Aďka S
08.12.10,18:33
Prosím o radu,
aké máte skúsenosti s prírodnými liečivami pri otvorených ranách? Čo zaberá? Ďakujem.
buchač
08.12.10,17:48
Prosím o radu,
aké máte skúsenosti s prírodnými liečivami pri otvorených ranách? Čo zaberá? Ďakujem.

Akých ....?????
Aďka S
08.12.10,18:15
Rana po operácii slepého čreva a následnej infikcii.
buchač
08.12.10,18:22
Rana po operácii slepého čreva a následnej infikcii.
He ...porezaný a dorezaný som bol statočne ...;):D
Našťastie ma odborníci robili , takže infekciu som nedostal ...
Tiež by ma ale zaujímalo , ako je túto možné dostať ...lebo po operácii predsa sa rana zalepí dosť veľkým plátom leukoplastu ...aspoň ja som mal .

Ale inak , na odvar či čaj z harmančeku blahodárne pôsobí proti zápalovým ochorením, pri chorobách tráviaceho traktu, znižuje bolesť, hojí rany a bráni tvorbe jaziev....takže ja len na to posledné som využíval túto bylinku ...
misomiso
08.12.10,18:32
Do rany jednoznacne Mumio. Je to uplny zazrak, ja som si s tym dokonca vyliecil chronicky zapal oka, na ktory nezaberali ziadne antibiotika.

Pouziva to Taliban v Afganistane, nepotrebuju ziadne dalsie lieky.

Problem je v tom, ze najvacsi dovozca Mumia nevedel inak vyriesit problem s balenim, (absorbovanie vzdusnej vlhkosti) a tak sa uchylil k miesaniu mumia s mastencom. Odvtedy sa to neda davat do ran.

Obcas sa ale este predava Original Kirkiszske mumio, ktore distriboval Salviafarm. no neviem, ci Salviafarm uz neskrachoval, lebo sa mi tam nepodarilo dovolat.
alabut
08.12.10,18:37
Repik, najlepsie kvety. Uz pomohol mnohym.
buchač
08.12.10,18:46
Do rany jednoznacne Mumio. Je to uplny zazrak, ja som si s tym dokonca vyliecil chronicky zapal oka, na ktory nezaberali ziadne antibiotika.

Pouziva to Taliban v Afganistane, nepotrebuju ziadne dalsie lieky.

Problem je v tom, ze najvacsi dovozca Mumia nevedel inak vyriesit problem s balenim, (absorbovanie vzdusnej vlhkosti) a tak sa uchylil k miesaniu mumia s mastencom. Odvtedy sa to neda davat do ran.

Obcas sa ale este predava Original Kirkiszske mumio, ktore distriboval Salviafarm. no neviem, ci Salviafarm uz neskrachoval, lebo sa mi tam nepodarilo dovolat.
Do oka ???...ejha ....

Taliban nepotrebuje žiadne lieky ...;)
Taliban potrebuje ZBRANE .....:D:D:D:D:D

Dovozca existuje ...aj na Slovensku je ich zopár ...na nete vyhľadáš ...
andreaS
08.12.10,18:47
moj manzel sa porezal na nohe, mal to asi 7-8 cm dlhe a dost hlboko sa porezal... mal to otvorene asi na 0,5 cm... truhlik nechcel si to ist dat zasit...

daval si repik... a moja mama nam dala kusok aloe vera... tak si pravidelne vytlacil gelovu emulziu z aloe rovno do rany a nechal tak...

sem-tam mu to doma oblizal aj nas hafan... ;) lebo nedaval si teplaky kvoli treniu s ranou... ale toto obliznutie nebolo cielene... pes to objavil a hned oblizol ;)

co z toho pomohlo neviem, ma tam teraz uz velmi peknu chrastu a ma to pekne zcelene... ci bude jazva, netusime... a za celu dobu sa to ani nezapalilo... chvalabohu... nato ako nezodpovedne k tomu pristupil... :rolleyes:
VladoG
08.12.10,18:49
Repík a po uschnutí potrieť propolisom
alabut
08.12.10,19:08
Doporucujem aj toho psa.
pasuliatko
08.12.10,19:51
Betadine, mastný til, ale dobrý je aj med
misomiso
08.12.10,20:30
Pes je dobry, ale na mumio sa nic nechyta. Minule dcera padla na bicykli na hlinenej ceste. Odporacal som jej, aby si ranu nechala jednoducho zaschnut, ze jej krv a plazma vyplavui spinu a spravi sa chrasta. Ona mala ale svoj rozum, a oblievala si to vselijakymi vodami a tu spinu si akurat rozmazala po rane. Potom si to prelepila takym obrovskym flastrom, namiesto toho, aby to nechala prirodzene na vzduchu.

Po dvoch alebo troch dnoch jej z mokvajucej rany vytekala plazma takym sposobom, ze jej to tieklo spod toho flastra do ponozky. Tak som jej dal dola flaster a kuchynskym nozom som jej to tej zhnisanej rany bez akehokolvek cistenia nastruhal jednu tabletu mumia. Po styroch hodinach to mala krasne zaschnute ako keby sa nechumelilo. Po par dnoch jej normalne odpadla chrasta, ziadne komplikacie.
Valcake
08.12.10,21:42
O.i. doporučujem brať Wobenzym pre lepšie hojenie sa rán. Je to dobré aj na imunitu.
misomiso
08.12.10,21:53
O.i. doporučujem brať Wobenzym pre lepšie hojenie sa rán. Je to dobré aj na imunitu.

Doporucujem precitat http://blog.martinus.sk/2010/11/john-virapen-rozhovor/#more-7654 :)
Valcake
08.12.10,22:23
...chceš mi povedať, že Wobenzym -zabíja?...
willma
08.12.10,22:36
skorocel čerstvé listy - ale tie sa asi už teraz nezoženú. Mám s nimi vynikajúcu skúsenosť pri liečbe dekubitov u cukrovkárky. Rany vyčistil a zatiahol.
Zewa
08.12.10,22:59
s otvorenou ranou to nieje lahke...velmi zalezi povod vzniku tej rany.

ak je to rezna rana len na povrchu koze, skrabance od zvierat, z trnov rastlin atd. odporucam pouzit cisty vceli med od vcelara (nie z hypermaketu,to nieje med!), idealne lucny, kedze obsahuje zlozky z lucnych kvetov...asi 1 polievkovu lyzicu medu naniest rovnomerne na gazu - podla velkosti rany, a prilozit na noc na ranu...zabezpecte aby sa v noci gaza nezosunula z rany kedze med sa posobenim ludskeho tepla stava tekutym a gaza sa moze z rany zosmyknut. rano gazu odstante, zvysky medu vytrite sterilnou gazou namocenou v propolisvej tinkture a cez den ranu nechat prikrytu len sterilnou gazou bez medu...okraje rany dezinfikujte cca 3-4 denne propolisovou tinkturou na vonkajsie pouzitie - propolis rozpusteny v alkohole...

ak vsak doslo uz k zasahu do masa pripadne kosti, tu uz by som osobne vyhladal radsej lekara a poradil sa o alternativnej liecbe s nim.

med a propolis su prirodne lieky, ale nie vselieky. drzim palce k skoremu uzdraveniu!
Psycholog
09.12.10,05:45
Bylinky v různých kožních onemocněních:
Na krvácející rány - květ arniky horské, řebříček/myší chvost ob.
Na hnisající rány -medvědice, jablečník
Na mokvající rány - jahodník, hluchavka
K regeneraci tkáně - přeslička
Obklady - měsíček/nechtík lek., kokoška/pastierska kapsička obyčajná
Petr
Aďka S
09.12.10,08:43
Ďakujem pekne všetkým za tipy. Posuniem maródovi :o)
evuš
09.12.10,09:09
...hm, môj otec, keď ho raz hnusne poškriabal zajac si to "ocikal" a o pár dní tam nemal nič, teda vlastne mal - zahojený prst :D
alabut
09.12.10,09:52
Mudry otec. Telo si lieci rany samo do urciteho rozsahu poskodenia. Potom musi nastupit chirurgicky zakrok. Hranicu je tazko definovat, pravdepodobne je u kazdeho ina. Na jar som si odsekol kus dlane. Celkom dobre dorastla. Ak mi pride fotak z reklamacie, mozem dolozit. :-)
buchač
09.12.10,12:53
s otvorenou ranou to nieje lahke...velmi zalezi povod vzniku tej rany.

ak je to rezna rana len na povrchu koze, skrabance od zvierat, z trnov rastlin atd. odporucam pouzit cisty vceli med od vcelara (nie z hypermaketu,to nieje med!), idealne lucny, kedze obsahuje zlozky z lucnych kvetov...asi 1 polievkovu lyzicu medu naniest rovnomerne na gazu - podla velkosti rany, a prilozit na noc na ranu...zabezpecte aby sa v noci gaza nezosunula z rany kedze med sa posobenim ludskeho tepla stava tekutym a gaza sa moze z rany zosmyknut. rano gazu odstante, zvysky medu vytrite sterilnou gazou namocenou v propolisvej tinkture a cez den ranu nechat prikrytu len sterilnou gazou bez medu...okraje rany dezinfikujte cca 3-4 denne propolisovou tinkturou na vonkajsie pouzitie - propolis rozpusteny v alkohole...

ak vsak doslo uz k zasahu do masa pripadne kosti, tu uz by som osobne vyhladal radsej lekara a poradil sa o alternativnej liecbe s nim.

med a propolis su prirodne lieky, ale nie vselieky. drzim palce k skoremu uzdraveniu!
Toto je dôležité ...

Ten pôvod ...

Príkladne :
- rany , ktoré vzniknú pri práci s rybou , kde sa do nej dostanú tie tekutiny z nej sa hoja veľmi ťažko ...
- niektoré strelné rany sa napríklad nezvyknú zašívať vôbec , tam sa len odstráni poškodené tkanivo a ošetria sa ...

Viem , o čom vravím ...;):D
ela77
09.12.10,13:25
Verím odvaru z repíka lekárskeho, je to všeliek, len ho treba nechať zovrieť , aby náhodou nebol od prachu, nechať vychladnúť a zcediť.
martuli
09.12.10,13:35
Aďka, pýtaš sa síce na bylinné prípravky, ale môžem doporučiť len sama za seba. Veľmi dobré skúsenosti mám s Inadine - mame sa krásne zahojili hnisavé rany na nohách. Pokiaľ nie je pacient alergický na jód. V lekárni stojí jedna náplasť 1e krásne ranu zasuší a sceľuje.
AIMA
26.06.11,08:00
Pes je dobry, ale na mumio sa nic nechyta. Minule dcera padla na bicykli na hlinenej ceste. Odporacal som jej, aby si ranu nechala jednoducho zaschnut, ze jej krv a plazma vyplavui spinu a spravi sa chrasta. Ona mala ale svoj rozum, a oblievala si to vselijakymi vodami a tu spinu si akurat rozmazala po rane. Potom si to prelepila takym obrovskym flastrom, namiesto toho, aby to nechala prirodzene na vzduchu.

Po dvoch alebo troch dnoch jej z mokvajucej rany vytekala plazma takym sposobom, ze jej to tieklo spod toho flastra do ponozky. Tak som jej dal dola flaster a kuchynskym nozom som jej to tej zhnisanej rany bez akehokolvek cistenia nastruhal jednu tabletu mumia. Po styroch hodinach to mala krasne zaschnute ako keby sa nechumelilo. Po par dnoch jej normalne odpadla chrasta, ziadne komplikacie.


kde by som zohnala to mumio? Môj hafan, ma dosť rozdiahle rany na chvoste, ktore sa mu nehoja, pretoze uziva kortikoidy, nepomaha ani repik.....
pasuliatko
26.06.11,18:15
ako som už napísala VČELÝ MED...
Gina Er
26.06.11,18:26
kde by som zohnala to mumio? Môj hafan, ma dosť rozdiahle rany na chvoste, ktore sa mu nehoja, pretoze uziva kortikoidy, nepomaha ani repik.....
http://www.mumio.sk/index1.html?lang=sk&gclid=CODTirOm1KkCFQcx3wodTEjDNw
AIMA
26.06.11,18:49
http://www.mumio.sk/index1.html?lang=sk&gclid=CODTirOm1KkCFQcx3wodTEjDNw

Ďakujem krásne, ešte rakytníkový olej a zahajujem novú liečbu, mám mu to na ranu zmiešať s tám rakytníkovým olejom?
Gina Er
27.06.11,14:08
Ďakujem krásne, ešte rakytníkový olej a zahajujem novú liečbu, mám mu to na ranu zmiešať s tám rakytníkovým olejom?
neviem,na čo sa používa rakytníkový olej.....takže to už závisí na tebe,ako to budeš aplikovať....