pio666
07.12.10,16:01
Zdravim vsetkych poradakov.

mam taky problem s poistovnou. Platim poistku stvrtrocne a presne mi vyslo platit na 1.11.2010 - co je statny sviatok. Poistku som uhradil hned v utorok 2.11.2010. V ten den som mal mensiu poistnu udalost suma 218 EUR odskoceny kamen z mojho auta. Poistovna to odmieta preplatit s tym ze si myslia ze najprv som mal poistnu udalost a az potom som zaplatil poistku. Maju pravo mi odmietnut uhradit mnou sposobenu skodu, aleboo da sa nejak na poste zistit ze som to platil este pred udalostou.

dakujem za kazdu radu
draik
07.12.10,15:56
Poistné sa považuje za uhradené až pripísaním na účet poisťovne do termínu splatnosti, čo ste však zjavne neurobili. V zmluve a obchodných podmienkach si poisťovňa zrejme vyhradila odmietnuť plnenie, ak nie je zaplatené poistné.
bubkoch
07.12.10,18:08
predpokladam ze ide o PZP a ty si vinnik ... samozrejme poistovna je povinna poskodenemu zaplatit skodu bez ohladu na to ci poisteny ma alebo nema zaplatene poistne, ale kedze ty si nemal zaplatene poistne, moze od teba vymahat regres, t.j. celu skodu zaplatis poskodenemu ty

Zákon o PZP:
§ 12
Nárok poisťovateľa na náhradu poistného plnenia


(1) Poisťovateľ má proti poistníkovi nárok na náhradu poistného plnenia alebo jeho časti, ktoré za neho vyplatil z dôvodu škody spôsobenej prevádzkou motorového vozidla, ak
...
f) v čase, keď nastala poistná udalosť, bol v omeškaní s platením poistného,
Xanti
07.12.10,18:15
Zdravim vsetkych poradakov.

mam taky problem s poistovnou. Platim poistku stvrtrocne a presne mi vyslo platit na 1.11.2010 - co je statny sviatok. Poistku som uhradil hned v utorok 2.11.2010. V ten den som mal mensiu poistnu udalost suma 218 EUR odskoceny kamen z mojho auta. Poistovna to odmieta preplatit s tym ze si myslia ze najprv som mal poistnu udalost a az potom som zaplatil poistku. Maju pravo mi odmietnut uhradit mnou sposobenu skodu, aleboo da sa nejak na poste zistit ze som to platil este pred udalostou.

dakujem za kazdu radu
Ako si uhrádzal poistku? Prevodom z účtu? Ak áno tak vieš si vygenerovať z IB čas kedy si urobil prevod aby si mal doklad pre poisťovňu, že prv si zaplatil a tak si mal nehodu.

Ak si platil na pošte, tak tiež by si mal mať na šeku otlačok stroja s dátumom a časom uhradenia, ak to samozrejme nebola stará klasická okrúhla pečiatka. Vtedy nezistíš nič a škodu naozaj budeš musieť uhradiť. Ak máš na šeku čas, tak napíš list do poisťovne a dokladuj, že prv si platil a tak mal nehodu.

Známemu sa stalo čosi podobné, ale vydokladoval pochybenie poisťovne ( neskoré zaslatie šeku na PZP ) a aj to, že prv platil ( IB prevod ) a tak mal nehodu. Poisťovňa potom plnila škodu.