JohnyBazooka
07.12.10,17:16
Zdravím všetkých milých poraďákov.

Som živnostník, neplatca DPH.

Od nového roku chcem začať zarábať aj cez Google Adsense (Írsko) + prípadne aj cez Amazon (USA).
Podľa rôznych rád som sa dozvedel, že v tomto prípade mi stačí sa registrovať k DPH podľa paragrafu 7 a nemusím sa stať klasickým platcom.

Chcel by som niekoho poprosiť, kto by mi bol ochotný poradiť komplet postup k tomu, aby som sa stal osobou registrovanou k DPH podľa paragrafu 7 + návod ako postupovať ohľadom odosielania toho 1/4 ročného súhrnného výkazu + návod ako si uplatniť paušálne výdavky (na poslednom daňovom priznaní som nemal žiadne náklady a zmestil som sa so ziskom do čiastky odpočítateľnej položky) + návod akú faktúru vystaviť pre Google(tuším sa tam má pridať nejaký dodatok) a akú pre Amazon.

Potrebujem čo najpodrobnejší návod hlavne čo sa týka tej registrácie k DPH (aby ma úradníčka nezaskočila nejakou otázkou - prípadne aby som jej to vedel dobre vysvetliť).

Neviem, či sa to bude chcieť niekomu nezištne, ak nie, tak som ochotný ponúknuť odmenu za tieto rady do výšky 30€ :)
KEJKA
07.12.10,18:04
pojdeš na DU, presne toto im povieš, akurát sa necháš registrovať podľa §7a), nie §7).
ostatné, ked budeš zaregistrovaný.
Dovtedy si to tu aj nájdeš, už sa to riešilo, aj tie odvolávky na faktúrach.
Pietro1785
14.12.10,07:09
Ahojte.
nejaky vzor takej faktury by sa mi fakt hodil...
Nemate nahodou niekto?
mlaco
26.01.11,20:27
V tom slavnom suhrnnom vykaze, ake treba pouzit "Identifikačné číslo pre daň nadobúdateľa tovaru alebo príjemcu služby pridelené v inom členskom štáte" pre spolocnost Google Ireland???

dakujem za tip!
KEJKA
26.01.11,20:40
Ahojte.
nejaky vzor takej faktury by sa mi fakt hodil...
Nemate nahodou niekto?


V tom slavnom suhrnnom vykaze, ake treba pouzit "Identifikačné číslo pre daň nadobúdateľa tovaru alebo príjemcu služby pridelené v inom členskom štáte" pre spolocnost Google Ireland???

dakujem za tip!
chlapci, čo tak trochu viac gugliť? Nedávno tu niekto pripol vzor faktúry a požiadal o odobrenie, je tam aj to IČO, čo si pýtate.
mlaco
26.01.11,20:48
JohnyBazooka
03.03.11,21:32
Ďakujem za rady, už som zaregistrovaný podľa §7a.

Mám ale ešte tieto otázky:
1. google adsense posiela zárobky za február na konci marca. do súhrnného výkazu pre január-marec mám dávať aj marec (peniaze reálne za dodané služby dostanem až na konci apríla)?
2. druhá záležitosť je Amazon - firma z USA, ktorej produkty chcem propagovať na mojich stránkach a za to dostávať provízie - je tam ale problém, že vyplácajú iba šekom - je postup pre mňa ako živnostníka neplatcu nejaký iný v prípade, že im chcem vystaviť faktúru? - resp. na čo si mám dať pozor... čo na faktúru doplniť a podobne.

Najväčšiu časť mojich príjmov budú platby od týchto dvoch firiem:
Google Ireland - čo už myslím, že viem ako fakturovať - vďaka podobným témam tu na porade.
Amazon - tu som si nie ale istý - nič na porade som k nej nenašiel

Vedel by mi niekto s tým pomôcť ?