kytica1111
09.12.10,12:40
Na súd som podala žiadosť o zastavenie exekúcie, exekútor poslal našej účtovničke do firmy exekúčny príkaz zrážkou z mojej mzdy, ktorú mi mesačne mzdárka strháva v mesačných splátkach. Zastavenie exekúcie som podala preto, lebo exekučné zrážky prevyšujú dlžnú sumu priznané súdom. Pýtam sa, pokiaľ súd rozhodne o zastavení exekúcií, tak mi má mzdárka naďalej strhávať exekučnú splátku, a zasielať exekútorovi, alebo ukladať peniaze do depozitu, lebo súd môže rozhodnúť aj za rok a čo potom exekútor mi preplatenie sumy vráti, alebo ako má postupovať mzdárka do rozhodnutia súdu, naďalej strhávať?
Zoltán Kovács
09.12.10,11:54
Je možné, že samotná exekuovaná suma obsahuje okrem dlžnej sumy aj trovy konania a odmenu exekútorovi. Treba si to zrátať.
kytica1111
09.12.10,12:44
Je možné, že samotná exekuovaná suma obsahuje okrem dlžnej sumy aj trovy konania a odmenu exekútorovi. Treba si to zrátať.
Je to spočítané, ja chcem odpoveď na otázku, ak bol podaný návrh na súd o zastavenie exekúcie, čo má mzdárka robiť?
Zoltán Kovács
09.12.10,12:58
Podaný návrh na súd nemá žiadnu právnu účinnosť, až kým o tom nerozhodne súd. Teda podľa môjho názoru mzdárka má povinnosť naďalej strhávať a odvádzať exekútorovi.
Chelsea34198
09.12.10,12:59
Musí pokračovať v strhávaní. Je to jej povinnosť. Prestať môže na základe súdneho rozhodnutia, alebo pre skončení exekúcie.
1. Podľa mňa v tej sume čo stanovil súd sú len súdne trovy - napr. súd ti určil zaplatiť 120, splatíš to za 12m po 10€, ale strhávať ti budú 10+trovy exekúcie.
2. podala si síce žiadosť o zastavenie( máš pravdu, že to môže dlho trvať)
- existuje niečo ako podanie predbežného návrhu, tým môže súd dočasne pozastaviť strhávanie ( to sa využíva napr. pri nakladaní s majetkom, zabranuje sa tým aby niekto disponoval s majotkom pred súdnym rozhodnutím, komu patrí) - to len ako príklad
ivka70
09.12.10,13:09
Je to spočítané, ja chcem odpoveď na otázku, ak bol podaný návrh na súd o zastavenie exekúcie, čo má mzdárka robiť?

Nemoze urobit nic, musi pokracovat v exekucii, pokial nema nejake vyjadrenie sudu, ci exekutora o zmene.
Ak by mala byt exekucia pozastavena, musel by sud vydat prebezne opatrenie v tomto smere.
O predbezne opatrenie sud asi nikto neziadal....
suklova
12.04.12,14:34
Bol nám doručený príkaz na začatie exekúcie ešte v roku 2011. Každý mesiac sme teda zrážali do depozitu. Lenže stále nám nebol doručený exekučný príkaz. Volala som exekútorovi, že už tá čiastka /podľa mojich prepočtov/ už bola zrazená do depozitu, ale on mi povedal, že náš zamestnanec podal odvolanie a že oni mi ešte nemôžu vydať exek.príkaz a ja musím aj nadalej zrážať až kým mi nebude doručený exekuč.príkaz. Nieje to blbosť? Ved tú čiastku už v depozite určite máme.
Badko
12.04.12,15:37
Bol nám doručený príkaz na začatie exekúcie ešte v roku 2011. Každý mesiac sme teda zrážali do depozitu. Lenže stále nám nebol doručený exekučný príkaz. Volala som exekútorovi, že už tá čiastka /podľa mojich prepočtov/ už bola zrazená do depozitu, ale on mi povedal, že náš zamestnanec podal odvolanie a že oni mi ešte nemôžu vydať exek.príkaz a ja musím aj nadalej zrážať až kým mi nebude doručený exekuč.príkaz. Nieje to blbosť? Ved tú čiastku už v depozite určite máme.


To som mala aj ja pri jednom zamestnancovi, sumu rozdielu som zamestnancovi potom vrátila aj keď je to
blbosť ale nič iné sanedá robiť
suklova
12.04.12,16:12
Ďakujem. Len som zvedavá čo na to náš zamestnanec. :) Ešte raz ďakujem.