coccinelle
09.12.10,09:04
1.2.2011 chcem po materskej dovolenke nastupit do prace. Plati nieco také, že ak mna zastupujúci pracovník mal vyššiu mzdu ako ja počas mojej práce, mam právo na tú istú mzdu ako on po mojom nástupe na to isté pracovné miesto.
Ďakujem za odpoveď.
Tweety
09.12.10,08:34
1.2.2011 chcem po materskej dovolenke nastupit do prace. Plati nieco také, že ak mna zastupujúci pracovník mal vyššiu mzdu ako ja počas mojej práce, mam právo na tú istú mzdu ako on po mojom nástupe na to isté pracovné miesto.
Ďakujem za odpoveď.
Upresni jednu zásadnú vec, nastupuješ po MD, alebo RD? pretože v tom je podstatný rozdiel.
coccinelle
09.12.10,08:38
Nastupujem po 3 rokoch starostlivosti o dieťa.
Tweety
09.12.10,08:40
Nastupujem po 3 rokoch starostlivosti o dieťa.
Tak to teda nie je nástup po MD ako si uviedla, v tomto prípade nemáš nárok na pôvodné miesto, len na prácu uvedenú v PZ. Ani na rovnaký plat, ako mal zastupujúci zamestnanec, určovanie platu-mzdy je v právomoci
zamestnávateľa.
coccinelle
09.12.10,08:46
dakujem za info
Llívia
09.12.10,12:53
Coccinelle, niečo také, ako píšeš v prvom príspevku, už "padlo" ako návrh zmeny v Zákonníku práce. Ale či to prejde, je otázne.
coccinelle
09.12.10,13:26
Lívia, presne tak, preto ma zaujímalo, či to bude platiť od1.1.2011.Takže asi nie.
Llívia
09.12.10,19:53
Novela Zákonníka práce sa ešte neschvaľovala. (Vlastne ani neviem, či nejaká oficiálna novela, ktorá má už ísť na schválenie, existuje. O tomto návrhu zmeny v Zákonníku práce som sa dozvedela z nejakej www stránky - už si nepamätám, z ktorej.)
mary74
07.02.11,17:36
V máji sa vraciam po rodičovskej dovolenke na pôvodné pracovné miesto. Firma medzitým zmenila názov a bude mi ponúknutá nová pracovná zmluva. Pred nástupom na RD som mala podpísanú zmluvu na dve smeny teraz mi bude ponúknutá zmluva na tri smeny . Mám právo odmietnuť?
Tweety
07.02.11,17:39
V máji sa vraciam po rodičovskej dovolenke na pôvodné pracovné miesto. Firma medzitým zmenila názov a bude mi ponúknutá nová pracovná zmluva. Pred nástupom na RD som mala podpísanú zmluvu na dve smeny teraz mi bude ponúknutá zmluva na tri smeny . Mám právo odmietnuť?
Prečo nová PZ? Stará bola ukončená?
mary74
08.02.11,12:25
Nie stará PZ nebola zrušená ale kvoli zmene názvu firmy, aby som mala podpísanu zmluvu vlastne s novou firmou