Pietro1785
08.12.10,09:32
Ahojte.
Mam subor v exceli aj s obrazkami. Tieto obrazky by som potreboval co najlahsie a najrychlesie ulozit do PC. Ako na to? Da sa to samozrejme printscreenom, ale to sa mi zda byt zbytocne zdlhave...
Dakujem
Chobot
08.12.10,09:06
Ahojte.
Mam subor v exceli aj s obrazkami. Tieto obrazky by som potreboval co najlahsie a najrychlesie ulozit do PC. Ako na to? Da sa to samozrejme printscreenom, ale to sa mi zda byt zbytocne zdlhave...
Dakujem

Tie obrázky tam bude pravdepodobne vložené ako obrázky, nie?

Sú 2 možnosti:

1. Otvor ten súbor excel a zároveň aj obrázkový editor (napr. IrfanView). V exceli klikni pravým tlačítkom myši na obrázok, daj kopírovať, v obrázkovom editore daj nový prázdny obrázok a daj vložiť. Potom ti stačí len uložiť ten skopírovaný obrázok.

2. ak máš viac obrázkov a nechce sa ti po jednom robiť tento postup, tak si otvor excel súbor, klikni na "Uložiť ako..." a vyber ako "webovú stránku *.html, *htm". Možno ti zahlási nejakú chybu, či nekompatibilitu, ale to odignoruj. Daj to uložiť napr. na plochu. Na ploche sa ti vytvorí nový adresár s názvom, ako bol názov Excel súboru a v tom adresári nájdeš všetky obrázky uložené v grafickom formáte ako samostatné súbory.
Pietro1785
08.12.10,09:13
dakujem za odpoved. Vyuzil som druhu moznost - obrazky sa pekne ulozili.
Skusal som to predtym vkladat do photoshopu kopirovanim, ale vzdy sa stratila kvalita obrazkov, neviem preco.