sattelitka
08.12.10,14:12
ahojte, som SZČO platca DPH, kupujem auto "spod ruky"
Na fakture je suma bez dph, s dph, a spolu. Možem si sumu dph pýtať späť od DU hneď teraz naraz?
sattelitka
08.12.10,15:36
ahojte, som SZČO platca DPH, kupujem auto "spod ruky"
Na fakture je suma bez dph, s dph, a spolu. Možem si sumu dph pýtať späť od DU hneď teraz naraz?

prosím o pomoc !
posúvam
Tweety
08.12.10,16:06
ahojte, som SZČO platca DPH, kupujem auto "spod ruky"
Na fakture je suma bez dph, s dph, a spolu. Možem si sumu dph pýtať späť od DU hneď teraz naraz?
Ako to je spod ruky? Upresni to, predajca je platiteľom dph?
sattelitka
09.12.10,09:11
Ako to je spod ruky? Upresni to, predajca je platiteľom dph?

Áno predajca je platileľom dph. Spod ruky- som myslela,že nie celkom nové že už malo majiteľa.
Tweety
09.12.10,09:34
Áno predajca je platileľom dph. Spod ruky- som myslela,že nie celkom nové že už malo majiteľa.
Nárok na odpočet dph vznikne pri jeho zakúpení.
jozefinka
09.12.10,10:20
Ahojte, dočítala som sa, že od 1.1.2010 má nárok na odpočet dph každý kto kúpi osobný automobil. Ak sa nemýlim, doteraz si nemohol dph odpočítať, iba pri úžitkovom N1. Mám pravdu?
Timka1
09.12.10,10:27
Ahojte, dočítala som sa, že od 1.1.2010 má nárok na odpočet dph každý kto kúpi osobný automobil. Ak sa nemýlim, doteraz si nemohol dph odpočítať, iba pri úžitkovom N1. Mám pravdu?

je tu veľmi veľa tém ohľadom kúpy auta a odpočtu dph, napr.

http://www.porada.sk/t125336-odpocet-dph-pri-oa.html

http://www.porada.sk/t12413-nakup-auta-vo-vztahu-k-dph.html
Adiks
10.12.10,10:48
Ahojte, dočítala som sa, že od 1.1.2010 má nárok na odpočet dph každý kto kúpi osobný automobil. Ak sa nemýlim, doteraz si nemohol dph odpočítať, iba pri úžitkovom N1. Mám pravdu?
Áno, je to tak.
Janiela
17.12.10,12:17
Prosím vás, mohli by ste mi poradiť? Platca DPH v roku 2008 kúpil mot. vozidlo (M1 kat) bez PDH - ešte podľa starého zákona. Auto teraz chce predať. Predáva ho podľa nového zákona s DPH? Ďakujem?
Tweety
17.12.10,12:49
Prosím vás, mohli by ste mi poradiť? Platca DPH v roku 2008 kúpil mot. vozidlo (M1 kat) bez PDH - ešte podľa starého zákona. Auto teraz chce predať. Predáva ho podľa nového zákona s DPH? Ďakujem?
AKo bez dph? Nemohol si odpočítať, alebo bolo kupované od neplatiteľa a teda bez dane?
Adiks
17.12.10,21:02
Prosím vás, mohli by ste mi poradiť? Platca DPH v roku 2008 kúpil mot. vozidlo (M1 kat) bez PDH - ešte podľa starého zákona. Auto teraz chce predať. Predáva ho podľa nového zákona s DPH? Ďakujem?
Asi si mala na mysli, že si v roku 2008 pri kúpe mot.vozidla nemohol odpočítať DPH. V takomto prípade vystaví faktúru na predaj mot.vozidla bez DPH.
Janiela
19.12.10,11:07
Asi si mala na mysli, že si v roku 2008 pri kúpe mot.vozidla nemohol odpočítať DPH. V takomto prípade vystaví faktúru na predaj mot.vozidla bez DPH.

Ďakujem za odpovede.
Áno, presne tak som to myslela, najskôr som otázku asi zle naformulovala. Keď kupoval auto,kupoval nové s dph, ale nárok na odpočet nemal - auto nebolo v kat N. To bolo v roku 2008. Teraz kupuje nové auto, dph si uplatní, lebo môže a staré auto predá hneď v servise.
ďakujem za odpoveď - chcela som vedieť či predáva s DPH alebo bez.
Fa vystaví bez DPH, lebo keď ho kupoval, tak sa naň vzťahoval staý zákon. Pochopila som to správne??

No a tak na okraj - A keby chcel predať, napr o dva roky, toto nové auto,na ktoré sa vzťhuje nový zákon tak ho už predá s DPH. Dúfam, že som to tiež správne pochopila.