marianna_h
09.12.10,10:13
Dobry den,

v januari mam nastupit po predcasne ukoncenej rodicovskej dovolenke do prace. Som vsak tehotna, v maji by som mala potom opat nastupit ale na matersku dovolenku. Urcite by som chcela par mesiacov pracovat, nechcem nastupit s rodicovskej na matersku (rodicovska mi konci v juni).
Otazka je, ci mam hned pri nastupe povedat zamestnavatelovi, ze som tehotna? Ci ma aj v tomto pripade stale chrani pravo a nesmie mi dat ako tehotnej vypoved?Je to pre mna dolezite, lebo inak viem co za poziciu mi ponukne. Ponukanu poziciu vsak momentelne prijat nebudem moct, lebo sa spaja s castym cestovanim a ide o riadiaciu funkciu.
Vzhladom na moje tehotenstvo by som najradsej nastupila na poziciu, aku mam povodne v pracovnej zmluve, ale bude to pre zamestnavatela "cudne", lebo ustna dohoda kedysi medzi nami znela, ze sa budem venovat obchodu-po navrate z RD samozrejme.
Jednoduchsie by teda pre mna bolo, povedat pravdu hned na zaciatku, aby mi pridelil pracu adekvatnu mojmu stavu. Bojim sa vsak, ze v takom pripade mi moze povedat, ze moja povodna pozicia bola zrusena (momentalne tuto moju povodnu pracu vykonava clovek na zivnost, externe) a nema pre mna miesto. Moze mi dat v takom pripade aj ked som tehotna vypoved?