I.M.
07.12.10,19:32
Dobry den,

chcel by som sa opytat, ako je to s vyuzitim bankoveho uctu pri sprostredkovani sluzieb. Sprostredkujem sluzby firme XY s ktorou mam o tom uzatvorenu zmluvu. Zmluva moze byt uzavreta dvoma sposobmi. Bud budu zakaznici posielat peniaze za sluzby na moj ucet, ja preposlem a necham si rozdiel specifikovany v zmluve. Druha moznost je, ze platby pojdu priamo na ucet dodavatela sluzby a ten mi na zaklade zmluvy vyplati dodatocne dohodnutu proviziu. V druhom pripade samozrejme stracam svojim sposobom kontrolu a v pripade neserioznosti partnera mozem cakat na proviziu cele mesiace, nevraviac o sudnej ceste a neskorsom vymahani.

Ak by tiekli peniaze cez niektory moj bankovy ucet a nechaval by som si len dohodnute percenta provizie, som povinny vystavovat danovy doklad kazdemu jednemu zakaznikovi ktory posle peniaze na tento ucet?

Alebo toto robit nemusim a je to povinnostou az konecneho dodavatela sluzby? S tym ze mne staci povedzme raz mesacne vystavit fakturu znejucu na sumu provizii ktore ostali a to finalnemu dodavatelovi sluzby? Ma s tym niekto skusenosti? Alebo nejake postrehy?

Vopred diky za odpoved!
I.M.
14.12.10,16:36
Prosim, neporadi niekto? Pocul niekto o pojme "vzdusne peniaze"?

Pripadne, vysvetlil by mi niekto presny vyznam pojmu z uctovnictva nazyvaneho "peniaze na ceste" ? Co ak pouzijem moj ucet ako medziucet, peniaze od zakaznikov nan pridu, moja provizia z nich pojde mne a zvysok finalnemu dodavatelovi sluzby... Da sa to povazovat za peniaze na ceste?