petaaaa
09.12.10,08:51
dobrý deň, chcem si otvoriť obchod, a zaujimalo by ma či dostanem s úradu práce podnikateľský príspevok aj na obchod, a ak by sme chceli obchod dve ..či ho dostaneme obe, alebo iba jeden? a či dostanem pôžičku ak si požiadam na tovar, a zatial nepracujem, ďakujem
blavaciko
09.12.10,11:39
prevadzkovat jeden obchod na dve zivnosti je celkom narocne aj pre skusenych ludi, takze vam sa to zrejme urcite nepodari a prispevok nedostanete takmer urcite.
Pozicka pre osobu bez prijmu? velmi tazko, az nerealne...
brato
10.12.10,05:36
Treba špecifikovať o aký obchod by sa jednalo.
veronikasad
10.12.10,07:04
prevadzkovat jeden obchod na dve zivnosti je celkom narocne aj pre skusenych ludi, takze vam sa to zrejme urcite nepodari a prispevok nedostanete takmer urcite.
Pozicka pre osobu bez prijmu? velmi tazko, az nerealne...

Poradíš ako sa to dá ? Mám dostatočné skúsenosti v účtovníctve, ale toto by som zaúčtovať nevedela ... (pokial ide o "spoločný" tovar a živnostníci nemajú medzi sebou uzatvorenú zmluvu o združení).
petaaaa
11.12.10,10:57
za ma clovek nakupit tovar ked nan peniaze nemam? s prispevku od uradu prace sa tovar nakupit nemoze, a kedze som nezamestnana tak pozicku nedostanem..neviete ako sa to da vyriesit?
Danielle369
11.12.10,13:04
ved aspoň keby si napísala v čom chceš podnikať, aký tovar kúpiť, dáš sem otázku ale nie sme tu veštice na dialku...skús požičať od rodičov,od rodiny,....tá tvoja spoločníčka čo píšeš nech skúsi ona pôžičku...
blavaciko
11.12.10,14:29
Poradíš ako sa to dá ? Mám dostatočné skúsenosti v účtovníctve, ale toto by som zaúčtovať nevedela ... (pokial ide o "spoločný" tovar a živnostníci nemajú medzi sebou uzatvorenú zmluvu o združení).

dat sa to da, ci uz cez dve registracne pokladne (trosku) alebo potom specialne upravenym softverom.
Napr na cerpacich staniciach sa obcas stava ze mas na bloku napisane ze tovar A dodava cerpacka, tovar B dodava prevadzkovatel
a uz som to videl aj v restauracii, kde zrejme kuchynu prevadzkoval niekto iny ako bar
petaaaa
11.12.10,16:29
obchod z oblecenim to ma byt, ona tiez nepracuje a tak sme chceli to skusit na dve zivnosti, koli tomu prispevku, alebo da sa na jednu zivnost ze tam budu viacery ludia? asi nie ze?
veronikasad
11.12.10,19:57
obchod z oblecenim to ma byt, ona tiez nepracuje a tak sme chceli to skusit na dve zivnosti, koli tomu prispevku, alebo da sa na jednu zivnost ze tam budu viacery ludia? asi nie ze?
ako si to predstavuješ - v jednom obchode na dve živnosti ? (zmluva o združení ?)Dotácia z UP sa nedá použiť na nákup tovaru.
linko1
12.12.10,08:30
dalo by sa ...
každá by mala svoju živnosť a tým pádom by každá vypracovala svoj podnikateľský zámer jednotlivo..
z dotácie sa dá nakúpiť pokladňa, regále a zaplatiť odvody a poistenie... tovar nie,
napríklad v prevázdke by jedna predávala spodné pradálo a druhá pančuchy,
každá by mala svoju pokladňu a svoj tovar...
Miwoslav
12.12.10,17:09
Príspevok z UP by ste mohli dostať obe ale museli by ste podnikať každá samostatne. Môžete mať spoločné priestory ale oddelené priečkou (akože už tým pádom nie sú spoločné - každá z Vás platí zvlášť nájom) a tovar do obchodu dostanete (bez toho aby ste zaň zaplatili) len ak by ste sa z dodávateľom dohodli na komisionálom predaji - tovar Vám nepatrí ak ho predáte dostanete províziu.
hejhou
12.12.10,17:24
Tovar si zakúpiť môžeš za tie peniaze, dokonca si za to môžeš kúpiť aj nové náušnice, to jest čokoľvek.
Jediné čo musíš rešpektovať je to, že do 2 rokov musíš mať nakúpené veci, ktoré si uviedla v podnikateľskom pláne v plnej výške finančného príspevku, to jest len to kúpiť neskôr ale kúpiť to musíš. Viem, že to vyzerá protizákonne a neeticky ale keď ten príspevok mi fakt pripadá, že je robený na mieru pilčíkom a murárom (v mojej skupine ich bolo 15) a na nás ostatných vôbec nemyslia tak musíme myslieť my :)
Samozrejme rátam s tým, že ti to pôjde, ak by si všetky peniaze minula a nezarobila ich naspäť a neostalo ti nič na kúpu tých vecí tak máš problém, pretože budeš musieť príspevok vrátiť.
michal66
14.12.10,11:35
dobry den chcem vas popytat o radu ze ked najdem stranku alebo firmy ktore predavaju alebo vyrabaju regale do malych predajni potravin som vozickar a chcem si otvorit predajnu potravin z prispevku z uradu prace