webseeker
07.12.10,23:17
Chcel by som sa podeliť s touto mojou príhodou. S priateľkou, s ktorou už spolu chodíme vyššie roka, som sa zastavil večer cca. o 21 hod na jednom parkovisku v Bratislave, kde široko ďaleko nebolo jedného človiečika. Pustili sme si dobrú muzičku, urobili sme si pohodlie, sedadlá som mierne spusti a ona sa ku mne pritúlila. A takto sme sa rozprávali. Bolo dosť zima, a ostalo len pri rozprávaní. Náhle prišla mestská polícia, boli dvaja, začali na nás svietiť baterkami, vystúpil som. A jeden z nich: vaše doklady! Dal som mu OP, a spýtal sa či sa niečo deje, či sa tu nesmie parkovať? A on na to: že vraj verejne pohoršujeme, keď trtkáme v aute. Druhý si vypýtal doklad od mojej priateľky a aby si vystúpila. Potom jej začal tvrdiť že je nevhodne oblečená. Mala na sebe teplé legíny a dlhý dámsky pulóver. Potom si odpísali naše osobné údaje, a dozvedel som sa že dostaneme mastnú pokutu za verejné pohoršenie. Páni mestský policajti sa vyjadrovali vulgárne a urážali. Môže mi prosím niekto, kto sa vyzná v práve vysvetliť za čo by sme mali dostať pokutu? Doteraz to nechápem. Pozrel som si zákon o priestupkoch, zistil som čo je to verejné pohoršenie, no nechápem čo sme urobili? Vo vlastnom aute, na ľudoprázdnom parkovisku o 21 hod večer, a len pritúlení.
stanco007
08.12.10,03:45
Mestsky policajti nevedia co od rozkose.... Myslia si, ze su najväcsi majstri... A pritom su to len primitivní panaci.... Aj keby ste v tom aute "trtkali", a prisli by mi ku autu, tak ich poslem do p...e!!! Smrtelne vazne! O 21 hod je uz poriadna tma a pokial tam ani neboli ludia, tak ti mozu velke hov.o! :D
A aj keby tam boli ludia, tak co???? Urcite sa nepostavim do stredu parkoviska aby som vzbudzoval pozornost. Ale aj tak o tej 21 hod. by nic nevideli co sa deje v aute... :D Chceli sa len ukazat a zamachrovat, naco absolutne primitivi nemaju...
Mne sa stalo nieco podobne minuly rok.... Tiez delali machri... Vytiahol som sluzobak ( vojak ) a ten sok co zazili ked som k tomu na nich este spustil.... Zabudli hadam aj ako sa volaju a kde maju zakladnu.... Odisli svinskym krokom... A teraz ked ma zbadaju, tak sa usmeju a pekne pozdravia... A tak to ma byt... Policajtou sa netreba bat!!!! Ked su drzi, tak si len chcu nieco dokazovat...! Normalny policajt aspon s priemernym IQ sa bude s vami bavit ako s rovnocennym.... Max vas upozorni a poinformuje o jeho povinnostiach atd....
220870
08.12.10,04:50
Ja od istej doby vždy keď komunikujem s "úradníkom" viditeľne pustim na mobile nahrávanie hlasu.Takýto uradníci sa začnú chovať, ako z inej planéty.Odprúčam všetkým .
Treba sa na tých policajtov sťažovať.
Lilka 1
08.12.10,04:55
Takéto niečo sa prihodilo aj mne. V noci, v aute zaparkovanom pri lese. Zrazu svetlo z bateriek z každej strany, prišli jak duchovia. Vypýtali si doklady, zistili, že ja som vtedy nemala ešte ani 18- rokov, ale len oznámili, že nech ukončíme činnosť a odišli :---:).
rickman
08.12.10,05:57
To budu nejaki uchylaci.. ze vraj policajti...
Stanislav 1975
08.12.10,06:24
To sú fakt zvláštní policajti( mestskí),ako keby oni nikdy nerobili ťuťu-muťu v aute- fakt zvláštné...
Stanislav 1975
08.12.10,06:25
A čo spanie v aute ???

Myslím tým odpočinok.

Je to povolené ???

samozrejme, že je to povolené- ty si možeš spať vo svojom aute kolko chceš...
Stanislav 1975
08.12.10,06:26
Takéto niečo sa prihodilo aj mne. V noci, v aute zaparkovanom pri lese. Zrazu svetlo z bateriek z každej strany, prišli jak duchovia. Vypýtali si doklady, zistili, že ja som vtedy nemala ešte ani 18- rokov, ale len oznámili, že nech ukončíme činnosť a odišli :---:).

a ukončili ste činnosť a odišli?:D;)
Llívia
08.12.10,06:45
To sú fakt zvláštní policajti( mestskí),ako keby oni nikdy nerobili ťuťu-muťu v aute- fakt zvláštné...
Možno nerobili a majú z toho nerobenia takú traumu, že musia ostatných ťuťu-muťu prevádzkujúcich bu.erovať. :D
Chobot
08.12.10,07:18
Chcel by som sa podeliť s touto mojou príhodou. S priateľkou, s ktorou už spolu chodíme vyššie roka, som sa zastavil večer cca. o 21 hod na jednom parkovisku v Bratislave, kde široko ďaleko nebolo jedného človiečika. Pustili sme si dobrú muzičku, urobili sme si pohodlie, sedadlá som mierne spusti a ona sa ku mne pritúlila. A takto sme sa rozprávali. Bolo dosť zima, a ostalo len pri rozprávaní. Náhle prišla mestská polícia, boli dvaja, začali na nás svietiť baterkami, vystúpil som. A jeden z nich: vaše doklady! Dal som mu OP, a spýtal sa či sa niečo deje, či sa tu nesmie parkovať? A on na to: že vraj verejne pohoršujeme, keď trtkáme v aute. Druhý si vypýtal doklad od mojej priateľky a aby si vystúpila. Potom jej začal tvrdiť že je nevhodne oblečená. Mala na sebe teplé legíny a dlhý dámsky pulóver. Potom si odpísali naše osobné údaje, a dozvedel som sa že dostaneme mastnú pokutu za verejné pohoršenie. Páni mestský policajti sa vyjadrovali vulgárne a urážali. Môže mi prosím niekto, kto sa vyzná v práve vysvetliť za čo by sme mali dostať pokutu? Doteraz to nechápem. Pozrel som si zákon o priestupkoch, zistil som čo je to verejné pohoršenie, no nechápem čo sme urobili? Vo vlastnom aute, na ľudoprázdnom parkovisku o 21 hod večer, a len pritúlení.

Neviem, z akého si mesta, ale ak si z BA, tak si mysleli, že si s prostitútkou. Mám dôveryhodné informácie, že pre nich to je zlatá baňa. Ak takto prichytia niekoho, kto by nebol veľmi nadšený, keby sa to oficiálne prešetrovalo, tak im dá do vačku úplatok. A len na to čakajú. Ak si nebol s prostitútkou, nemajú čím sa ti vyhrážať. Mysleli si, že sa vyľakáš a uplatíš ich. Ak sa tak nestalo, tak ten záznam po službe vyhodia, alebo ho založia kvôli výkazu činnosti. Pokuty sa neboj, nie je dôvod.
GabiZ
08.12.10,07:34
V zmysle § 47 ods. 1 písm. c) zákona č. 372/1990 o priestupkoch, sa priestupku dopustí ten, ktorý vzbudí verejné pohoršenie. Podľa tohto istého paragrafu, ods. 2 sa ukladá pokuta do 33€ za tento priestupok. Zvyčajne priestupky prejednáva obvodný úrad na podnet fyzickej alebo právnickej osoby. Môže byť obcou vydané aj všeobecne záväzné nariadenie, kde môže byť takýto priestupok konkrétne definovaný a sankcionovaný. Pokiaľ vám polícia na mieste nedala blokovú pokutu, ani vás nevyzvala k spísaniu zápisnice o vysvetlení priestupku na PZ, mala by ho postúpiť na prejednanie na obvodný úrad. Je však otázne, akým spôsobom chcú policajti dokázať, že išlo naozaj o verejné pohoršenie??? Ono výklad zákona hovorí, že priestupku sa dopustí ten, kto vzbudí verejné pohoršenie "najmä žobraním, obťažovaním alebo prespávaním na verejne prístupnom mieste". To, že ste tam robili to čo oni tak vulgárne nazvali, by mali aj preukázať, ináč je to ich slovo proti vášmu. Naviac, vždy v takýchto prípadoch treba od policajtov vypýtať ich preukazy, opísať si ich mená, na to má každý z nás právo a hneď by tá komunikácia vyzerala ináč. V tomto štádiu je ťažké zhodnotiť, či bude priestupok kvalifikovaný ako dôvodný alebo nie. Nerobila by som si z toho ťažkú hlavu, ak ste na parkovisku nerobili nič, čo by ohrozovalo verejný poriadok, tak ste sa priestupku nedopustili a policajti by mali veľký problém to dokázať. Naopak, ak by som vedela ich mená, okamžite na druhý deň by som podala sťažnosť na nich skôr, akoby sa pokúšali riešiť priestupok, kde by som uviedla ich nevhodné (vulgárne) správanie a obmedzovanie osobnej slobody. Ak stojím na parkovisku v aute a len tak tam sedím, alebo ležím, nerobím hluk ani iným spôsobom nebudím na seba pozornosť, nemôže mi nikto zakázať zostať tam aj do rána. Ale sme na Slovensku a tu sa bohužiaľ riešia nepatrné priestupky namiesto toho, aby sa pozornosť sústredila na oveľa väčších likvidátorov tejto spoločnosti.
stanco007
08.12.10,08:26
Ja osobne nemam proti nikomu nic, pokial nezasahuje do mojho sukromia a sukromia mojej rodiny... Toto co urobili tí "meskaci" je max trapne... Mne by hanba resp dostojnost nedovolila ist takto spehovat po autach... Bolo by ine keby sa na dotycne auto a ludi v aute stazovali ludia... To jej jasne... Ale ja mam napr na aute vzadu aj tmave skla... Ako mi dokazu, ze sme tam robili tutumutu???? A aj keby dokazali, tak co??? Koho som verejne pohorsoval??? Ich?? Ze chodili okolo auta ako uchylaci a cumili??? To je ubohe... Mestski nemaju co na robote okrem prechadzok po meste tak si hladaju podnety na dokazovanie si svoje "bezmocnosti".... Netreba sa ich bat....
GabiZ
08.12.10,09:06
Presne tak, netreba sa ich báť, pretože policajti majú tiež právomoci len do určitej miery a nemôžu si dovoliť všetko. Častokrát vsádzajú na nevedomosť a strach ľudí a ak ho vytušia, tak si dovolia viac, ako môžu. Samozrejme česť výnimkám, ale bohužiaľ tých je veľmi, veľmi málo.
220870
08.12.10,11:06
O tom kedysi bola pekná pieseň.http://www.youtube.com/watch?v=gthbSjAb-Qg&feature=related
Poznám zopár policajtov keď do nich rýpem tak sa im to napáči.