alencek
07.12.10,20:40
Vyše roka mám živnosť, na ktorú som dostala príspevok na podnikanie a robila podnik. zámer, v ktorom mám o.i. vyčlenenú čiastku i na odvody do ZP. Je možné čerpať z tohoto príspevky aj na odvody do SP, ak ano, koľko a odkedy. Ďakujem
Rasťo74
07.12.10,19:52
Ahoj. Nepíšeš podstatné veci- príspevok si určite nedostal celý vyplatený ale určite ho dokladuješ.
Pokiaľ áno tak na UP ti povedali na čo všetko môžeš čerpať príspevok, ale
podľa mňa na odvody do SP môžeš čerpať príspevok. V zmluve s UP by si mal mať všetko napísané treba čítať alebo sa pýtať.
Timka1
07.12.10,20:20
Vyše roka mám živnosť, na ktorú som dostala príspevok na podnikanie a robila podnik. zámer, v ktorom mám o.i. vyčlenenú čiastku i na odvody do ZP. Je možné čerpať z tohoto príspevky aj na odvody do SP, ak ano, koľko a odkedy. Ďakujem

čiastku určenú na poistné do zdravotnej poisťovne si povinná vyčerpať iba na zdravotné odvody podľa kalkulácie nákladov v zámere, ak si mala v nej uvedenú aj sumu na poistenie do Sociálnej poisťovne, tak túto sumu môžeš použiť na tieto odvody, avšak zameniť zdravotné za sociálne poistenie sa nedá

môžeš požiadať Úrad práce o zmenu kalkulácie nákladov a v nej si upravíš sumy ako ti vyhovuje, konkrétne na zdravotné odvody a konkrétne na sociálne odvody, väčšinou čo viem, schvaľujú túto žiadosť