tonkat
28.11.05,16:26
Mám exekučný príkaz od exekútora a tiežzmluvu o vymožení pohľadávky od povinného v celkovej sume 120 tis. EUR s tým, že bude vymáhaná kurzom NBS ku dňu vydania upovedomenia o začatí exekúcie. Môžem na základe týchto dokumentov vyrovnať dlžné pohľadávky 120 tis. Eur oproti pohľadávke voči exekútorovi 311/378, alebo ich mám vyrovnať až po celkovom vymožení?
To môže trvať aj viacej rokov, tak sa mi to nezdá správne. Ako budem potom účtovať jednotlivé platby, ktoré nám bude posielať exekútor?
ďakujem za odpoveď.
andrej_rv
28.11.05,15:45
Mám exekučný príkaz od exekútora a tiežzmluvu o vymožení pohľadávky od povinného v celkovej sume 120 tis. EUR s tým, že bude vymáhaná kurzom NBS ku dňu vydania upovedomenia o začatí exekúcie. Môžem na základe týchto dokumentov vyrovnať dlžné pohľadávky 120 tis. Eur oproti pohľadávke voči exekútorovi 311/378, alebo ich mám vyrovnať až po celkovom vymožení?
To môže trvať aj viacej rokov, tak sa mi to nezdá správne. Ako budem potom účtovať jednotlivé platby, ktoré nám bude posielať exekútor?
ďakujem za odpoveď.Podľa mňa zmluva nie je dôvodom na nejaké preúčtovanie pohľadávky z povinného na exekútora. Nakoniec sa môže stať, že exekútor nevymôže nič. Ja by som pohľadávku voči exekútorovi neúčtoval vôbec - nanajvýš krátkodobo, keby ma upovedomil, že vymožená platba mu nabehla na účet až do doby jej úhrady na môj účet. A pohľadávku voči povinnému by som znižoval len na základe prijatých platieb resp. upovedomení exekútora o vymožení platby.
ondrejvla
28.11.05,15:55
Mám exekučný príkaz od exekútora a tiežzmluvu o vymožení pohľadávky od povinného v celkovej sume 120 tis. EUR s tým, že bude vymáhaná kurzom NBS ku dňu vydania upovedomenia o začatí exekúcie. Môžem na základe týchto dokumentov vyrovnať dlžné pohľadávky 120 tis. Eur oproti pohľadávke voči exekútorovi 311/378, alebo ich mám vyrovnať až po celkovom vymožení?
To môže trvať aj viacej rokov, tak sa mi to nezdá správne. Ako budem potom účtovať jednotlivé platby, ktoré nám bude posielať exekútor?
ďakujem za odpoveď.

Tonka, ja by som tiež neúčtovala túto pohľadávku voči exekútorovi, môže sa stať, že nevymožie celú, a potom budeš mať voči nemu nevymožiteľnú pohľadávku? Nevadí, že to bude trvať i viac rokov, eviduješ to ako dlhodobé pohľadávky, no a jednotlivé úhrady od exekútora ti ich budú znižovať, budeš účtovať vždy ako čiastočnú úhradu svojej pohľadávky.
tonkat
28.11.05,16:07
Ďakujem Vám obom, bola by som si to skomplikovala. Takže všetky úhrady, bez ohľadu na dátum úhrady budem potom aj prepočítavať týmto kurzom, ktorý je uvedený na zmluve. Totiž pohľadávky máme v Eurách a platby chodia v SKK od exekútora? Pekný večer.
tonkat
29.11.05,10:14
Ešte prosím o vysvetlenie: na exekučnom príkaze je vyčíslené príslušenstvo pohľadávky a to úrok z omeškania a súdny poplatok za vydanie exekúcie. Úroky z omeškania sú mi jasné - tie sme vyčíslili my odberateľovi. tzn. moja pohľadávka voči odber. Ale kto platil súdny poplatok? neviem sa toho dopátrať, čí je to výdavok. Náš alebo exekútorov? Ďakujem Vám.
renča1
29.11.05,10:23
pokiaľ máš súdny poplatok na exek.príkaze účtuje sa na 538 ako poplatky , ide o daň.náklad (výdavok).
tonkat
29.11.05,11:11
pokiaľ máš súdny poplatok na exek.príkaze účtuje sa na 538 ako poplatky , ide o daň.náklad (výdavok).
Nejde mi o účtovanie, ale o to, komu pôjde táto platba, pretože na exekučnom príkaze je, že sa ukladá povinnému zaplatiť:
1. výšku pohľadávky v EUR
2. príslušenstvo pohľ. a to úrok z omeškania a súdny poplatok za vydanie poverenia
Ak sa to bude platiť nám, to znamená, že sme museli mať takýto výdavok, alebo sa to bude platiť exekútorovi? Toto neviem.
andrej_rv
29.11.05,11:20
Nejde mi o účtovanie, ale o to, komu pôjde táto platba, pretože na exekučnom príkaze je, že sa ukladá povinnému zaplatiť:
1. výšku pohľadávky v EUR
2. príslušenstvo pohľ. a to úrok z omeškania a súdny poplatok za vydanie poverenia
Ak sa to bude platiť nám, to znamená, že sme museli mať takýto výdavok, alebo sa to bude platiť exekútorovi? Toto neviem.Pokiaľ viem, po skončení exekúcie by mal exekútor urobiť tzv. zúčtovanie (napr. vopred prijatých výdavkov), kde vyčísli aj vzniklé trovy exekúcie.
renča1
29.11.05,11:24
Prepáč ja som to brala z opačnej strany, mala som si poriadne prečítať príspevky. Povinný platiť súd.poplatky je ten , ktorý má zaplatiť pohľadávku. V tvojom prípade vám sa to nebude platiť, bude to druhá strana platiť exekútorovi. Ja som vždy účtovala exek.príkaz povinný, čiže druhú stranu ( išlo o náš závazok).
tonkat
02.12.05,09:06
Ďakujem všetkým za odpovede.
Farks
05.03.13,16:02
Mám prijatú faktúru za službu od szčo. Zároveň na túto szčo mi prišla exekúcia, ktorú som vyplatila a tým pádom mi ostal neuhradený záväzok voči szčo. Ako zaúčtujem prijatý exekučný príkaz? A ako následne spraviť zápočet? Ďakujem