tetrisss
07.12.10,18:55
Dnes ma uz tento nas parlament riadne nastval, vymysla kadejake uspory na nase triko, ako je zvysenie DPH, rozsirenie odvodov a kadejake ine perly, ale ako stoji dnes situacia, ja navrhujem,aby sa parlament rozpustil. Naco mame poslancov, ked su zaviazani hlasovat tak, ako im stranicki sefovia nariadia a ked nahodou hlasuju inak, tak su zradcovia a Judasi. Tak v tomto pripade staci platit sefov koalicie, naco su poslanci? Usetrime ich platy, odstupne, notebooky, prevadzku parlamentu , parlament este predajme, nech sa tam postavi nejake nakupne a zabavne centrum.
Stefan2005
07.12.10,18:18
doplním o ďalší návrh:

členom vlády, manažmentu štátnych podnikov, .... zaviesť okrem politickej zodpovednosti aj hmotnú zodpovednosť a vymáhať spôsobené škody...
Braňo
07.12.10,18:54
Na odstupné poslancov a všetkých členov dozorných rád v štátnych podnikoch by som zaviedol 80% daň - tak ako to urobili v Maďarsku. Pri 5,10,12-mesačných odstupných celkom zaujímavé sumy.
Stefan2005
07.12.10,19:22
Na odstupné poslancov a všetkých členov dozorných rád v štátnych podnikoch by som zaviedol 80% daň - tak ako to urobili v Maďarsku....

Braňo, ty im akosi dopraješ :). V Maďarsku schválili 98% daň (je síce pravda, že iba na tie plnenia, ktoré presahuje cca 7200 € - ale spätne od roku 2005)...
durisovad
07.12.10,20:25
My sa tu zbytocne budeme namahat s vymyslanim uspor, oni to uz zariadili tak, ze na ich plytvanie sa poskladame my vsetci drobni ludia.
misoft
07.12.10,20:35
Prd im treba! Plat poslanca = 2x priemerná mzda v SR + 50% paušál a všetko zdaňovať, riadne zverejňovať daňové priznania ako ostatní obyvatelia. Veď aj tak majú toho dosť zadarmo. To by ste videli tie úspory!
Kazu
07.12.10,23:05
Prd im treba! Plat poslanca = 2x priemerná mzda v SR + 50% paušál a všetko zdaňovať, riadne zverejňovať daňové priznania ako ostatní obyvatelia. Veď aj tak majú toho dosť zadarmo. To by ste videli tie úspory!

:D:D:D Fíííha, lukratívny džob, ako post starostu v malej dedine. Však tam by už nikto nechcel ísť. To by sme si poslancov volili vyčítankou: A na koho to slovo padne ten musí ísť ...... do parlamentu :D:D:D
Llívia
08.12.10,06:53
Na odstupné poslancov a všetkých členov dozorných rád v štátnych podnikoch by som zaviedol 80% daň - tak ako to urobili v Maďarsku. Pri 5,10,12-mesačných odstupných celkom zaujímavé sumy.
Žiadne odstupné by poslanci, ministri, starostovia, primátori + ďalšie štátne funkcie nemali dostávať, lebo sú menovaní/volení NA DOBU URČITÚ.
Zamestnanec v pracovnom pomere, keď má pracovnú zmluvu na dobu určitú, nedostane po jej uplynutí ani cent. Prečo by mali dostať niečo naviac tí vyššie uvedení?!:eek: Za svojho pôsobenia vo funkciách si aj tak nahrabú dosť.
Llívia
08.12.10,07:00
doplním o ďalší návrh:

členom vlády, manažmentu štátnych podnikov, .... zaviesť okrem politickej zodpovednosti aj hmotnú zodpovednosť a vymáhať spôsobené škody...
S týmto súhlasím, ale neverím, že v najbližších 10 rokoch (ak vôbec niekedy) sa dožijeme toho, že niekto z nich zaplatí spôsobenú škodu. Na Slovensku nie je k tomu vôľa. XY-krát sa objavia kauzy (predražené výberové konania, zadanie priamych zákaziek bez výberu, prideľovanie bytov za lacný peniaz...), ale nikdy sa nič nedorieši, aby za to niekto aj zacvakal.
Politická zodpovednosť u nás tiež "nefičí" - pod pojmom "politická zodpovednosť" si predstavujem to, že ak niekto niečo riadne pos..e v rezorte, tak minister tohto rezortu odstúpi. Stalo sa to niekedy? Nepamätám si. U nás je zvykom len zatĺkať a zatĺkať a zubami-nechtami sa držať pri koryte. (Čakala som napr. na to, že keď sa prevalilo bitie rómskych detí na policajnej stanici, tak minister odstúpi, lebo to pos...i "jeho" ľudia. A čo sa stalo? Minister zostal na svojom mieste a celá kauza smeruje do zabudnutia, lebo niet toho boha, ktorý by bol zodpovedný. Terajší minister tiež nejaví snahu túto kauzu doriešiť a vyriešiť.)
delonka
08.12.10,07:13
.ja len čakám,kedy sa poslanci v parlamente pobijú,

tak ako je to zvykom v Ruskej dume, či ukrajinskom parlamente
Piťko, však už to tu bolo, Anička a Matovič.,

nikdy som si nemyslela, že to poviem na ľudí v Parlamente, je mi však ľúto, sú tam však amatéri, vhodní na detské hry,. kedy už prestanú s kritikou Fica a začnú konečne niečo robiť? v súčasnosti to vyzerá tak, že im už chýbajú na hranie len autíčka.,

a propo - okrem dánskej návštevy, koho prijal náš Nový premiér? my /Slovensko /už nekomunikujeme s ostatnými krajinami?
pivko
08.12.10,07:19
Keby som bol vedel čo budú vystrájať po voľbách tak by som ich určite nevolil:mad: čochvíľa zdania ešte aj to keď sa človek pojde vy...ť !
Llívia
08.12.10,07:29
mimotemy
Celý štát väzí až po uši vo všetkom marazme.....

A zčasu na čas , sa niekto začne oháňať Etiketou Porady ....:eek:

Celkom ako Don Quijote ....:D


S M I E Š N É ....

:D :D :D
Čo má etiketa Porady spoločné s našou vládou a s návrhmi na vylepšenie rozpočtu SR?:rolleyes:
Braňo
09.12.10,12:54
Okrem zdanenia paušálnych náhrad poslancov by som zrušil poskytovanie poslaneckých bytov (každý má dostatočný príjem na to, aby si za 50 euro nocľah v Blave zaplatil) a určite by som prehodnotil aj poslanecké kancelárie (900 eur za kanceláriu mesačne - bez motivácie si nájsť lacnejšie kancelárie). Iba kancelárie poslancov nás stoja ročne cez 48,8 milióna SK.
jar88
10.12.10,13:14
Dnes ma uz tento nas parlament riadne nastval, vymysla kadejake uspory na nase triko, ako je zvysenie DPH, rozsirenie odvodov a kadejake ine perly, ale ako stoji dnes situacia, ja navrhujem,aby sa parlament rozpustil. Naco mame poslancov, ked su zaviazani hlasovat tak, ako im stranicki sefovia nariadia a ked nahodou hlasuju inak, tak su zradcovia a Judasi. Tak v tomto pripade staci platit sefov koalicie, naco su poslanci? Usetrime ich platy, odstupne, notebooky, prevadzku parlamentu , parlament este predajme, nech sa tam postavi nejake nakupne a zabavne centrum.
No paráda tetrisss,
nestačilo by ti rozpustiť vládu?
Dať tam Fica a ideme ďáálej.
--------------------------------
Ušetríme na všetkom a kúpime si kolobežku.???:---
---------------------------------------------------
Kde máš ten návrh na vylepšenie rozpočtu SR ,,,??? Trošku sa ti čudujem, lebo keď už aj Mikloš prichádza k názoru, že na politike k peniazom pre štát nepríde, tak to už je čo povedať. Čo si hlúpejšia, ako on ?:eek:
jar88
10.12.10,13:19
Okrem zdanenia paušálnych náhrad poslancov by som zrušil poskytovanie poslaneckých bytov (každý má dostatočný príjem na to, aby si za 50 euro nocľah v Blave zaplatil) a určite by som prehodnotil aj poslanecké kancelárie (900 eur za kanceláriu mesačne - bez motivácie si nájsť lacnejšie kancelárie). Iba kancelárie poslancov nás stoja ročne cez 48,8 milióna SK.
Tých pár peňazí by nezachránilo ani Udiču s vašou dedinou a Puchovom dohromady. A ty by si chcel z tých peťákov zachraňovať Slovensko?:D
jar88
10.12.10,13:23
Keby som bol vedel čo budú vystrájať po voľbách tak by som ich určite nevolil:mad: čochvíľa zdania ešte aj to keď sa človek pojde vy...ť !
A ty by si sa išiel hlásiť, že si už bol na veľkej, alebo by si zatĺkal, že si bol len na malej.
trisestri
10.12.10,14:32
V prvom rade by som novelou upravil paragrafy o trestných činoch neplatenia daní,odvodov,mzdy-kde by som vypustl definiciu že ich neplatenie je tresným činom iba ak sa preukáže že daný subjekt mal na účte dostatok zdrojov,táto podmienka robí celý zákon neučinný a je smiešná,obíst ju by nevedel snad iba debil,týmto aj policajti si ulahčujú robotu,zamietnú trestné stihanie s tým že sa nepreukazalo atd.
Dalej by som sprísnil výber daní a odvodov,ved ich neplatenie je priam narodný šport a obmedzil ich zakladanie pre tých čo sú zadlžený.
Zaviedol by som povinost odpracovat dlhy na vpp,nie že občania v hmotnej núdzi nezaplatia bo nemajú.
Obmedzil by som hornú výšku súbehu poberania socialných dávok pre spoločne posudzované osoby-žiadné 1000 eur,bo som na... kopec deciek o ktorých som vedel že ich neuživim.
Takisto pridavky po tretie dieta,od štvrtého dietata danový bonus,chceš mat vela deti,tak sa snaž aj sám starat o ich obživu.
Vlády nekonajú voči špekulantom z každej vrstvy a na ich úkor potom doplacajú či už poctivý podnikatelia,zamestnanci,ale aj ludia ktorý sú z objektivných pričin odkazaný na pomoc štátu,len taký stav je podla mna dlhodobo neudržatelný,lebo poctivcov bude rýchlo ubúdat a naopak pribudat špekulantov a ich nárokov,do stavu ked to poctivci nebudú vladat utiahnút.
jar88
10.12.10,15:07
do stavu ked to poctivci nebudú vladat utiahnút.
Ak si si ešte nestihla všimnúť, tak ten stav, že to tí poctiví už nevládzu utiahnuť, tu už máme.
Vlastne už žijeme načierno a čo nás čaká po novom roku, ani písať nebudem.
Neuverila by si mi.
pavol54
10.12.10,17:04
Keby som bol vedel čo budú vystrájať po voľbách tak by som ich určite nevolil:mad: čochvíľa zdania ešte aj to keď sa človek pojde vy...ť !
za to už platíš a to si zdanili cez vodárne a kanalizácie!
tetrisss
10.12.10,18:25
Pocuvaj, jar, ty uz zase od veci. Rozpustenie parlamentu by sice skutocne prinieslo nejake uspory, aaale, co je to oproti tym inym rozhadzovaniam. No ale este k tebe, ostatni zda sa vsetci pochopili , ze som to myslela ironicky.
No a este k tomu ci som ja hlupejsia ako Miklos, no zjavne, keby som bola mudrejsia, tak tam sedim ja a nie on.
Llívia
10.12.10,22:48
V prvom rade by som novelou upravil paragrafy o trestných činoch neplatenia daní,odvodov,mzdy-kde by som vypustl definiciu že ich neplatenie je tresným činom iba ak sa preukáže že daný subjekt mal na účte dostatok zdrojov,táto podmienka robí celý zákon neučinný a je smiešná,obíst ju by nevedel snad iba debil,týmto aj policajti si ulahčujú robotu,zamietnú trestné stihanie s tým že sa nepreukazalo atd.
Dalej by som sprísnil výber daní a odvodov,ved ich neplatenie je priam narodný šport a obmedzil ich zakladanie pre tých čo sú zadlžený...
Súhlasím a ešte by som novelu doplnila o povinnosť poisťovní a daňových úradov podať trestné oznámenie na tie subjekty, ktoré dane a odvody nezaplatia napr. do 2 mesiacov od ich splatnosti.
jar88
11.12.10,06:17
Súhlasím a ešte by som novelu doplnila o povinnosť poisťovní a daňových úradov podať trestné oznámenie na tie subjekty, ktoré dane a odvody nezaplatia napr. do 2 mesiacov od ich splatnosti.
Llívia a čo by akože do toho trestného oznámenia policajtom napísali?
Snáď nie, že chyťte Janka Mrkvičku, lebo nemá peniaze na zaplatenie daní.
jar88
11.12.10,06:35
Pocuvaj, jar, ty uz zase od veci. Rozpustenie parlamentu by sice skutocne prinieslo nejake uspory, aaale, co je to oproti tym inym rozhadzovaniam. No ale este k tebe, ostatni zda sa vsetci pochopili , ze som to myslela ironicky.
No a este k tomu ci som ja hlupejsia ako Miklos, no zjavne, keby som bola mudrejsia, tak tam sedim ja a nie on.
Čo ma to iné rozhadzovanie s tebou spoločné.
Veď nerozhadzujú tvoje. Rozhadzujú štátne peniaze.
----------------------------------------------------
Na jednej strane ti nevadí, že mi zoberú 50% peňazí a na druhej strane ti vadí, že ich nevedia minúť a tak ich rozhádžu?
----------------------------------------------------
To že v parlamente špekulovali nad zdravotnými odvodmi z prenájmu, ti nič nenapovedá? Ak nie, tak ti trochu napoviem.
Došli sme už tak ďaleko, že všetci sú tak zdanení, že už aj poslanci chápu, že aj zdaňovanie má svoje hranice.
Ten strop v reálnej ekonomike, nie je možné prekročiť. Nedá sa to ani basou, ani derešom.
Llívia
11.12.10,08:15
Llívia a čo by akože do toho trestného oznámenia policajtom napísali?
Snáď nie, že chyťte Janka Mrkvičku, lebo nemá peniaze na zaplatenie daní.
Jar88, opäť si od veci. Čítať vieš, tak si skús prečítať celý môj príspevok vrátane citácie od Trisestri. Potom budeš v obraze.


V prvom rade by som novelou upravil paragrafy o trestných činoch neplatenia daní,odvodov,mzdy-kde by som vypustl definiciu že ich neplatenie je tresným činom iba ak sa preukáže že daný subjekt mal na účte dostatok zdrojov,táto podmienka robí celý zákon neučinný a je smiešná,obíst ju by nevedel snad iba debil,týmto aj policajti si ulahčujú robotu,zamietnú trestné stihanie s tým že sa nepreukazalo atd.
Dalej by som sprísnil výber daní a odvodov,ved ich neplatenie je priam narodný šport a obmedzil ich zakladanie pre tých čo sú zadlžený...


Súhlasím a ešte by som novelu doplnila o povinnosť poisťovní a daňových úradov podať trestné oznámenie na tie subjekty, ktoré dane a odvody nezaplatia napr. do 2 mesiacov od ich splatnosti.
Llívia
11.12.10,08:18
A zase by si na svoje prišli exekutori a podobní výpalnici.
Exekútor = výpalník? Divná definícia. :rolleyes: Takže ty, keď máš dlžobu a nezaplatíš ju, veriteľ si ju vymáha cez exekútora, tak exekútor je ten zlý? A ešte že aj výpalník? Vieš, keby si ľudia poctivo platili to, čo majú, tak by ani exekútorov nebolo treba. Či máš nejaké zázračné riešenie, ako donútiť nepoctivcov k plateniu daní a odvodov?
pavol54
11.12.10,08:44
ja by som už zahrnul do rozpočtu predaj tých 27 miliónov ton emisií po 10€ za tonu, veď emisie sa vraj predávali vo svete za Ficovej vlády ako teplé rožky tak som strašne zvedavý ako nám už teraz bude fajn je nás 5 miliónov, čo budem s toľkými miliónmi robiť?
trisestri
11.12.10,11:21
Exekútori,nemal by som proti nim nič,keby aj k nim neprenikla korupcia,osobne viem o zmarených exekuciach,tam kde bolo z čoho v pohode uhradit dlhy,len dúfam že ide iba o pár zlyhaní jednotlivcov.
Inak návrhy ohladom vylepšenia rozpočtu posielajte na ministerstvo financií,lebo minister Mikloš vyzýva občanov na podnety v tomto zmysle.
Dost ma zarazilo to aký je rozpor medzi deklarovaným šetrením v štátnej a verejnej správe a aký rozpor z praxou,ked financie na jej výkon sú navýšene o pár percent v rozpočte,takisto jeden úrad zrušia a dve vytvoria/teraz zriadujú úrad pre riečnú prepravu,podla mna zbytočný,pretým tiež nejaké úrady vznikli na ministerstve vnútra,dopravy,podohospodarstva,atd/Takisto NBS zamestnava vyše 1000 ludí,pričom mnohé kompetencie prešli na Europskú banku.
tetrisss
11.12.10,12:34
Jar, ty si teda riadny demagog, akoze ma nemaju zaujimat statne peniaze, neviem aku mas predstavu o ich povode, ze by z neba?, ved to je tych tvojich 5O percent z nasich prijmov, ktore vraj dobrovolne:D zdruzujeme na chod Molocha-statu.
Co sa tyka tych exekucii, to su teda riadne pribehy, to je nadlho.
jar88
12.12.10,06:25
Jar, ty si teda riadny demagog, akoze ma nemaju zaujimat statne peniaze, neviem aku mas predstavu o ich povode, ze by z neba?, ved to je tych tvojich 5O percent z nasich prijmov, ktore vraj dobrovolne:D zdruzujeme na chod Molocha-statu.
Co sa tyka tych exekucii, to su teda riadne pribehy, to je nadlho.
Ja viem, že sú tam aj tvoje peniaze. Teda presnejšie povedané, "pôvodne tvoje peniaze".
Chcel som len upozorniť, že každý sa má starať o svoje. To znamená, ak máš peniaze v peňaženke, na účte či v kredenci, sú tvoje. Tvoja starosť.
A ak sú tvoje peniaze už v štátnej kase, tak sú štátne a do tých ťa nič. Na to, ako s nimi nakladať, má štát iných "odborníkov", ako je občan (ako si ty, alebo ja). Pozde honit bycha.
--------------------------------------
Tvoja starosť by mala byť o to, aby ti čím viac peňazí zostalo v kredenci a aby z tvojich peňazí čo najmenej odcválalo do štátnej prerozdelovne.
Tým pádom ti zostane viac peňazí na to, čo chceš zaplatiť (kúpiť), alebo čo nechceš kúpiť (nechceš zaplatiť).
----------------------------------------
No a tu sa rozvinula debata o tom, že ak sa snažím udržať si svoje peniaze vo svojom kredenci a netlačiť ich slepo do štátnej prerozdelovne, či prerozdelovní (DÚ - VZP - 1,2 pilier, 3 pilier, euroval a podobné sprostosti),
tak skúsme vyšpekulovať, ako toho špekulanta zavrieť.
jar88
12.12.10,06:28
Pre tých menej obdarených:
Kedy už začnete nad svojimi peniazmi aj rozmýšľať, bibasi..???
----------------------------
Veď vaše peniaze, sú aj vašich detí. Nepatria len štátu.
Stefan2005
12.12.10,08:46
...A ak sú tvoje peniaze už v štátnej kase, tak sú štátne a do tých ťa nič...ako s nimi nakladať, má štát iných "odborníkov"...

Žasnem....
Ale koniec koncom kontrolou štátnych peňazí by sme sa raz v budúcnosti mohli dopracovať k tomu, aby sme sa o to vôbec nemuseli starať. Horizont, kedy to bude (na Slovensku) je veľmi,veľmi vzdialený. Ale viem, že to bude vtedy, ak za to odvedené (do čoho nás už nič nebude) dostane každý to, za čo si za(pred)platil - kvalitné a finančne nepoddimenzované zdravotníctvo, školstvo, verejný rozhlas a TV, udržiavané cesty,.... Alebo ak to tí "odborníci" nevedia zvládnuť, nech prestanú od ľudí vyberať pod rúškom centrálneho zabezpečenia týchto "štátnych služieb" nemalé peniaze, ktoré miznú v bezodnej studničke.
pavol54
12.12.10,10:56
Žasnem....
Ale koniec koncom kontrolou štátnych peňazí by sme sa raz v budúcnosti mohli dopracovať k tomu, aby sme sa o to vôbec nemuseli starať. Horizont, kedy to bude (na Slovensku) je veľmi,veľmi vzdialený. Ale viem, že to bude vtedy, ak za to odvedené (do čoho nás už nič nebude) dostane každý to, za čo si za(pred)platil - kvalitné a finančne nepoddimenzované zdravotníctvo, školstvo, verejný rozhlas a TV, udržiavané cesty,.... Alebo ak to tí "odborníci" nevedia zvládnuť, nech prestanú od ľudí vyberať pod rúškom centrálneho zabezpečenia týchto "štátnych služieb" nemalé peniaze, ktoré miznú v bezodnej studničke.
"Horizont tu už bol a nedopadlo to slávne pre niektorých investorov"
Braňo
12.12.10,13:06
Tých pár peňazí by nezachránilo ani Udiču s vašou dedinou a Puchovom dohromady. A ty by si chcel z tých peťákov zachraňovať Slovensko?:D

Ja som neskončil a verím, že 48 miliónov by veľmi pomohlo našej dedine. Je to viac ako polovica rozpočtu našej dediny.