lenka.bambulka
08.12.10,18:45
Dobrý deň
Máme obrovský problém so Správou katastra v Partizánskom.Všetko sa to začalo vo februári 2010.Vtedy kataster začal konanie O oprave chyby v katastrálnom operáte na parcele č.85/7-t.j.cesta.-zmenšenie tejto parcely o 167m2,kde kataster tvrdil,že táto parcela bola zle zameraná a tým pádom,že bolo odobrané z inej parcely 87/1.Na čo sme reagovali odvolaním,že nesúhlasíme.Doložili sme doklady o nadobudnutí-geometrický plán(z roku 1961),Notársku zápisnicu,kúpnu zmluvu,dedičské konania.Následne všetky spisy kataster zaslal nadriadenému orgánu na odvolacie konanie,ktoré dopadlo v náš prospech Katastrálny úrad konanie správy katastra zrušil a nevrátil na ďalšie konanie.No lenže správa katastra poslala ďalšie Rozhodnutie kde zas rozhodla o vystavení duplicitného práva k nehnuteľnosti tretím osobám v tomto prípade sme sa až časom dozvedeli,že to obec chce túto parcelu získať.Takže odvolanie,znova že nesúhlasíme.Takže poslali to na odvolacie konanie a znova Katastrálny úrad rozhodol v náš prospech,citujem výrok rozhodnutia: Správa katastra –ani iný správny orgán- nemá zákonom zverenú právomoc rozhodovať o zániku vlastníctva(ani o jeho zmene)k nehnuteľnostiam, túto kompetenciu má zásadne len súd. Poukazujeme hlavne na skutočnosť, že na liste vlastníctva č.564 v prospech obce nie je zapísaná parc.č.87/1,takže nie je dôvod na vyznačenie duplicity.Hurá všetci sme sa tešili,ale nie dlho.Náhodne som sa pozrela na katasterportal a zistila,že všetko je úplne inak.Správa katastra i napriek rozhodnutiam nadriadeného orgánu všetko vykonala tak ako napísala a zmenila nám list vlastníctva tým,že vyznačila duplicitu pre obec a zmenšila nám parcelu o 167 m2 a z jedného LV si spravila dva pre nás a pre obec.
Prepáčte,že píšem tak obsiahlo,ale ináč to nešlo.Prosím vás vie mi niekto poradiť čo s tým môžme urobiť?????ako ďalej postupovať?????A okrem iného na katastri sa s nami odmietajú baviť!!!!!!držia stranu len starostovi obce!!!!!Fakt som,zúfala,neviem si stým dať rady.Ďakujem za pomoc
terezamaria
08.12.10,17:56
Už Vám asi nepomôže nič, len to, že zavoláte geodeta, dáte podľa geometrického plánu pozemok vytýčiť a oplotíte si ho, aby starosta nemal s ním žiadne problémy.
lenka.bambulka
08.12.10,19:47
takze len tak nas mozu o to obrat ??
lienocka001
08.12.10,19:52
najdite si pravnika a podajte zalobu... a ten pozemok si oplotte podla vasho LV co ste mali... a bodka..
terezamaria
08.12.10,19:52
Vieš, už keď Vás " oberú " bude neskoro plakať. Budete sa znovu súdiť a nebude to mať koniec.

Vyhrali ste konania, všetko odklepli Vám, nemáte vôbec žiadny problém, aby ste niečo podnikli. A to niečo je oplotenie pozemku. Lebo pokiaľ si to len vytýčite kolíkmi, tie budú na druhý deň preložené. Ja to vidím tak.
lenka.bambulka
08.12.10,20:22
problém nie je v tom,že by chceli stavať tam niečo,jedná sa o prístupovú cestu.a môžem kataster niekde za to udať alebo rovno ísť na súd...?
sito
08.12.10,21:11
Partizáni v Partizánskom. To im ostalo asi od štyridsiateho štvrtého.
pepsikova
09.12.10,04:04
problém nie je v tom,že by chceli stavať tam niečo,jedná sa o prístupovú cestu.a môžem kataster niekde za to udať alebo rovno ísť na súd...?..

..ten kataster má niekde nadriadený orgán..v TN, alebo v NR...ja by som skúsila...a možno by stačilo u riaditeľa katastra v PE- a pohroziť medializovaním...keď už jedna ruka nevie, čo robí druhá...
misoft
09.12.10,10:50
Už nie pohroziť medializovaním - rovno medializovať. Veď toto, čo si niekedy dovoľujú štátne orgány (mimochodom, tie čo majú slúžiť občanom!!) presahuje všetky medze. A ak už ani toto nepomôže - Ústavný súd, veď bola porušená ústava čl.2 ods.2,3; čl.20 ods. 1,2,3,4.

A Ústava SR je NAD VŠETKÝMI zákonmi!
lenka.bambulka
09.12.10,12:52
a čo tak keby som podala podnet na vydanie protestu prokurátora na Preskúmanie zákonného postupu Správy katastra Partizánske?dalo by sa to aj takýmto spôsobom?
misoft
09.12.10,22:31
Podaj podnet na správu katastra, ale nadriadeného: teda pre KÚ Partizánske by to mal byť kraj >> http://www.skgeodesy.sk/index.php?www=sp_detail&id=34&navigation_id=34 , prípadne Úrad geodézie, kartografie a katastra SR - ten je "šéfom" všetkých KÚ v SR.

http://www.skgeodesy.sk/index.php?www=sp_detail&id=284&navigation_id=290
http://www.skgeodesy.sk/index.php?www=sp_detail&id=528&navigation_id=553
lenka.bambulka
06.08.12,06:45
odpovedam si sama :) protest podany,protest vyhovel :) dali im porusenie zakona!!!takze kataster prehral....ale teraz mame sudne pojednavanie s obcou,ktora stoj co stoj chce ten kusok zemicky....16.august 2012 je pojednavanie...takze uvidime...a o.i.dalej idem podat podnet na tie princezni z katastra a skusim ich pripravit o teple stolicky!!!!trva to uz sice vsetko dlho ,ale ved casu je dost *:)