baabo
08.12.10,17:23
ahojte, pracujem ako predavacka v jednej pekarni a chcela by som sa spytat ci je uplne v poriadku, ked pocas tyzdna sme na 8 hod smene vzdy dve ale cez vikend od urcitej doby sme na smene uz len po jednej? Samozrejme bez nejakeho priplatku.Pred nedavnom zamestnavatel zacal davat medzisluzbu,kt. ale je uplne zbytocna, kedze pride 3 hod po otvoreni prevadzky a odide 3 hod pred zatvorenim.Cize vsetko pripravit, vylozit, piect, atd.musim urobit sama za hodinu, pricom cez tyzden tie iste cinnosti aj v takom istom mnozstve robia dve a to non stop makaju. Tak isto poobedna smena musi zatvorit, vsetko spratat,odpisat, upratat, umyt prevadzku, zratat trzbu a odniest na inu prevadzku :eek: zasa sama pricom cez tyzden su na to zasa dve.Medzitym samozrejme musi non stop obsluhovat.
Vikendova trzba sa skoro vyrovna tej pocas tyzdna, takze len pre priblizenie, roboty je aspon v sobotu, uplne rovnako ako cez tyzden.Preto by ma zaujimalo, ci moze zamestnavatel dat cez vikend len jednu predavacku alebo jednu predavacku plus tu super zbytocnu medzisluzbu a to bez nejakeho priplatku, bez moznosti nejakej prestavky a ak chcem ist na wc, musim ist mimo prevadzky,(cize zavriet ).Nie je mi jasne, ci je v poriadku robit robotu za dve bez nejakej financnej nahrady alebo ci je to vobec celkovo ok? dakujem vopred za odpoved :confused: