cepeva
08.12.10,11:41
Dobry den,
chcela by som Vas poprosit o radu. Mam zamestnanca,ktory u nas pracuje od 1.10.2008. Zamestnavatelovi nenahlasil ziadnu zmenenu pracovnu schopnost pri nastupe, az teraz. Priniesol mi papier,ze ma pokles schopnosti vykonavat zarobkovu cinnost o 50% a toto rozhodnutie je platne od 17.7.2008.
Co mi radite? Mam opravovat vsetky roky dozadu? (zdravone poistenie, rocne danove zuctovania a vsetko s tym suvisiace) Viem,ze podla spravnosti by to tak malo byt,ale poistovna tym netrati a zamestnanec to neskoro nahlasil,tak rozmyslam,ze by som opravila iba rok 2010.
Ako by ste postupovali? Je to velmi obtiazna oprava,ktora suvisi s tolkymi inymi vecami,ze sa obavam,ze na nieco zabudnem alebo to nekorektne spravim. Este je tam aj prechod z Sk na Eura..prosim,ak mal niekto takyto pripad,tak mi dajte vediet.

Vdaka.
Eva
ewita888
08.12.10,12:22
ja by som určite spatne nič neopravovala, jeho chyba... síce tratí tým aj firma na odvodoch, ale stávajú sa aj horšie straty.. na ten jeho doklad by som napísala, že som to prevzala až teraz ..
cepeva
08.12.10,12:29
dakujem Ewita888 za tvoju reakciu..ja napriklad rozmyslam nad riesenim takymto: ja opravim iba rok 2010 a roky 2008 a 2009 by si podal rocne zuctovanie poistneho..tym by sa vyriesili vratenia poistneho a aj dane by sa riesili v tom roku,v ktorom to podal..ziadne opravy danovych priznani a pod. (ak sa mylim opravte ma)
ewita888
08.12.10,12:40
no ale na podanie ročného zúčtovania je už trocha neskoro, nie?
cepeva
08.12.10,12:42
Ja viem,myslis,ze by ho pokutovali aj v pripade,ze nemal povinnost ho podat? Ach jaj..
FugAn
08.12.10,13:27
no ale na podanie ročného zúčtovania je už trocha neskoro, nie?

RZP za roky 2008 a 2009 by som urobil ako opravné. Pre tvoju ochranu si založ do spisu doklad kedy Ti nahlásil zmenu ZPS keby ťa chceli z poisťovne kontrolovať. To, že on nenahlásil skutočnosti na zmenu výšky odvodov za to ty nemôžeš. Tak že urob opravné RZP a máš to ok.
cepeva
08.12.10,13:31
..ale ja som za neho nepodavala ani riadne RZP..skor som myslela,ze by si on sam podal RZP,nie ze by som to robila za neho ja (ako zamestnavatel)..vypisat by som mu to pomohla,ale daval by to on za seba..
FugAn
08.12.10,13:35
..ale ja som za neho nepodavala ani riadne RZP..skor som myslela,ze by si on sam podal RZP,nie ze by som to robila za neho ja (ako zamestnavatel)..vypisat by som mu to pomohla,ale daval by to on za seba..

To mi je jasné, že si ho nepodávala za neho nakoľko nemal povinnosť podávať. Ale keďže ide o novú výšku odvodov, treba podať RZP a aby si mala istotu, že bolo podané, vypočítaj mu ho daj mu ho podpísať a pošli. Istota je istota, ako firma na to môžete len získať.
cepeva
08.12.10,13:37
beriem to vsetkymi desiatimi,ale ma taky isty nazor aj viac prispievatelov? Lebo samozrejme ZP mi povedala,ze treba poslat opravne vykazy..len tak sa to da opravit..nechcu pocut o ziadnom RZP :(
FugAn
08.12.10,13:38
beriem to vsetkymi desiatimi,ale ma taky isty nazor aj viac prispievatelov? Lebo samozrejme ZP mi povedala,ze treba poslat opravne vykazy..len tak sa to da opravit..nechcu pocut o ziadnom RZP :(

Ktorá ZP?
cepeva
08.12.10,13:40
Dovera..
FugAn
08.12.10,13:41
Dovera..

V dôvere nemajú odborníkov na RZP sú to amatéri, pachtiaci po zisku. Urob opravne RZP a hotovo.
cepeva
08.12.10,13:43
:) poslala som im aj otazku presne na toto cez ich kontaktny formular..mozno pri troche stastia to dostane niekto rozmyslajuci do ruk a mozno mi aj odpovedia..ak nie,tak sa musim rozhodnut sama..ach jaj,ja nestastny zemepan :)
cepeva
09.12.10,12:59
tak ja som to asi vyriesila..opravim tento rok a po ostatne roky ma smolu..vdaka za vase reakcie..