carolinna1
08.12.10,10:07
Prosím o radu:
Od 1.9.2010 zamestnávame rakúskeho občana, ktorý má v celom roku 2010 výlučne iba príjmy zo závislej činnosti u nás, čiže na Slovensku. Môžem mu spraviť RZD za rok 2010, aj keď tu bude pracovať za tento rok menej ako 183 dní? Ak áno, potrebujem od neho nejaké potvrdenia?
Vopred ďakujem za odpoveď!!!
wallie
09.12.10,12:56
záleží či bude podávať aj daňové priznanie v Rakúsku za rok 2010, ak áno bude preň jednoduchšie ak si podá sám daňové priznanie na DÚ a zároveň by si hneď od DÚ aj vyžiadal Potvrdenie o zaplatení dane,tzv. certifikát, ktorý potom bude potrebovať doložiť k rakúskemu priznaniu.
Jana Herdová
04.03.13,09:13
Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně daňového priznání. Jsem občanka ČR s trvalým pobytem na Slovensku. V roce 2012 jsem byla studentkou denního studia na vysoké škole v ČR, v květnu 2012 jsem odstátnicovala. Na studijním oddělení mi bylo řečeno, že následující měsíc po státnicích, tedy červen, za mě platí odvody stát (je to čas na hledání zaměstnání). Hned 1.července 2012 jsem nastoupila na trvalý pracovní poměr ve firmě na Slovensku (až dosud), kde jsem si vyřídila i trvalý pobyt (od 23.7.2012). Proto bych se chtěla zeptat, ve které zemi mám vlastně podat daňové přiznání. Během roku 2012 jsem neměla v ČR žádné finanční příjmy.
Můžete mi někdo poradit, jak mám teď postupovat?