mas na mysli zabezpecenie dane.
Ak si ale pozries akych subjektov sa to tyka, tak zistis nasledne po precitani definicie jednotlivych subjektov, ze sa to NETYKA ziadneho subjektu voci inemu subjektu v EU.
To by platilo ak by tebe alo subjektu v SR prisla faktura z mimo EU.
Ale v tomto pripade aj SK aj AT sme v EU a teda institut zabezpecenia dane sa nepouziva. Staci poriadne citat zakon. Rozhoduje kazde jedno slovicko.
marekce
07.12.10,15:37
potom nechapem preco tento spominany slov. a.s. /upersnim ze podnika s vyrobou a distribuciouu liehovin/ na tuto povinnost upozornil rpave danovy urad...
profesional
07.12.10,21:13
zrejme sa to nebude tykat dane z prijmu, ale dane z liehu. Tam aj pri prvom uvedeni do obehu moze dochadzat k situacii kedy dochadza k uplatnovaniu cezhranicneho naroku k dani z liehu.
marekce
08.12.10,07:53
sluzby, ktore poskytuje rak. spolocnost sa vsak netykaju vyroby ci distribucie liehovin...ide o promo a rekl. aktivity...