IvetaH
09.12.10,11:02
Dobrý deň, prevod OP som si naštudovala, mám to všetko pripravené. Ale zostala som stáť na konateľovi.
SRO je jednoosobovka, t.j. spoločník urobí rouhodnutie o prevode podielu, čo znamená, že sa zmení spoločník. A čo s konateľom, je to síce jeden a ten istý človek, ale funkcie rôzne. Prosím vás, kto a kedy dá rozhodnutie o zmene konateľa?
A ešte sa chcem opýtať, že na za zápis do OR ide jeden návrh alebo musia byť dva?
Ďakujem
IvetaH
10.12.10,06:33
Tak som študovala znovu. A dospela som k tomuto:
prevádzajúci spoločník 100% podielu jednoosobovej sro urobí rozhodnutie o:
- prevode OP
- zmene konateľa.
Zmluvu o prevode + tieto dva dokumenty + komplet dokumentáciu firmy od papierov o založení, cez účtovníctvo až po preberací protokol odivzdá nadobúdateľovi a viac sa nestará. Nadobúdateľ zabezpečí zápis zmien v OR do 30 dní.
Nadobúdateľ zabezpečí oznámenie zmeny konateľa v ŽL, taktiež zmenu konateľa resp. oprávnenej osoby na komunikáciu s DU, SP a ZP.
Pôvodný majiteľ neoznamuje nikomu nič.
Prosím vás, dobre tomu rozumiem?
Ď.

NIE JE TO TAK, už som to našla.
IvetaH
12.12.10,08:51
Už mám len poslednú otázku.
Jednoosobová sro pri prevode OP zmení spoločníka. Treba upraviť zakladateľskú listinu. V bodoc o spoločníkoch mije to jasné. Ale prosím vás, čo s článkom o zakladateľovi. ZL začína textom ja xxx zakladateľľ a jediný spoločník... som rozhodol založiť spoločnosť. Môžem to celé vypustiť?
Ďakujem
petelu
13.12.10,09:17
Ahoj,
pred dvoma tyzdnami som riesil nieco podobne, vsetko je na tomto linku
porada.sk/t140481-p3-zmena-obchodnych-podielov-a-konatelov-v-s-r-o.html

kedze som bol a aj som zostal konatelom, nic som so zmluvou o vykone konatela nerobil.

Konatel:
1/ pozri co je v jeho zmluve
2/ co hovori spolocenska zmluva ohladom konatela - kto vymenuje, ci treba schvalenie valneho zhromazdenia ...
3/ ak standard, tak najlepsie dohodou ku dnu predaja spolocnosti alebo mu vypovedaj zlmuvu. Kedze stary majitel = kontatel, najlepsie je to spravit dohodou + spravit novu zmluvu s novym konatelom

Ake navrhy myslis ? Ja so daval iba jeden a pomenil som vsetko co som potreboval... Vo formulari OR ohladom zmien mas odsek ohladom zmeny konatela ...

P.S niesom pravnik ani expert, takze som napisal iba co viem. Moje zmeny OR zapisal, ostatne neviem ci je to OK ...
petelu
13.12.10,16:33
Už mám len poslednú otázku.
Jednoosobová sro pri prevode OP zmení spoločníka. Treba upraviť zakladateľskú listinu. V bodoc o spoločníkoch mije to jasné. Ale prosím vás, čo s článkom o zakladateľovi. ZL začína textom ja xxx zakladateľľ a jediný spoločník... som rozhodol založiť spoločnosť. Môžem to celé vypustiť?
Ďakujem

ja som pri predaji toto vsetko ponechal, iba som upravil mena a ostatne identifikacne udaje
simka999
11.01.11,13:17
Dobrý deň.
Dńa 12.01.2011 dôjde k prevodu obch.podielu. 12.01.2011 má byť podaný návrh na OR. V návrhu na zápis zmien,kto je navrhovateľ s.r.o., starý spoločník alebo nový spoločník?
riccado
11.01.11,15:00
Dobrý deň.
Dńa 12.01.2011 dôjde k prevodu obch.podielu. 12.01.2011 má byť podaný návrh na OR. V návrhu na zápis zmien,kto je navrhovateľ s.r.o., starý spoločník alebo nový spoločník?

navrhovatelom je konatel, nie spolocnik
simka999
12.01.11,13:42
Prepáčte pomýlila som sa. Takže ešte raz navrhovateľom bude nový alebo starý konateľ?